اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

آن سوي داستان

اين برنامه به معرفي ماندگار ترين كتاب هاي داستاني منتشر شده پيرامون هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامي از زبان نويسندگان آنها مي پردازد ، نويسندگاني كه بعضا خود در بطن اتفاق حاضر و ناظر بودند .

 

 

 

آنسوي داستان

فصل اول اين برنامه در 13 قسمت به معرفي ماندگار ترين كتاب هاي داستاني منتشر شده پيرامون هشت سال دفاع مقدس از زبان نويسندگان آنها مي پردازد ، نويسندگاني كه بعضا خود در جنگ تحميلي حضور داشته اند و شرايط آن را با تمام وجود تجربه كرده اند و يا داستان را از زبان بازماندگان جنگ روايت مي كنند .

فصل دوم در ۲۶ قسمت به معرفي كتاب هاي عرصه انقلاب اسلامي خواهد پرداخت . كتاب هايي كه معمولا تاريخ شفاهي، خاطره نگاري و يا مستند داستاني زندگي مبارزان و انقلابيان هستند .خاطرات ۱۷ شهريور ۵۷، خورشيد واره، خاطرات امير سرتيپ دوم اكبر فتورايي، عبور از شط شب، خاطرات دكتر فرتوك زاده، خاطرات ابوالفضل توكلي بينا از جمله اين كتاب ها هستند.

اين مجموعه كتاب ها به همت دكتر جواد كامور بخشايش، نويسنده كتاب هاي انقلاب و دفاع مقدس، رئيس گروه شخصيت هاي مانا انقلاب و... گلچين شده است .

فصل سوم ، 26 كتاب از ماندگارترين كتاب هاي دفاع مقدس و رزمندگان فعال در نيروهاي اطلاعات عمليات از زبان نويسندگان كتاب ها كه گاهي خود نويسندگان نيز در متن قصه حضور داشتند و يا از زبان بازماندگان و راويان آن به تصوير كشيده مي شود.

ويژگي هاي كتابهاي معرفي شده در فصل سو م اين برنامه عبارتند از :

الف : تعداد 17 جلد كتاب كه مربوط به شهداي اطلاعات امنيت مي باشند و حاوي مطالب ارزشمند ، با سرگذشتهاي دراماتيك و جذاب كه برخي از انها همچون عنوان شناسايي در اروند، كتاب فولاذ ، يك عمر غريبي يك عمر بي نشاني ، نذير هور ؛ براي اولين بار رونمايي مي شوند. در 9 عنوان ديگر برنامه به ساير شهداي 8 سال دفاع مقدس مي پردازد كه باز در اين بين كتاب عزيز كرده براي اولين بار رونمايي مي شود .

ب : دو كتاب از فصل سوم، مربوط به دو شهيد شاخص زن از شهداي دفاع مقدس مي باشد يكي مربوط به زندگي شهيد مريم فراهانيان تنها زن داراي عنوان »سردار« است وديگري از شهداي زن خوزستان مي باشد .

ج: دو كتاب ديگر از اين فصل، مربوط به سرگذشت اسراي ايراني در زندان موصل و تكريت مي پردازد .

د: در اين فصل، علاوه بر پرداختن به شهداي جنگ تحميلي ، به برخي از شهداي ترور و حادثه منا نيز پرداخته شده است، سرگذشت زندگي سردار شهيد فولادگر از شهداي منا و داستان زندگي سردار شهيد شريفي از شهداي ترور از كتب معرفي شده در اين برنامه مي باشند.

در بخش اول برنامه مجري با نويسنده و شخصيت هاي حقيقي كتاب گفتگو مي كند. به عنوان مثال، براي كتاب رفيق دوست، رفيق دوست و يكي از همرزمانش كه نامش در كتاب آمده به همراه نويسنده به برنامه مي آيند.قبل از برنامه نيز كتاب هاي مورد نظر در اختيار حاضران در برنامه قرار مي گيرد تا در فواصل مختلف بخشي از كتاب را بخوانند و بعد از خوانش ده خط ، مجري ادامه واقعه خوانده شده را از مهمان مي پرسد.در بخش دوم كه نمايش است ، چهار بازيگر به همراه مجري دو بخش از جاهاي مهم كتاب را كه به صورت نمايش شده ، اجرا مي كنند.

اين برنامه به طور كامل متكي بر كتاب هايي است كه گاهي نويسندگان آن ها سال ها براي آن زحمت كشيده اند و تيم هنري برنامه هم تمام تلاش خود را به كار بسته تا اين محتواي ارزشمند را با زبان تصويري، به گونه اي خلاق و جذاب در اختيار مخاطب قرار دهد.

اين اثر در گروه اجتماعي شبكه جهاني جام جم و با تهيه كنندگي قاسم اورنگي توليد شده است .

آخرین اخبار

آوای ترنم جام در 30 بهمن ماه خانه مهر از شرایط تابعیت مضاعف می گوید شکوه ایران زمین در جمع ایرانی پخش زنده مسابقات جام حذفی از شبکه جهانی جام جم آوای ترنم جام در 29 بهمن ماه آموزش نرمش های تندرستی در خانه مهر فرهنگ ایرانی در جمع ایرانی جمع ایرانی همراه ایرانیان آموزش زبان فارسی در خانه مهر آوای ترنم جام در 28 بهمن ماه مسیر روشن در قاب جام جم جمع ایرانی میزبان هنرمندان گفتگو با دکتر هومن ملایری در پرتره روز مادر در جمع ایرانی نگاهی بر اهمیت و جایگاه انتخابات در اقتدار کشور طنز و موسیقی در جمع ایرانی آوای ترنم جام در 25 بهمن ماه پخش زنده مسابقات لیگ برتر فوتبال از جام جم آموزش دسر پودینگ پیناکولادا در خانه مهر آوای ترنم جام در 24 بهمن ماه جمع ایرانی در 24 بهمن ماه آموزش پخت سمنو در خانه مهر آوای ترنم جام در 23 بهمن ماه اصول طب سالمندی در خانه مهر جمع ایرانی در 23 بهمن ماه آوای ترنم جام از جام جم شبکه جهانی جام جم 3 کاناله می شود نقد و بررسی طرح معامله قرن و پیامدهای آن بانوی خلبان ایرانی به جمع ایرانی می آید فرکانسهای ماهواره ای شبکه جهانی جام جم آفتاب بعد از بارون در جام جم معرفي و زمان پخش فيلم سينمايي هفته پخش زنده مسابقات ليگ برتر فوتبال اهميت و ابعاد راهپيمايي ميليوني مردم ايران درسراسر كشور و تهران معرفي برنامه خانه مهر در 8 آذر سه فصل از بهارستان در جام جم معرفي برنامه خانه مهر در 6 آذر معرفي ميهمانان خانه مهر در 5 آذر راهيابي مستند قرقبان به بخش مسابقه جشنواره سينما حقيقت 4 آذر روز حمايت از امنيت پخش زنده مسابقات جام حذفي فوتبال ايران معرفي ميهمانان خانه مهر در 4 آذر توديع و معارفه مديران شبكه جهاني جام جم ايرانيان خارج كشور ظرفيتي بي بديل در حوزه ديپلماسي عمومي پخش زنده مسابقات ليگ برتر فوتبال از جام جم آن سوي داستان پخش سينمايي يك بام و دو هوا از جام جم شوق هنگام در سيماي جام جم معرفي برنامه هاي خانه مهر در روز جمعه خانه مهر با عطر حرم مي آيد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها

;