اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اصلاح تاريخ تولد (كميسيون تشخيص سن) ايرانيان خارج از كشور

بموجب ماده واحده قانون حفظ اعتبار اسناد سجلي و جلوگيري از تزلزل آنها مصوب 2/11/1367 مجلس شوراي اسلامي : " تغيير تاريخ تولد اشخاص ممنوع است " . تبصره : صاحب شناسنامه تنها يكبار در طول عمر و در صورتيكه اختلاف سن واقعي با سن مندرج در اسناد سجلي به تشخيص كميسيون ذيربط بيش از پنج سال باشد مي تواند سن خود را اصلاح نمايد .

 
 
  بموجب ماده واحده قانون حفظ اعتبار اسناد سجلي و جلوگيري از تزلزل آنها مصوب 2/11/1367 مجلس شوراي اسلامي : " تغيير تاريخ تولد اشخاص ممنوع است " .

تبصره : صاحب شناسنامه تنها يكبار در طول عمر و در صورتيكه اختلاف سن واقعي با سن مندرج در اسناد سجلي به تشخيص كميسيون ذيربط بيش از پنج سال باشد مي تواند سن خود را اصلاح نمايد .

 

اشخاص مي توانند در صورتي كه سن واقعي آنان با تاريخ تولد مندرج در اسناد سجلي و شناسنامه بيش از پنج سال اختلاف داشته باشد درخواست اصلاح تاريخ تولد خود را بنمايند .

 

هر يك از اشخاص زير كه خواهان اصلاح تاريخ تولد خود مي باشند مي توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود اقدام نمايند .

1- اشخاص 18 سال به بالا .

2- اشخاص كمتر از 18 سال كه داراي حكم رشد باشند .

3- پدر يا جد پدري با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان كمتر از 18 سال .
قيم و وصي براي افراد تحت سرپرستي خود با ارائه مدارك مستند كه سمت او احراز شده باشد .

 

مدارك مورد نياز:

1 - درخواست كتبي صاحب سند يا ولي قانوني در برگ مخصوص .

2 - ارائه اصل شناسنامه عكسدار و تصوير آن .

3- يك قطعه عكس جديد .

4- اصل و تصوير حكم رشد براي اشخاص كمتر از 18 سال كه شخصا" مراجعه مي‌نمايند .

5- اصل تصوير مدارك مربوط به قيم يا وصي براي افراد تحت سرپرستي .

6- پرداخت هزينه طبق تعرفه جاري.

 

نحوه مراجعه و چگونگي اقدام:

1- متقاضي براي اصلاح تاريخ تولد مي بايست به دبيرخانه كميسيون تشخيص سن اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود مراجعه و مدارك لازم را تسليم و رسيد آنرا دريافت نمايد .

2- تاريخ تشكيل جلسه رسيدگي توسط دبيرخانه كميسيون تشخيص سن محل صدور شناسنامه به خواهان ( متفاضي ) ابلاغ خواهد شد .

3- درخواست كننده ( خواهان ) مكلف است در وقت تعيين شده با در دست داشتن شناسنامه عكسدار در كميسيون تشخيص سن حاضر شود .

4- در صورت عدم حضور خواهان چنانچه پرونده آماده براي اظهار نظر باشد كميسيون تصميم لازم را اتخاذ خواهد نمود و در غير اينصورت درخواست وي رد مي شود . ليكن خواهان مي تواند درخواست مجدد به كميسيون تسليم نمايد .

5- كميسيون مي تواند در صورت لزوم صاحب سند را جهت معاينه و تعيين سن به پزشكي قانوني معرفي نمايد .

6- تصميم كميسيون تشخيص سن قابل اعتراض نخواهد بود .

7- تصميم كميسيون تشخيص سن به متقاضي ( خواهان ) ابلاغ مي شود .

8- در صورت عدم مؤافقت كميسيون با تغيير تاريخ تولد صاحب سند درخواست مجدد پذيرفته نخواهد شد .

9- اجراي تصميم كميسيون تشخيص سن در اسناد سجلي و شناسنامه مستلزم درخواست كتبي ( متقاضي ) خواهد بود .

آخرین اخبار

پرسش ها و نظرات خود پیرامون مذاکرات ایران و ۱+۵ بر سربرجام را با ما در میان بگذارید . مهمترین رویدادهای ورزشی در ورزش ایران مهر و طنز در جمع ایرانی نقش طب ایرانی در کمک به درمان کرونا حکایت روزخوش از نقش آیین های ایرانی قاسم جعفری به جمع ایرانی می آید . آموزش تارت با کرم پرتغالی در خانه مهر پایان لیبرال دموکراسی در آمریکا وفات حضرت معصومه (س) را تسلیت می گوییم . ارزش آفرینی در روزخوش رواق در سوگ فاطمه معصومه (س) جمع ایرانی همراه هر ایرانی طرز تهیه دونات بادام زمینی در خانه مهر تعیین راهبردهای فکری فرهنگی بسیج در راستای حفظ و صیانت از انقلاب نشست مشترک حوزه ریاست مجلس و شبکه جهانی جام جم پاسداشت یاد و خاطره سردار دل ها در جام جم شب و جلوه های آن در شعر فارسی مهارت مدیریت زمان و سبک زندگی در روزخوش سید علی صالحی در جمع ایرانی بررسی علل کاهش دید بزرگسالان در خانه مهر اندیشه طراحی در روزخوش جمع ایرانی، جمع هنرمندان شرح قوانین ومقررات جدید چک در خانه مهر حفظ سلامت جسم و روان در اولویت روزخوش کارآگاه علوی به جام جم می آید آغاز خانه مهر با صدای مجید اخشابی در جام جم هفته بسیج گرامی باد رضا توکلی در جمع ایرانی داستان گنبد سرخ در شب قصه شنیدنی های روزخوش درباره نقش خانواده در آموزش مجازی مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی پرسش ها و نظرات خود، پیرامون انتخابات آمریکا را با کنکاش درمیان بگذارید بوکس موضوع ورزش ایران یک جام جمی میهمان جمع ایرانی آموزش گراتن سیب زمینی و مرغ در خانه مهر نقش آفرین پاورچین به جمع ایرانی می آید راهنمای خانه مهر برای شناخت علائم خطر در بیماریهای کودکان اصول تغذیه صحیح در روزخوش شبنم فرشاد جو در جمع ایرانی طرز تهیه چیکن استراگانف در خانه مهر یلدای سلامت در شبکه جهانی جام جم جایگاه تر جمه در شعر فارسی هنرمندان در جمع ایرانی یک روزخوش با یک خانواده سالم طرز تهیه ته چین کدو حلوایی با مرغ در خانه مهر نگاهی بر معماری ایرانی در روز خوش ترامپ شانسی برای بقا ندارد آموزش خانه مهر برای حفظ تناسب اندام در روزهای کرونایی خنیا ارمغان جام جم برای علاقمندان موسیقی ایرانی معرفی بازار تهران در روزخوش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها