اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده محتوا

آش وسلي

مواد لازم *گوشت انتهاي ران گوساله بدون استخوان: نيم كيلو (يا گوشت سر دست گوسفند 1 كيلو) * نخود: 1 پيمانه * لوبيا سفيد: 2 پيمانه * گندم پوست كنده ي نيم كوب: 1 پيمانه * جو پوست كنده نيم كوب: 1 پيمانه * برنج نيم دانه: 2 پيمانه * عدس: 3 پيمانه * پياز متوسط: 1 عدد * پياز داغ: 1 و نيم پيمانه * روغن كرمانشاهي: 1/2 پيمانه * نمك و فلفل: به ميزان لازم * دارچين براي تزئين: به ميزان لازم *

چگونگي تهيه:

نخود ، لوبيا ، گندم و جو را با هم و عدس و برنج را جداگانه از شب قبل خيس مي كنيم. گوشت را با يك پياز كامل و يك و نيم تا دو ليتر آب روي حرارت قرار مي دهيم تا جوش بيايد. كف روي گوشت را مي گيريم. 2 تا 3 ساعت زمان لازم است تا گوشت با حرارت ملايم بپزد. در انتها گوشت بايد دو ليوان آب داشته باشد.
نمك و فلفل گوشت را در آخر پخت به آن اضافه مي كنيم. هم زمان با شروع پخت گوشت ، نخود ، لوبيا ، گندم و جو را با 1/2 پيمانه پياز داغ در قابلمه ي ديگري ريخته و به اندازه اي آب مي ريزيم كه سه بند انگشت روي مواد را بگيرد. هنگامي كه آب جوش آمد ، حرارت را ملايم كنيد و زماني كه مواد نيم پز شد عدس و برنج را به همراه مقداري نمك به آنها مي افزاييم و اجازه مي دهيم حبوبات و غلات كاملا بپزند. بعد از پخت كامل گوشت ، پياز درون آن را دور مي اندازيم و زماني كه كمي سرد شد استخوان هاي گوشت را جدا مي كنيم. گوشت را با يك ملاقه از آب آن با گوشت كوب دستي مي كوبيم تا كاملا له شود. سپس گوشت له شده و آب گوشت و 1/2 پيمانه از پياز داغ را به قابلمه ي آش مي افزاييم. بعد از اينكه مواد به جوش آمد حرارت را كم مي كنيم و نمك و فلفل غذا را مي افزاييم.
به مدت نيم ساعت آش را با قاشق چوبي هم مي زنيم تا ته نگيرد. آش را در ظرف دلخواه مي ريزيم و با پياز داغ و دارچين تزئين مي كنيم.سپس روغن كرمانشاهي را داغ كرده و روي آش مي دهيم.