اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده محتوا

آش شله قلمكار ( آموزش شماره 3 )

مواد لازم: *سبزي شامل (تره، جعفري، گشنيز، شبت، ترخون، مرزه، چند برك اسفناج): 1 كيلوگرم *گوشت گوسفند (سردست بدون استخوان): 650 تا 1 كيلوگرم *پياز سرخ شده: 1/2 پيمانه *برنج: 3/4 پيمانه *نخود: 1/2 پيمانه *لوبيا قرمز: 1/2 پيمانه *لوبيا چيتي: 1/2 پيمانه *عدس: 1/2 پيمانه *لوبيا چشم بلبلي: 3/4 پيمانه *حبوبات مجموعا" 500 تا 550 گرم باشد *براي تزيين: پياز داغ، نعنا داغ، سير داغ و كشك زعفراني*

چگونگي تهيه:

حبوبات را حداقل براي 12 ساعت خيس كنيد، در اين فاصله 2 تا 3 بار آّّب آنرا تعويض نماييد. سپس با آب به ميزان لازم روي حرارت قرار دهيد پس از جوش آمدن و پس از برداشتن كف روي آن، زردچوبه و نمك را به ميزان لازم اضافه و حرارت را كم كنيد و اجازه دهيد تا بپزد.
گوشت را با آب سرد به ميزان لازم روي حرارت قرار دهيد، پس از جوش آمدن كف روي آنرا برداريد، سپس زردچوبه و ادويه دلخواه و يك عدد پياز خرد شده را اضافه و اجازه دهيد تا بپزد. اواخر طبخ نمك را به ميزان لازم اضافه نماييد.
آب را بجوشانيد سپس سبزي خرد شده و برنج خيس كرده را اضافه و اجازه دهيد تا بپزد سپس گوشت ريز ريز شده (ريش شده) يا كوبيده شده و آب گوشت و حبوبات پخته شده و پياز سرخ شده را اضافه روي حرارت كم قرار دهيد تا با هم جا بيفتد، اواخر طبخ نمك را اضافه و فلفل آش را اندازه و آش را مرتب به هم بزنيد تا يكدست و جا افتاده شود. مي توانيد براي تزيين اين آش از پياز داغ، نعناع داغ و سير داغ و كمي كشك زعفراني نيز استفاده نماييد.
توضيح: در صورت دلخواه مي توانيد ابتدا حبوبات خيس كرده را با گوشت با هم بپزيد، پس از نيمه پز شدن، برنج خيس كرده را اضافه پس از پخته شدن سبزي خرد كرده و ساير مواد را اضافه و اجازه دهيد تا جا بيفتد.
در صورت دلخواه مي توانيد 3/4 پيمانه ماش را هم به حبوبات فوق اضافه نماييد كه مي بايست به همين نسبت از مجموع حبوبات فوق كسر نماييد كه مي بايست ابتدا ماش را خيس كرده را جوشانده تا پوسته هاي ماش جدا شده سپس آنرا تخليه و ماش را با حبوبات ديگر بپزيد.