اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صدور شناسنامه المثني ايرانيان خارج از كشور

هر يك از اشخاص زير مي توانند با مراجعه به نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و يا ادارات ثبت احوال سراسر كشور نسبت به تنظيم درخواست صدور شناسنامه المثني به لحاظ فقدان يا از بين رفتن آن اقدام نمايند .

 
 
 هر يك از اشخاص زير مي توانند با مراجعه به نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و يا ادارات ثبت احوال سراسر كشور نسبت به تنظيم درخواست صدور شناسنامه المثني به لحاظ فقدان يا از بين رفتن آن اقدام نمايند .


1- اشخاص 18 سال به بالا .

2- افراد كمتر از 18 سال كه داراي حكم رشد باشند . 

3- پدر يا جد پدري با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان كمتر از 18 سال . 

4- مادر تا زماني كه در قيد زوجيت پدرصاحب شناسنامه ( فرد كمتر از 18 سال ) باشد با ارائه شناسنامه خود .

5- سرپرست قانوني ( قيم ، امين ، وصي ) براي افراد صغير و محجور با ارائه مدارك مستند كه سمت او احراز شده باشد .

 

مدارك مورد نياز:

1- دريافت فرم استشهاديه از نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و يا ادارات ثبت احوال سراسر كشور .

2- تكميل فرم استشهاديه مذكور و تصديق فرم توسط نمايندگيهاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و ياتصديق امضاء يكي از گواهان در دفتر خانه اسناد رسمي در داخل كشور .

3- دو قطعه عكس 4×3 تمام رخ جديد با درج مشخصات سجلي (نام ، نام خانوادگي)، شماره شناسنامه ، تاريخ تولد ، محل صدور) در ظهر آن براي اشخاص 15 سال به بالا .

4- اصل و تصوير مدارك عكسدار از قبيل ( گذرنامه ، كارت پايان خدمت وظيفه عمومي يا معافيت ، گواهينامه رانندگي ، كارنامه عكسدار دوره هاي تحصيلي راهنمايي به بالا ، معرفي نامه عكسدار محصلين از سوي مدرسه اي كه مشغول تحصيل مي باشند يا كارت شناسايي عكسدار كاركنان دوائر دولتي با ذكر مشخصات سجلي ) الزامي است . 

    -ضمنا" پس از تطبيق اصل و تصوير مدارك معتبر ياد شده اصل مدارك مسترد مي گردد . چنانچه صاحب شناسنامه فاقد هر يك از مدارك مذكور در بند 4 باشد از طريق معرفي وي به نيروهاي انتظامي ، درخواست تأييد عكس خواهد شد . 

5- اصل وتصويرسند ازدواج و طلاق (حسب مورد) وشناسنامه فرزندان درصورت تآهل كه پس از تطبيق، اصل مدرك مسترد مي گردد . 

6- پرداخت هزينه طبق تعرفه جاري.

 


 

 نحوه مراجعه: 

براي صدور شناسنامه المثني كليه نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و يا ادارات ثبت احوال سراسر كشور آمادگي دريافت مدارك ياد شده را در ساعات و ايام اداري دارند . 

    -ضمنا" تنظيم درخواست صدور شناسنامه المثني در غير از محل صدور شناسنامه بلامانع است كه در اين گونه موارد پس از پذيرش و ارسال آن به اداره ذيربط ( محل صدور شناسنامه ) و طي مهلت هاي مقرره نسبت به صدور ، ارسال و تحويل آن اقدام خواهد شد.

 
 

توصيه هاي ضروري:

1- شناسنامه سند هويت شماست، براي حفظ حقوق خود بدقت از آن نگهداري كنيد .

2-مشخصات شناسنامه اي خودرابخاطربسپاريد تادرموقع ضرورت دسترسي به سوابق سجلي شما آسانتر باشد.

3- هرگونه تغيير و تحريف در شنــاسنامه يا سوء استفاده از آن جـرم است و مجرم تحت تعقيب قانوني قرار مي گيرد . 

4- بهنگام دريافت شناسنامه از صحت مندرجات آن اصمينان حاصل نماييد . 

5- صدور شناسنامه مجدد محدوديت قانوني دارد لذا در حفظ و نگهداري آن دقت لازم را معمول فرمائيد . 

6- درج هرگونه مهر ، نشانه ، نوشتار در شناسنامه توسط هر يك از ارگانها و نهادها و مؤسسات دولتي و بخش خصوصي باستثناء سازمان ثبت احوال كشور دفاتر اسناد رسمي ازدواج و طلاق ، نمايندگي هاي دولت جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور ، اداره تشخيص هويت و پليس بين الملل و اداره كل انتخابات ممنوع و متخلف از اين امر تحت پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت . 

7- وديعه گرفتن و وديعه گذاردن شناسنامه تحت هر شرايطي ممنوع است .

آخرین اخبار

پرسش ها و نظرات خود پیرامون مذاکرات ایران و ۱+۵ بر سربرجام را با ما در میان بگذارید . مهمترین رویدادهای ورزشی در ورزش ایران مهر و طنز در جمع ایرانی نقش طب ایرانی در کمک به درمان کرونا حکایت روزخوش از نقش آیین های ایرانی قاسم جعفری به جمع ایرانی می آید . آموزش تارت با کرم پرتغالی در خانه مهر پایان لیبرال دموکراسی در آمریکا وفات حضرت معصومه (س) را تسلیت می گوییم . ارزش آفرینی در روزخوش رواق در سوگ فاطمه معصومه (س) جمع ایرانی همراه هر ایرانی طرز تهیه دونات بادام زمینی در خانه مهر تعیین راهبردهای فکری فرهنگی بسیج در راستای حفظ و صیانت از انقلاب نشست مشترک حوزه ریاست مجلس و شبکه جهانی جام جم پاسداشت یاد و خاطره سردار دل ها در جام جم شب و جلوه های آن در شعر فارسی مهارت مدیریت زمان و سبک زندگی در روزخوش سید علی صالحی در جمع ایرانی بررسی علل کاهش دید بزرگسالان در خانه مهر اندیشه طراحی در روزخوش جمع ایرانی، جمع هنرمندان شرح قوانین ومقررات جدید چک در خانه مهر حفظ سلامت جسم و روان در اولویت روزخوش کارآگاه علوی به جام جم می آید آغاز خانه مهر با صدای مجید اخشابی در جام جم هفته بسیج گرامی باد رضا توکلی در جمع ایرانی داستان گنبد سرخ در شب قصه شنیدنی های روزخوش درباره نقش خانواده در آموزش مجازی مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی پرسش ها و نظرات خود، پیرامون انتخابات آمریکا را با کنکاش درمیان بگذارید بوکس موضوع ورزش ایران یک جام جمی میهمان جمع ایرانی آموزش گراتن سیب زمینی و مرغ در خانه مهر نقش آفرین پاورچین به جمع ایرانی می آید راهنمای خانه مهر برای شناخت علائم خطر در بیماریهای کودکان اصول تغذیه صحیح در روزخوش شبنم فرشاد جو در جمع ایرانی طرز تهیه چیکن استراگانف در خانه مهر یلدای سلامت در شبکه جهانی جام جم جایگاه تر جمه در شعر فارسی هنرمندان در جمع ایرانی یک روزخوش با یک خانواده سالم طرز تهیه ته چین کدو حلوایی با مرغ در خانه مهر نگاهی بر معماری ایرانی در روز خوش ترامپ شانسی برای بقا ندارد آموزش خانه مهر برای حفظ تناسب اندام در روزهای کرونایی خنیا ارمغان جام جم برای علاقمندان موسیقی ایرانی معرفی بازار تهران در روزخوش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها