اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

توضیحی بر چرایی تلاش غرب در ایجاد اسلام هراسی

دنیای غرب به دنبال نفع سیاسی و اقتصادی است / مهمترین هدف نظام سلطه انزوای اسلام و تضعیف و از بین بردن روحیه زیربار ظلم نرفتن مسلمانان است.

برنامه کنکاش شنبه 26 مهر ماه ضمن دعوت از حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی اکرمی و دکتر علیرضا ابوالفضلی رییس مرکز مطالعات برون مرزی بیت رهبری به تحلیل و بررسی نقشه غرب در ایجاد اسلام هراسی پرداخت .

دنیای غرب به دنبال نفع سیاسی و اقتصادی است

در این خصوص حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی اکرمی مسئول نهاد رهبر انقلاب در دانشگاه علوم و تحقیقات عنوان کرد: دنیای غرب تلاش می کند مسلمانان و کشورهای اسلامی را متشدد کند و از انسجام و اتحاد آنها جلوگیری کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی اکرمی مسئول نهاد رهبر انقلاب در دانشگاه علوم و تحقیقات در برنامه کنکاش به تاریخچه اسلام هراسی پرداخت و گفت: با نگاهی به ادیان آسمانی، مشاهده می شود که با آمدن دینی، دین گذشته کامل می شود و کتاب های آسمانی در هر دینی نسبت به تاریخچه ادیان سخن گفته اند.

وی افزود: در تاریخچه اسلام وقتی پیامبر خدا، در مکه ادعای نبوت کرد و بعثت آغاز شد، سالهایی بود که یهودی های شهر یثرب می گفتند به زودی پیامبری ظهور خواهد کرد و ما به او ایمان می آوریم. اما مواجه دین مسیحیت به عنوان دین غالب در عالم در همان آغاز نبوت پیامبر، مواجه منکرانه بود و نبوت پیامبر را انکار کردند. به این دلیل که اگر نبوت او را می پذیرفتند می بایست به او ایمان می آوردند، به همین ترتیب این سیر ادامه پیدا کرد و مدعیان دین مسیحیت به صورت مشخص ناسیونال های مذهبی با مواجه با مسلمانان، اسلام را یک دین نمی دانستند و بر این باورند که دین اسلام با خود پیام آسمانی نیاورده است و قرآن کتاب آسمانی نیست. بنابراین؛ در تاریخچه اسلام هراسی و اسلام ستیزی انکار اسلام به عنوان یک دین و قرآن به عنوان یک کتاب آسمانی مطرح است.

مسئول نهاد رهبر انقلاب در دانشگاه علوم و تحقیقات همچنین درباره سیاست های دولت غربی اذعان داشت: در دنیای غربی پروژه ایی با سابقه بیش از یک قرن تحت عنوان مدرن سازی صورت گرفته است. که عنوان شده، یافته های علمی که در جامعه آنها به دست می آید باید توسط همه جوامع دنبال شود. الزام و اجباری که در دنیای غرب منجر به جنگ جهانی شد که در دوره هایی نیز شدت یافت و به نظر می رسد که پشت پرده این القای معیار و هنجار که توسط دولت ها ایجاد می شود، نفع سیاسی و اقتصادی است و تلاش می کند مسلمانان و کشورهای اسلامی را متشدد کند و از انسجام و اتحاد آنها جلوگیری کند.

حجت الاسلام و المسلمین اکرمی افزود: آمریکا چهره ایی از خود در بین مردم خود دارد و آن چهره قدرت برتر در دنیا است، دارد. با وجود اینکه آنها نسبت به برخی از عناصر فکری خود مانند لیبرالیسم یا بحث جدایی دین از سیاست سکولاریسم بسیار تعصب دارند، و سعی بر ترویج آن دارند و به دنبال این هستند که بگویند ما دنبال ترویج دموکراسی در دنیا هستیم، اما همچنان تلاش می کنند در پرتو این شعارها قدرت مطلق خود را به رخ بکشند. و ذهنیت مردم خود را به این سمت سوق دهند که برای داشتن این قدرت برتر باید حضور در خاورمیانه را ادامه دهند و سربازان برای منافع کشور باید حضور داشته باشند و از این طریق حضور سربازان خود را منطقه غرب آسیا توجیح می کنند اما مقابله با قدرت اسلام، لایه دیگری است که در این مسئله وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه خواهران و برادران مسلمان در اقصی نقاط جهان باید متوجه مسئله مهمی باشند، گفت: مسلمانان باید بدانند که با حضور، رفتار و عملکرد خود در سراسر دنیا، معرف اسلام و نابودکننده نقشه های اسلام هراسی و اسلام ستیزی هستند. مسلمانان باید تلاش کنند با توجه به معارف قرآن و سنت زیبای پیامبر خداوند (ص) و اهل بیت (ع) چهره ایی زیبا و عقلانی را از اسلام به نمایش بگذارند.

از مرحله اسلام هراسی گذر کرده ایم و در حال حاضر در عصر اسلام ستیزی قرار داریم

دکتر علیرضا ابوالفضلی رییس مرکز مطالعات برون مرزی بیت رهبری اذعان داشت: مهمترین هدف نظام سلطه انزوای اسلام و تضعیف و از بین بردن روحیه زیربارظلم نرفتن مسلمانان است.

دکتر علیرضا ابوالفضلی در برنامه کنکاش درباره دلایل افزایش اسلام هراسی و اسلام ستیزی در سال های اخیر اظهار داشت: از مرحله اسلام هراسی گذر کرده ایم و در حال حاضر در عصر اسلام ستیزی قرار داریم. با واکاوی این واژه به وضوح می توان گفت که متضمن یک نوع نژادپرستی است و با تحقیق اجمالی می توان گفت که پشت پرده اسلام ستیزی در جهان صهیونیست ها قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه اولین عامل اسلام ستیزی، گسترش اسلام در جهان است، عنوان کرد: مهمترین هدف نظام سلطه انزوای اسلام و تضعیف و از بین بردن روحیه زیربارظلم نرفتن مسلمانان است.

دکتر ابوالفضلی همچنین گفت: در سیاست های اجرایی دو مکانیزم برای اعمال اسلام ستیزی وجود دارد، اولین آن، اختلاف افکنی میان مذاهب و تهیج آنها نسبت به برتری دین آنها بر دیگر دین ها مانند پیدایش داعش است و شکل بعدی اتفاقاتی مانند انجام اقدامات ضددینی مانند قرآن سوزی است که در 27 آگوست امسال در سوئد انجام شد. بنابراین؛ می توان گفت پیاده سازی برنامه های آنان در اسلام ستیزی در همه جهان مشهود و عیان است.

وی همچنین درباره تاسیس گروه های تروریستی توسط خاورمیانه غرب می گوید: پیدایش گروه های تروریستی کم فاجعه نیافرید و باید گفت که ابزاری برای اسلام ستیزی در جهان بود. غرب با برنامه ریزی مدون چند ساله گروه های تروریستی بویژه در خاورمیانه را ایجاد کرد، که عملا محصول آن اتفاقیست که دنیا را به لحاظ اقتصادی و سیاسی تحت تاثیر خود قرار داد که پس از اعمال هدف خود و رسیدن به خواسته خود توسط آن گروه های تروریستی، خود به مقابله با آنها می پردازد و با واکاوی اجمالی می توان به این موضوع رسید که پشت تمام این اتفاقات منافع اقتصادی مانند فروش سلاح به کشورهای مواجه با این گروه های تروریستی است و عملا استفاده ابزاری برای منافع اقتصادی و سیاسی در دوره های ریاست جمهوری بویژه ریاست جمهوری غرب در دو دهه اخیر است.

رییس مرکز مطالعات برون مرزی بیت رهبری بر این باور است که چهره خشن و خشنونت زایی که از اسلام تعریف شده باید توسط نمایندگان جمهوری اسلامی و نمایندگان اسلام ناب در سراسر دنیا، در قالب بیداری اسلامی و ولایت مداری تبیین شود و سفرای کشور در اقصی نقاط جهان رویکرد ولایت مداری را ارائه و انتقال دهند و به تحقق آن بپردازند.

آخرین اخبار

امیر کربلایی زاده میهمان جمع ایرانی زهره حمیدی در جمع ایرانی تحلیل و بررسی کنکاش در خصوص ترور شهید دکتر محسن فخری زاده شهادت دانشمند دفاعی کشور آقای دکتر محسن فخری زاده را تسلیت می گوییم مهمترین رویدادهای ورزشی در ورزش ایران مهر و طنز در جمع ایرانی نقش طب ایرانی در کمک به درمان کرونا حکایت روزخوش از نقش آیین های ایرانی قاسم جعفری به جمع ایرانی می آید . آموزش تارت با کرم پرتغالی در خانه مهر پایان لیبرال دموکراسی در آمریکا ارزش آفرینی در روزخوش رواق در سوگ فاطمه معصومه (س) جمع ایرانی همراه هر ایرانی طرز تهیه دونات بادام زمینی در خانه مهر تعیین راهبردهای فکری فرهنگی بسیج در راستای حفظ و صیانت از انقلاب نشست مشترک حوزه ریاست مجلس و شبکه جهانی جام جم پاسداشت یاد و خاطره سردار دل ها در جام جم شب و جلوه های آن در شعر فارسی مهارت مدیریت زمان و سبک زندگی در روزخوش سید علی صالحی در جمع ایرانی بررسی علل کاهش دید بزرگسالان در خانه مهر اندیشه طراحی در روزخوش جمع ایرانی، جمع هنرمندان شرح قوانین ومقررات جدید چک در خانه مهر حفظ سلامت جسم و روان در اولویت روزخوش کارآگاه علوی به جام جم می آید آغاز خانه مهر با صدای مجید اخشابی در جام جم رضا توکلی در جمع ایرانی داستان گنبد سرخ در شب قصه شنیدنی های روزخوش درباره نقش خانواده در آموزش مجازی مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی پرسش ها و نظرات خود، پیرامون انتخابات آمریکا را با کنکاش درمیان بگذارید بوکس موضوع ورزش ایران یک جام جمی میهمان جمع ایرانی آموزش گراتن سیب زمینی و مرغ در خانه مهر نقش آفرین پاورچین به جمع ایرانی می آید راهنمای خانه مهر برای شناخت علائم خطر در بیماریهای کودکان اصول تغذیه صحیح در روزخوش شبنم فرشاد جو در جمع ایرانی طرز تهیه چیکن استراگانف در خانه مهر یلدای سلامت در شبکه جهانی جام جم جایگاه تر جمه در شعر فارسی هنرمندان در جمع ایرانی یک روزخوش با یک خانواده سالم طرز تهیه ته چین کدو حلوایی با مرغ در خانه مهر نگاهی بر معماری ایرانی در روز خوش ترامپ شانسی برای بقا ندارد آموزش خانه مهر برای حفظ تناسب اندام در روزهای کرونایی خنیا ارمغان جام جم برای علاقمندان موسیقی ایرانی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها