اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاه جدی روز خوش به ساختارهای جمعیت در ایران

برنامه روز خوش ، پنج شنبه 1 خرداد ماه ( 21 می 2020) با توجه به اهمیت مولفه های جمعیتی در اقتدار هر کشور و ملتی ، از دکتر شهلا کاظمی پور، جمعیت شناس، دعوت کرده و در این خصوص با وی گفتگو می کند .

 

موضوع جمعیت از اساسی ترین و جدی ترین شاخصه های، اقتدار و شکوه هر کشوری محسوب می شود که بی توجهی به آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد .

بر همین اساس بود که مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سیاست های کلی «جمعیّت» را که براساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده بود، در تاریخ 20 اردیبهشت 1393 و با تاکید بر اهمیّت مقوله جمعیّت در اقتدار ملّی؛ و با توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیّت کنونی کشور به عنوان یک فرصت و امتیاز؛ در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیّت و نرخ باروری در سال‌های گذشته، بعنوان سیاست‌های کلی جمعیّت در سالهای آتی کشور در 14 بند ابلاغ نمودند. اما متاسفانه امروزه با گذشت نزدیک به 6 سال، گویا هیچ اتفاق خاصی صورت نگرفته و بی توجهی به این موضوع بسیار مهم که با آینده اقتدار ایران اسلامی بویژه در حوزه اقتصادی و اجتماعی گره خورده است از سوی مسئولین و مردم همچنان ادامه دارد .

لذا برنامه روز خوش، بمناسبت، سی اردیبهشت، که با عنوان روز ملی جمعیت نامگذاری شده است از استاد شهلا کاظمی پور، جمعیت شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران دعوت کرده و در مورد اهمیت جایگاه جمعیت در بالندگی کشور و بی توجهی به عواقب نادیده گرفتن کاهش نرخ جمعیت، اطلاعات مفیدی را ارائه می کنند .

در ادامه گفتگو با دکتر علی منیری، مدرس دانشگاه در مورد درآمدزایی و کسب و کار، گفتگو با حسین سجودی، از هنرمندان عرصه موسیقی و نوازنده تار درباره بزرگداشت استاد جلیل شهناز از دیگر بخش های برنامه می باشد .

ضمنا در قسمت خوش گشت، آرشیو ملی جمهوری اسلامی ایران، به تصویر کشیده می شود .

این برنامه ، پنجشنبه 1 خرداد ماه ، ساعت 09:00 به وقت تهران به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم جام جم پخش می شود .

 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود ، پیرامون برنامه های جام جم را از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444+

شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98+

ایمیل امور مخاطبان   mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

پرسش ها و نظرات خود پیرامون مذاکرات ایران و ۱+۵ بر سربرجام را با ما در میان بگذارید . مهمترین رویدادهای ورزشی در ورزش ایران مهر و طنز در جمع ایرانی نقش طب ایرانی در کمک به درمان کرونا حکایت روزخوش از نقش آیین های ایرانی قاسم جعفری به جمع ایرانی می آید . آموزش تارت با کرم پرتغالی در خانه مهر پایان لیبرال دموکراسی در آمریکا وفات حضرت معصومه (س) را تسلیت می گوییم . ارزش آفرینی در روزخوش رواق در سوگ فاطمه معصومه (س) جمع ایرانی همراه هر ایرانی طرز تهیه دونات بادام زمینی در خانه مهر تعیین راهبردهای فکری فرهنگی بسیج در راستای حفظ و صیانت از انقلاب نشست مشترک حوزه ریاست مجلس و شبکه جهانی جام جم پاسداشت یاد و خاطره سردار دل ها در جام جم شب و جلوه های آن در شعر فارسی مهارت مدیریت زمان و سبک زندگی در روزخوش سید علی صالحی در جمع ایرانی بررسی علل کاهش دید بزرگسالان در خانه مهر اندیشه طراحی در روزخوش جمع ایرانی، جمع هنرمندان شرح قوانین ومقررات جدید چک در خانه مهر حفظ سلامت جسم و روان در اولویت روزخوش کارآگاه علوی به جام جم می آید آغاز خانه مهر با صدای مجید اخشابی در جام جم هفته بسیج گرامی باد رضا توکلی در جمع ایرانی داستان گنبد سرخ در شب قصه شنیدنی های روزخوش درباره نقش خانواده در آموزش مجازی مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی پرسش ها و نظرات خود، پیرامون انتخابات آمریکا را با کنکاش درمیان بگذارید بوکس موضوع ورزش ایران یک جام جمی میهمان جمع ایرانی آموزش گراتن سیب زمینی و مرغ در خانه مهر نقش آفرین پاورچین به جمع ایرانی می آید راهنمای خانه مهر برای شناخت علائم خطر در بیماریهای کودکان اصول تغذیه صحیح در روزخوش شبنم فرشاد جو در جمع ایرانی طرز تهیه چیکن استراگانف در خانه مهر یلدای سلامت در شبکه جهانی جام جم جایگاه تر جمه در شعر فارسی هنرمندان در جمع ایرانی یک روزخوش با یک خانواده سالم طرز تهیه ته چین کدو حلوایی با مرغ در خانه مهر نگاهی بر معماری ایرانی در روز خوش ترامپ شانسی برای بقا ندارد آموزش خانه مهر برای حفظ تناسب اندام در روزهای کرونایی خنیا ارمغان جام جم برای علاقمندان موسیقی ایرانی معرفی بازار تهران در روزخوش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها