اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده محتوا

آشاك افغانستان

مواد لازم: *آرد سفيد: 500 گرم *نمك: 1 قاشق چايخوري سرخالي *آب سرد: 1 الي 10 ميليگرم* تره فرنگي خرد شده: 3 پيمانه* روغن: به ميزان لازم* فلفل، نمك: به ميزان لازم* سس گوشت : *پياز بزرگ نگيني خرد شده: 1 عدد *روغن: به ميزان لازم *گوشت چرخ شده: 500 گرم *زردچوبه ، ادويه ، پودر تخم گشنيز ، نمك، فلفل: به ميزان لازم* پوره گوجه فرنگي: 1/2 پيمانه *رب گوجه فرنگي: 1 قاشق سوپخوري* آب: 1 پيمانه* سس ماست : *ماست آب چكيده: 2 پيمانه*سير پوره شده: 2 حبه* نمك: به مقدار لازم*

چگونگي تهيه:

خمير آشاك :
آرد و نمك را در كاسه الك كنيد، آب را بتدريج اضافه خمير را جمع كنيد سپس آنرا ورز دهيد بعد در كيسه پلاستيكي آرد پاشي شده يا در ظرف آرد پاشي شده قرار دهيد و با حوله نم دار روي آنرا بپوشانيد و در محيط مناسب براي 30 دقيقه استراحت دهيد. تره فرنگي شسته شده را ريز خرد نمائيد سپس با روغن مايع تا حدي تفت دهيد تا نرم و براق شود، سس تند و نمك و فلفل و ادويه را اضافه هم زده و پس از نرم شدن از روي حرارت برداريد.
سس گوشت : پياز نگيني خرد شده را با روغن تا حدي تفت دهيد تا نرم و براق شود ، گوشت را اضافه هم بزنيد و اجازه دهيد آب گوشت تبخير شده سپس ادويه ها ونمك و فلفل و رب گوجه فرنگي را اضافه هم بزنيد پوره گوجه و آب را افزوده و با در بسته براي 30 دقيقه بپزيد. خمير استراحت داده شده را روي سطح آرد پاشيده باز كنيد (نازك بازكنيد) و به ابعاد 5 سانتيمتر برش داده و بشكل چهار گوش هاي يك اندازه برش دهيد سپس از مايه تره فرنگي به اندازه يك قاشق چايخوري ميان آن قرار داده سپس آنرا دولا نمائيد تا بشكل مثلث در آيد بعد دور آنرا با پشت چنگال فرم دهيد و همه را در ظرف چرب شده بچينيد.
آب، نمك و روغن را افزوده و براي ده دقيقه بجوشانيد سپس تست كنيد و آبكش نمائيد و آنرا پوشانده و در جاي گرم نگهداريد.
در ظرف مورد نظر نيمي از سس ماست را بريزيد سپس آشاك را روي آن و روي آشاك را با مابقي سس ماست و روي آنرا با نعناء خرد شده سپس مركز آن سس گوشت سپس سرو شود.