اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نحوه تنظيم وكالتنامه توسط ايرانيان مقيم خارج از كشور جهت انجام امور در ايران

تمامي ايرانيان مقيم خارج از ايران از جمله ايرانيان مقيم آمريكا بايد براي انجام امور مربوط به تنظيم وكالتنامه براي انجام امور خود در ايران مراحل زير را انجام دهند:

تمامي ايرانيان مقيم خارج از ايران از جمله ايرانيان مقيم آمريكا بايد براي انجام امور مربوط به تنظيم وكالتنامه براي انجام امور خود در ايران مراحل زير را انجام دهند:

۱- ابتدا با ورود به سامانه "تاك" به آدرس http://tak.mfa.ir با استفاده از كدملي و مشخصات فردي حساب كاربري ايجاد كرده و رمز ورود خود را يادداشت كنيد.

۲- پس از ورود به سامانه با مراجعه به قسمت پروفايل نمايندگي يا كنسولگري ايران در كشور مورد نظر را انتخاب كنيد كه در مورد ايرانيان مقيم آمريكا بايد گزينه "دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران- واشنگتن" انتخاب شود.

۳- از قسمت بالاي سايت گزينه وكالتنامه را انتخاب و از بين انواع وكالتنامه هاي موجود در سامانه گزينه مورد نظر را انتخاب كنيد.

۴- پس از انتخاب نوع وكالتنامه وارد صفحه اي خواهيد شد كه نمونه اي از پيش تنطيم شده از وكالتنامه را ارائه داده است. پس از اطمينان از صحت اطلاعات فردي مي توانيد متن وكالتنامه را ويرايش كنيد.

۵- توجه داشته باشيد كه متني كه در سامانه قرار گرفته صرفا يك نمونه است و شما بايد بر اساس نيازهاي خود متن وكالتنامه را با افزودن يا حذف موارد مورد نظر اصلاح كنيد.

۶- پس از تكميل ويرايش متن وكالتنامه با انتخاب گزينه ثبت به شما يك كدرهگيري داده مي شود. اين كد رهگيري را پرينت و نگهداري كنيد.

۷- در صورت نياز مي توانيد با ورود مجدد به سامانه و با استفاده از كد رهگيري، وكالتنامه را بازيابي و ويرايش كنيد.

۸- اگر وكالتنامه شما بار مالي داشته باشد يعني به وكيل شما در ايران اجازه انجام اموري را اعطا كند كه مستلزم نقل و انتقالات مالي باشد، بايد با در دست داشتن كدرهگيري و مدارك شناسايي معتبر به دفتر حفاظت مراجعه و وكالتنامه را تحويل بگيريد.

۹- اگر وكالتنامه شما بار مالي نداشته باشد (براي مثال راجع به انجام امور صرفا اداري در ايران باشد) مي توانيد با ارسال كد رهگيري براي دفترحفاطت از طريق اي ميل متن وكالتنامه را دريافت و براي تاييد امضا خود به notary public  مراجعه كنيد.
⚠️دفتر حفاظت منافع ايران هيچ نمايندگي و كارگزاري ندارد.
⚠️اگر به هر دليلي(مانند عدم آشنايي با كامپيوتر يا عدم اطلاع از قوانين) براي تنظيم وكالتنامه نياز به كمك داريد، حتما نام كاربري و رمز حسابتان را از فردي كه به شما كمك كرده بگيريد. برخي افراد شياد نام كاربري و رمز را به شما ارائه نمي دهند تا مجبور باشيد همواره براي تنظيم هر سندي به آن ها مراجعه كنيد.

آخرین اخبار

پرسش ها و نظرات خود پیرامون مذاکرات ایران و ۱+۵ بر سربرجام را با ما در میان بگذارید . مهمترین رویدادهای ورزشی در ورزش ایران مهر و طنز در جمع ایرانی نقش طب ایرانی در کمک به درمان کرونا حکایت روزخوش از نقش آیین های ایرانی قاسم جعفری به جمع ایرانی می آید . آموزش تارت با کرم پرتغالی در خانه مهر پایان لیبرال دموکراسی در آمریکا وفات حضرت معصومه (س) را تسلیت می گوییم . ارزش آفرینی در روزخوش رواق در سوگ فاطمه معصومه (س) جمع ایرانی همراه هر ایرانی طرز تهیه دونات بادام زمینی در خانه مهر تعیین راهبردهای فکری فرهنگی بسیج در راستای حفظ و صیانت از انقلاب نشست مشترک حوزه ریاست مجلس و شبکه جهانی جام جم پاسداشت یاد و خاطره سردار دل ها در جام جم شب و جلوه های آن در شعر فارسی مهارت مدیریت زمان و سبک زندگی در روزخوش سید علی صالحی در جمع ایرانی بررسی علل کاهش دید بزرگسالان در خانه مهر اندیشه طراحی در روزخوش جمع ایرانی، جمع هنرمندان شرح قوانین ومقررات جدید چک در خانه مهر حفظ سلامت جسم و روان در اولویت روزخوش کارآگاه علوی به جام جم می آید آغاز خانه مهر با صدای مجید اخشابی در جام جم هفته بسیج گرامی باد رضا توکلی در جمع ایرانی داستان گنبد سرخ در شب قصه شنیدنی های روزخوش درباره نقش خانواده در آموزش مجازی مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی پرسش ها و نظرات خود، پیرامون انتخابات آمریکا را با کنکاش درمیان بگذارید بوکس موضوع ورزش ایران یک جام جمی میهمان جمع ایرانی آموزش گراتن سیب زمینی و مرغ در خانه مهر نقش آفرین پاورچین به جمع ایرانی می آید راهنمای خانه مهر برای شناخت علائم خطر در بیماریهای کودکان اصول تغذیه صحیح در روزخوش شبنم فرشاد جو در جمع ایرانی طرز تهیه چیکن استراگانف در خانه مهر یلدای سلامت در شبکه جهانی جام جم جایگاه تر جمه در شعر فارسی هنرمندان در جمع ایرانی یک روزخوش با یک خانواده سالم طرز تهیه ته چین کدو حلوایی با مرغ در خانه مهر نگاهی بر معماری ایرانی در روز خوش ترامپ شانسی برای بقا ندارد آموزش خانه مهر برای حفظ تناسب اندام در روزهای کرونایی خنیا ارمغان جام جم برای علاقمندان موسیقی ایرانی معرفی بازار تهران در روزخوش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها