اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کشورهای اسلامی باید از طریق قانونی اقدام کنند

کنکاش، شنبه 10 آبان ماه با موضوع بررسی دلایل اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر (ص) و علل اسلام ستیزی غرب از جام جم پخش شد که گزارشی از این برنامه تقدیم بینندگان می شود .

 کنکاش، شنبه 10 آبان ماه با موضوع بررسی دلایل اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر (ص) و علل اسلام ستیزی غرب از جام جم پخش شد که در این خصوص از حجت الاسلام محمد حسن اختری ( سفیر سابق ایران در سوریه و عضو هیئت امنا مجمع جهانی اهل بیت ) و دکتر سید محسن حسینی (استاد دانشگاه و کارشناس مسایل مذهبی) به عنوان کارشناسان برنامه دعوت شده بود،  همچنین شیخ دیوید منیر ( امام مسجد لیسبون پرتغال ) هم از طریق اسکایپ در برنامه شرکت داشتند .

متن زیر خلاصه ای از گفت های ایشان در خصوص موضوع برنامه می باشد .

سید محسن حسینی پژوهشگر و استاد دانشگاه عنوان کرد: اگر این جریان ها در آینده نزدیک سرکوب نشوند، ممکن است جنگ های تبلی که بین مذاهب وجود داشت، دوباره احیا شود.

سید محسن حسینی پژوهشگر و استاد دانشگاه در برنامه کنکاش کاری از شبکه تلویزیونی جام جم درباره حمایت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به بهانه آزادی بیان از تکرار اهانت به پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: فرانسه خود را جزو قدرت های بزرگ میان کشورها می داند و صاحب انرژی هسته ایی می داند و جزو پنچ قدرت اتمی جهان شناخته می شود.

وی افزود: مکرون مدت هاست نتوانسته آنچه را که ملت فرانسه از او می خواهد در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و خصوصا اجتماعی برای آنها فراهم کند و در یکسال گذشته راهپیمایی های بزرگی در کشور فرانسه انجام شد و مدت هاست که جناح چپ و راست نسبت به مسائل داخلی فرانسه در تضاد هستند.

سیدمحسن حسینی پژوهشگر و استاد دانشگاه عنوان کرد: از طرفی مکرون در مباحثی که در بین صهیونیست ها مطرح است و حمایتی که از او از سمت صهیونیست ها شده، به عنوان شخصی که فعالیت های اقتصادی داشت، به دنبال آن بود که بتواند مسائل اقتصادی کشور را حل کند و از طرفی مخالفت های را داخلی داشت و به نوعی مسلمانان داخل کشور فرانسه کسانی هستند که به عنوان پیاده نظام جناح چپ شناخته می شوند. البته این تحلیل از نظر مکرون و گروه صهیونیستی که حاکم بر تلب فرانسه است و از طرفی هم برخی کاتولیک های تندرویی فرانسه که در این کشور وجود دارند و برخی کشورهای اروپایی که شاهد بودیم برخی از کشیش ها شرایطی را فراهم کردند که عده ایی به صورت افراطی اقدام به آتش کشیدن قرآن کنند و علیه مسلمانان جبهه گیری کنند. در این حین در زندگی مکرون، اتفاقاتی افتاد که یکی از مهره های مهم برای اجرای این سناریو بود که ایشان بتواند شرایطی را فراهم کند تا کشور فرانسه از این مسائل فرار کند. نمونه بارز آن مسائل اخلاقی بود که مکرون در زمان جوانی خود با معلم داشت و صهیونیست ها بر این باور بودند که می توانند از طریق چنین شخصیتی کار را دنبال کنند. مکرون برای آنکه مشکلات داخلی خود را کم کند از این طریق ورود پیدا کرد.

وی در ادامه گفت: بعد از موضع گیری مکرون، شاهد تحریم کالاهای فرانسوی از سوی کشورهای اسلامی بودیم و در خواست کردند از خرید کالاهای فرانسوی جلوگیری شود. با بررسی و تحلیلی مکرون و سایر اندیشمندان کشور فرانسه، سعی بر این دارند با فراهم کردن شرایطی از آن بگریزند و نهایتا از موضع قبلی خود پائین بیایند.

سیدمحسن حسینی پژوهشگر و استاد دانشگاه اظهار داشت: در نظام جهانی قوانینی داریم که تمام ادیان الهی و آسمانی بایستی محترم شمرده شوند، از جمله در کشور فرانسه در قانونی که در سال 1997 بسته شد، توهین به ادیان الهی ملغی شد و جزو جرم ها به شمار می آید. بنابراین؛ کشورهای اسلامی می توانند از طریق قانونی نیز اقدام کنند. در کشوری مانند فرانسه با توجه به اینکه برخی از کشورها حتی قوانین اساسی خود را از کشور فرانسه اخذ می کنند و معتقد هستند که فرانسه بر قوانینی که کشور فرانسه ایجاد کرده، اجرا می کند ولی در واقع شاهد آن هستیم که صهیونیست ها مکرون را به عنوان مهره اصلی قرار داده است.

وی افزود: اگر در سرتاسر جهان شاهد باشیم که هر کدام از کشورها، بخواهند نسبت به مذاهب مختلف چنین عملیاتی داشته باشند، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود. به همین لحاظ باید شرایط قانونی همه کشورها و نظام بین الملل در نظر گرفته شود. به نظر می رسد، اگر این جریان ها در آینده نزدیک سرکوب نشوند، ممکن است جنگ های تبلی که بین مذاهب وجود داشت، دوباره احیا شود.

سیدمحسن حسینی پژوهشگر و استاد دانشگاه همچنین عنوان کرد: هدف هایی که کشورهای اروپایی از این حرکت دارند و مکرون در روزهای اخیر سردمدار آن بوده، سخت کردن شرایط برای مسلمان ساکن کشورهای اروپایی برای ترک کشور و عدم تبلیغ دین توسط مسلمانان کشور است. از طرفی نیز دولت فرانسه با این اقدام می خواهد خود را از لحاظ وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ترمیم کنند که قاعدتا از این راه امکانپذیر نیست و دولت فرانسه می بایست تدوین دیگری بیاندیشد.

امام مسجد لیسون پرتقال:

توهین به پیامبر اسلام (ص) با هدف تحریک مسلمانان جهان

شیخ دیوید منیر امام مسجد لیسون پرتقال عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) در تک تک قلب مسلمانان جای دارد، بنابراین برای اینکه احساسات مسلمانان را بیش از پیش جریحه دار و آنها را خشمگین کنند دست به این اقدامات می زنند.

برنامه کنکاش کاری از شبکه تلویزیونی جام جم در مصاحبه اینترنتی با شیخ دیوید منیر امام مسجد لیسون پرتقال درباره تحریک مسلمانان اظهار داشت: در کشورهای اروپایی شاهد تحریک کشورهای مسلمان با پرتاب سنگ به داخل مسجد هستیم، اما برای اینکه اقدامی در سطح جهانی انجام دهند، دست به کارهای دیگری زدند، وقتی به یک مسجد آسیب بزنند یا به تخریب آن بپردازند شاید فقط احساسات مردم آن محله یا کشور را جریحه دار کرده اند، اما اگر بخواهند کل مسلمانان را از نظر روحی عصبانی کنند دست بر موضوعی می گذارند که بین مسلمانان حساس و مشترک است و آن هم پیامبر اکرم (ص) است.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) در تک تک قلب مسلمانان جای دارد، بنابراین برای اینکه احساسات مسلمانان را بیش از پیش جریحه دار و آنها را خشمگین کنند دست به این اقدامات می زنند. از سویی من با اتفاقاتی که در فرانسه و کشته شدن تعدادی افراد غیرمسلمین مخالف هستم، به دلیل اینکه اینگونه کارها با آموزهای دینی مغایرت دارد. در هر حال اینگونه اقدامات تحریک آمیز از گذشته وجود داشته، اما اینکه تا کجا ادامه خواهد داشت، معلوم نیست.

شیخ دیوید منیر می گوید: آنچکه مسلم است، رویکرد معنوی است که مدت ها پیش در غرب وجود داشته، امروزه از بین رفته است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اختری:

باید خرید و فروش کالاهای فرانسوی تحریم شود

حجت الاسلام و المسلمین محمد اختری رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل البیت (ع) اظهار داشت: دولت های اسلامی باید در روابط دیپلماسی خود با کشور فرانسه تجدید نظر کنند و حداقل از روابط سیاسی و دیپلماسی خود با این کشور بکاهند.

در حالیکه مسلمانان در سرتاسر جهان، خود را برای برگزاری جشن و شادی پیامبر رحمت آماده می کند حمایت ریاست جمهور فرانسه، به بهانه آزادی بیان از تکرار اهانت به پیامبر اسلام (ص) بر آتش اسلام هراسی در غرب دمید. به همین منظور برنامه کنکاش کاری از شبکه تلویزیونی جام جم در رابطه با موج جدید اسلام ستیزی در غرب، در گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمین محمد اختری رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل البیت (ع) بدان پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اختری رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل البیت (ع) اظهار داشت: امروزه شاهد حرکت رذیلانه و خبیثانه نسبت به اسلام و مقدسات در جهان هستیم، نوعی حرکت برنامه ریزی شده همراه با توطئه که پیشینیه آن به سال های گذشته برمی گردد، بنیانگذار این حرکت، انگلیس بوده و همواره تلاش کردند با تهمت، افترا، دروغگویی و تحریف تاریخ حقایق اسلام را متهم کند. یا رهبر اسلام و امامان و پیشوایان ما و همچنین قرآن کریم را مورد تهاجم قرار دهد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شدت برنامه ریزی و تنظیم این حرکت شدت گرفت. که نمونه بارز آن حرکت سلمان رشدی ملعون بود که با حرکت برنامه ریزی شده، با پشتیبانی قدرت های بزرگ مانند آمریکا، انگلیس و دولت های دیگر قرار گرفت. سپس به صورت کاریکاتورها، مقالات و فیلم های مستند این حرکت تداوم پیدا کرد. می توان گفت که هرگاه اسلام به اوج رسید و حرکت و جهش تازه ایی در دنیا پیدا کرده، این برنامه ریزی های شدت گرفته است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل البیت (ع) افزود: امروزه در دنیا نسبت به اسلام اقبال خوبی وجود دارد و حتی معتقد هستیم که ساختن مجموعه های تروریستی مانند داعش در کشورهای اسلامی چیزی جز افترا بستن به اسلام از این طریق نیست.

وی عنوان کرد: حمایت ریاست جمهور فرانسه، به بهانه آزادی نوعی بی احترامی به مسلمانان کشور او نیز بوده و یک بام و دو هوا بودن این کشور به شمار می آید و این رفتار از سمت رئیس جمهور این کشور، به کشور متمدن فرانسه سازش ندارد و لذا مقام معظم رهبری می فرمایند که جوانان کشور فرانسه باید از رئیس جمهور خود سوال کنند که آیا این حرکت اهانت به ملت فرانسه نیست.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اختری خاطرنشان شد: مسلمانان باید، در این زمینه پافشاری کنند و رئیس جمهور فرانسه باید از مسلمانان و پیامبر اسلام به عنوان شریف ترین و برترین انسان یاد کند و از ایشان عذرخواهی کند.

وی در ادامه گفت: هیچ یکی از مبانی و عناصر بین المللی و قوانین کشورها، اجازه نمی دهد که یک انسان و یا ملت و یا یک رئیس جمهور یک کشور نسبت به دین یا جامعه ایی اهانت کند. و این موضوع خود به خود از نظر اخلاق، رفتاری ناپسند است که در عرف جوامع بشری و قوانین بین المللی، محکوم است. همچنین براساس قوانین بین المللی و یونسکو که بر مسئله ادیان بدان توجه شده است، اهانت به مقدسات و کتب آسمانی به پیامبر خداوند متعال و ملت ها جرم به شمار می آید. لذا، یکی از وظایفی است که باید حقوق دانان کشورهای اسلامی و آزاد اندیش و دولت ها و دادگستری های کشورهای اسلامی نسبت به آن شکایت کرده و اعاده حیثیت کنند و در دادگاه های بین المللی مطرح شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اختری با بیان اینکه مسلمانان باید در مقابله با این جریان، موضع گیری شجاعانه داشته باشند،افزود: مسلمانان باید با این مسئله قوی برخورد کنند و بیانیه دادن و محکوم کردن کفایت نمی کند. باید با تشکیل دادن اجتماعات بزرگ، تظاهرات مسالمت آمیز این موضوع دنبال شود، تا جلوی این کار گرفته شود. رهبران و علمای دین، باید فتوا دهند و خرید و فروش کالاهای فرانسوی را تحریم کنند. اقتصاد برای کشور فرانسه بسیار مهم است و لذا در برابر این حرکت، با یک موضع گیری اقتصادی به سرعت آنها را پائین خواهیم آورد.

وی اضافه کرد:امروزه مسلمانان امکانات بسیار خوبی دارند اگر دولت های اسلامی واقعا به فکر اسلام هستند، می بایست در روابط دیپلماسی خود با کشور فرانسه تجدید نظر کنند و حداقل از روابط سیاسی و دیپلماسی خود با این کشور بکاهند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اختری با تاکید بر اینکه دولت های اسلامی از نظر حقوقی می توانند شکایت کنند، گفت: کشورهای اسلامی باید از این طریق اقدام کنند، پارلمان های کشورهای اسلامی با برنامه ریزی مناسب، قانون مشترک بین کشورهای بین المجالس اسلامی باید با این حرکت کشورها مقابله کنند و در این راستا اقدامات جدی صورت بگیرد.

آخرین اخبار

مشاور از قوانین ثیت شرکت ها می گوید امیر کربلایی زاده میهمان جمع ایرانی زهره حمیدی در جمع ایرانی تحلیل و بررسی کنکاش در خصوص ترور شهید دکتر محسن فخری زاده شهادت دانشمند دفاعی کشور آقای دکتر محسن فخری زاده را تسلیت می گوییم مهمترین رویدادهای ورزشی در ورزش ایران مهر و طنز در جمع ایرانی نقش طب ایرانی در کمک به درمان کرونا حکایت روزخوش از نقش آیین های ایرانی قاسم جعفری به جمع ایرانی می آید . آموزش تارت با کرم پرتغالی در خانه مهر پایان لیبرال دموکراسی در آمریکا ارزش آفرینی در روزخوش رواق در سوگ فاطمه معصومه (س) جمع ایرانی همراه هر ایرانی طرز تهیه دونات بادام زمینی در خانه مهر تعیین راهبردهای فکری فرهنگی بسیج در راستای حفظ و صیانت از انقلاب نشست مشترک حوزه ریاست مجلس و شبکه جهانی جام جم پاسداشت یاد و خاطره سردار دل ها در جام جم شب و جلوه های آن در شعر فارسی مهارت مدیریت زمان و سبک زندگی در روزخوش سید علی صالحی در جمع ایرانی بررسی علل کاهش دید بزرگسالان در خانه مهر اندیشه طراحی در روزخوش جمع ایرانی، جمع هنرمندان شرح قوانین ومقررات جدید چک در خانه مهر حفظ سلامت جسم و روان در اولویت روزخوش کارآگاه علوی به جام جم می آید آغاز خانه مهر با صدای مجید اخشابی در جام جم رضا توکلی در جمع ایرانی داستان گنبد سرخ در شب قصه شنیدنی های روزخوش درباره نقش خانواده در آموزش مجازی مشاور پاسخگوی پرسش های حقوقی پرسش ها و نظرات خود، پیرامون انتخابات آمریکا را با کنکاش درمیان بگذارید بوکس موضوع ورزش ایران یک جام جمی میهمان جمع ایرانی آموزش گراتن سیب زمینی و مرغ در خانه مهر نقش آفرین پاورچین به جمع ایرانی می آید راهنمای خانه مهر برای شناخت علائم خطر در بیماریهای کودکان اصول تغذیه صحیح در روزخوش شبنم فرشاد جو در جمع ایرانی طرز تهیه چیکن استراگانف در خانه مهر یلدای سلامت در شبکه جهانی جام جم جایگاه تر جمه در شعر فارسی هنرمندان در جمع ایرانی یک روزخوش با یک خانواده سالم طرز تهیه ته چین کدو حلوایی با مرغ در خانه مهر نگاهی بر معماری ایرانی در روز خوش ترامپ شانسی برای بقا ندارد آموزش خانه مهر برای حفظ تناسب اندام در روزهای کرونایی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها