اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده محتوا

آش كشك تبريز

مواد لازم: *سبزي آش (تره، جعفري، اسفناج، گشنيز و ترخون): 1 كيلو *پياز: 4-5 عدد بزرگ يا 1 كيلو *لوبيا چيتي، برنج، بلغور، نخود: از هر كدام 100 گرم (4/3 پيمانه از هر كدام) *هويج فرنگي و سيب زميني: 250 گرم از هر كدام *كلم برگ: 500 گرم *كشك: 1 كيلو *روغن: 300 گرم *نمك، فلفل و زردچوبه: به اندازه كافي *آب قلم يا آب گوشت: 2 ليتر*

چگونگي تهيه:

نيمي از پيازها را نگيني خرد نموده و در روغن تفت مي دهيم، نصف آن را خلال كرده و در روغن سرخ كرده براي تزيين روي آش كنار مي گذاريم. سپس زردچوبه، نمك و فلفل را به پياز تفت داده شده اضافه نموده مقداري آب روي آن مي ريزيم.
لوبيا چيتي و نخود را شسته به مدت 8 ساعت با مقداري آب و كمي نمك خيس مي كنيم آنرا آبكش كرده و به پيازداغ اضافه مي كنيم و روي حرارت
قرار مي دهيم تا نيم پز شود. برنج و بلغور خيس شده را نيز اضافه مي كنيم. بعد از پخت حبوبات، هويج را پوست گرفته شسته و به آش مي افزاييم. در صورت تمايل سيب زميني را نيز به همين طريق يك ربع بعد به همراه كلم برگ خرد شده اضافه مي كنيم.
زماني كه كلم و هويج نيم پز شد سبزي آش را همراه با آب قلم يا آب گوشت اضافه كرده، آش را مرتبا" به هم مي زنيم تا كاملا" جا بيفتد.
نمك و فلفل آش را اندازه كرده وقتي آش جا افتاد كشك را اضافه نموده روي آش را با مقداري نعناع، پيازداغ و زعفران دم كرده و كشك تزيين مي كنيم.