اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صدور كارت شناسايي ملي براي ايرانيان خارج از كشور

سازمان ثبت احوال كشور در اجراي وظايف محوله ناشي از اجراي ماده 38 قانون ثبت احوال و ماده 2 قانون الزام تخصيص شماره ملي و كدپستي 10 رقمي ( مصوبه سال 76 مجلس شوراي اسلامي ) به كليه اتباع ايراني و همچنين كاربردي شدن شماره ملي، با استفاده از پايگاه اطلاعات جمعيتي و هماهنگي وزارت امور خارجه، كليه نمايندگيهاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور موظف به صدور كارت شناسايي ملي جهت ايرانيان بالاي 15 سال مقيم خارج از كشور مي باشد.

  

دريافت و كنترل مدارك:

اخذ درخواست از ايرانيان مقيم خارج از كشور كه سن آنها از 15 سال به بالاست از دو طريق انجام مي گيرد:

1- مراجعه حضوري به نمايندگيهاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور

2- از طريق پست
 
 
 
نحوه مراجعه:
 
متقاضي با مراجعه به سايتهاي نمايندگيهاي جمهوري اسلامي ايران در محل اقامت خود نسبت به تكميل فرمهاي مربوطه و ارسال آنها از طريق پست به نمايندگيهاي مذكور اقدم مي نمايند.
 
 

مدارك مورد نياز:

1- تكميل فرم درخواست كارت شناسايي ملي ويژه ايرانيان مقيم خارج از كشور

2- يكبرگ تصويرمصدق صفحه اول شناسنامه و صفحه آخر ( در صورت درج هرگونه توضيح )

3- دو قطعه عكس جديد ( پشت نويسي شده )

4- پرداخت هزينه طبق تعرفه جاري
 

توصيه هاي ضروري:

1- مطابق دستورالعملها، عكس متقاضي بايست زمينه روشن يا سفيد و اندازه آن ترجيحاً 4*3 با كادر مشخص باشد.

2- تصاوير شناسنامه ترجيحاً رنگي و كادر آن به اندازه كادر شناسنامه باشد.

3- چنانچه علت درخواست متقاضي به هر دليلي تجديد كارت شناسايي ملي باشد لازم است لاشه كارت شناسايي ملي اوليه به نمايندگي مربوطه ارائه گردد.

4- درصورت فقدان كارت شناسايي ملي ، تكميل فرم فقدان الزامي مي باشد.

 

5- كارتهاي شناسايي ملي متقاضيان پس از صدور از طريق نمايندگيهاي مربوطه به آدرس محل اقامت ايشان ارسال و يا به صورت حضوري در نمايندگي تحويل صاحبان آن مي گردد. 

 

فرم درخواست المثني كارت شناسائي ملي

 

 
 

آخرین اخبار

پرسش ها و نظرات خود پیرامون مذاکرات ایران و ۱+۵ بر سربرجام را با ما در میان بگذارید . مهمترین رویدادهای ورزشی در ورزش ایران مهر و طنز در جمع ایرانی نقش طب ایرانی در کمک به درمان کرونا حکایت روزخوش از نقش آیین های ایرانی قاسم جعفری به جمع ایرانی می آید . آموزش تارت با کرم پرتغالی در خانه مهر پایان لیبرال دموکراسی در آمریکا وفات حضرت معصومه (س) را تسلیت می گوییم . ارزش آفرینی در روزخوش رواق در سوگ فاطمه معصومه (س) جمع ایرانی همراه هر ایرانی طرز تهیه دونات بادام زمینی در خانه مهر تعیین راهبردهای فکری فرهنگی بسیج در راستای حفظ و صیانت از انقلاب نشست مشترک حوزه ریاست مجلس و شبکه جهانی جام جم پاسداشت یاد و خاطره سردار دل ها در جام جم شب و جلوه های آن در شعر فارسی مهارت مدیریت زمان و سبک زندگی در روزخوش سید علی صالحی در جمع ایرانی بررسی علل کاهش دید بزرگسالان در خانه مهر اندیشه طراحی در روزخوش جمع ایرانی، جمع هنرمندان شرح قوانین ومقررات جدید چک در خانه مهر حفظ سلامت جسم و روان در اولویت روزخوش کارآگاه علوی به جام جم می آید آغاز خانه مهر با صدای مجید اخشابی در جام جم هفته بسیج گرامی باد رضا توکلی در جمع ایرانی داستان گنبد سرخ در شب قصه شنیدنی های روزخوش درباره نقش خانواده در آموزش مجازی مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی پرسش ها و نظرات خود، پیرامون انتخابات آمریکا را با کنکاش درمیان بگذارید بوکس موضوع ورزش ایران یک جام جمی میهمان جمع ایرانی آموزش گراتن سیب زمینی و مرغ در خانه مهر نقش آفرین پاورچین به جمع ایرانی می آید راهنمای خانه مهر برای شناخت علائم خطر در بیماریهای کودکان اصول تغذیه صحیح در روزخوش شبنم فرشاد جو در جمع ایرانی طرز تهیه چیکن استراگانف در خانه مهر یلدای سلامت در شبکه جهانی جام جم جایگاه تر جمه در شعر فارسی هنرمندان در جمع ایرانی یک روزخوش با یک خانواده سالم طرز تهیه ته چین کدو حلوایی با مرغ در خانه مهر نگاهی بر معماری ایرانی در روز خوش ترامپ شانسی برای بقا ندارد آموزش خانه مهر برای حفظ تناسب اندام در روزهای کرونایی خنیا ارمغان جام جم برای علاقمندان موسیقی ایرانی معرفی بازار تهران در روزخوش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها