اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اروپا، امنیت خود را مدیون شهید سلیمانی است

برنامه کنکاش شنبه 13 دی ماه با موضوع ترور ناجوانمراده سردار سلیمانی از جام جم پخش شد که خلاصه ی متن این برنامه تقدیم بینندگان می شود .

اروپا، امنیت خود را مدیون شهید سلیمانی است

دکتر حسین حاجی تحلیل گر ارشد سیاست بین الملل اظهار داشت: رهبران اروپایی ها، دچار اشتباه استراتژیک شدند، در صورتیکه خود می دانند امنیت اروپا، مدیون جانفشانی و حضور سردار سلیمانی در دفاع از امنیت منطقه و جهان بوده است.

برنامه تلویزیونی کنکاش در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در گفت و گو با دکتر حسین حاجی تحلیل گر ارشد سیاست بین الملل به ابعاد شخصیتی و مکتب ایشان پرداخت.

دکتر حسین حاجی تحلیل گر ارشد سیاست بین الملل، اظهار داشت: متاسفانه ابعاد درخشان و منور شخصیت همه جانبه سردار سلیمانی، هنوز در عموم ملت ها و نخبگان جهان آنطور که باید و شاید شناخته نشده و مغفول مانده است.

وی افزود: با مطالعه و تحقیق نظریه های روابط و سیاست بین الملل و نظریه های ارتباط جمعی، فرهنگی و سیاسی شاهد این نتیجه خواهیم بود که شخصیت بی بدیل و بی نظیر سردار سلیمانی، جلوه های بسیار زیبا و مثبتی از مصادیق این دیدگاه ها و نظریه هاست.

حاجی عنوان کرد: جدا از محسنات اخلاقی سردار سلیمانی، و رفتارهای عاطفی ایشان، عاملی که منجر به این شد تا ایشان محبوب دل ها شود، وجه مشترکی شخصیت کاریزما و استراتژیک ایشان، نزد اکثر علمای نظریه پرداز و پژوهشگران سیاسی و علوم ارتباطات بویژه در حوزه علوم سیاسی این است که سردار سلیمانی، همه رشته های های دسیسه ها، سناریوها و نظریه های براندازانه نظام غرب به سرکردگی ایالات متحده آمریکا را در دو دهه گذشته از هم گسیخت و ایشان به اسطوره ملی و جهانی تبدیل شد.

این تحلیل گر ارشد سیاست بین الملل اذعان داشت: سردار سلیمانی نماد مشخصی داشت که تمام تئوری های دشمن را خنثی کرد. همان اندازه که میلیون، میلیون انسان مشتاق دیدار ایشان بودند، و محبوب روح و روان او شدند و دشمن نتوانست بی تفاوت از کنار چنین شخصیتی گذر کند و ایشان را به شهادت رساند، نشان از علو درجه و عظمت شخصیت استراتژیک و بی نظیر سردار سلیمانی داشت.

وی در ادامه گفت: اوباما چند روز گذشته، در آستانه سالگرد شهادت این شهید بزرگوار گفت هر چند که ما دشمن دیرینه ای با سردار سلیمانی داشتیم ولی بر ذهن استراتژیک و استعداد و نبوغ ایشان درود می فرستم.

حاجی افزود: دشمنان سردار سلیمانی نیز نمی توانند زوایای پنهان و آشکار شخصیت استراتژیک و ممتاز ایشان را منکر شوند، به همین دلیل بود که تمام توان و تلاش خود را جمع کردند، تا ایشان را حذف کنند. بی شک اشباع کردن خلاء وجودی ایشان بسیار سخت است، اما آرمان های شهید سلیمانی همچنان متبلور است و ایده های رئالیستی و نگاه های واقع بینانه ایشان، نسبت به همه مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باقی خواهند ماند.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی خارج از جغرافیای سیاسی، برای اجرای عدالت، صلح و رابطه دوستی فکر می کرد، گفت: ممتازترین شخصیت ایشان را می توان در قالب سه مثلث مذاکره، دفاع و تهاجم گنجاند.

حاجی همچنین عنوان کرد: ایالات متحده آمریکا، باید از منطقه خارج شود و کسانی که پیرو راه بسیار درخشان و تابناک سردار سلیمانی بودند، آن راه را ادامه خواهند داد. انتقام سخت آن روزی است که آمریکا از منطقه خارج شود و افق های آن بسیار نزدیک و روشن است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مردم اروپا امنیت خود را مدیون شهید سلیمانی هستند، گفت: رهبران اروپایی ها، دچار اشتباه استراتژیک شدند، در صورتیکه خود می دانند امنیت اروپا، مدیون جانفشانی و حضور سردار سلیمانی در دفاع از امنیت منطقه و جهان بوده، اگر نقش سرادر سلیمانی، در سوریه و در مهار تروریست نبود، مرزهای یونان و ترکیه برای ورود تروریست بر اروپا باز بود.

اکبری:

شهید سردار سلیمانی، قهرمان امنیت در جهان شد

دکتر حسین اکبری دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی بیان کرد: اینکه حاج قاسم توانست جلوی زیاده روی آمریکا را بگیرد، خدمتی بود که به بشریت کرد.

برنامه تلویزیونی کنکاش به مناسبت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی با دکتر حسین اکبری دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت و گو کرد و به تبیین شخصیت شهید سردار قاسم سلیمانی پرداخت.

دکتر حسین اکبری دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: گذشت زمان بسیاری از ابعاد شخصیتی ایشان را روشن تر خواهد کرد. بسیاری هم که به نوعی ایشان را از نزدیک می شناختند، فکر نمی کردند که بعد از شهادت ایشان واکنش جهانی بدین شکل نه تنها در ایران بلکه در حوزه جهان اسلام و در دنیا صورت بگیرد.

وی افزود: این نشان دهنده آن است که حاج قاسم نه تنها در میدان نبرد، بلکه در صحنه بین الملل، توانسته با فطرت انسان ها ارتباط داشته باشد.

دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی بیان کرد: برای اشاره به ابعاد شخصیتی حاج قاسم می بایست محیط بین الملل و متغییرهای پیرامونی را به خوبی تبیین کرد.

اکبری اذعان داشت: اینکه حاج قاسم توانست جلوی زیاده روی آمریکا را بگیرد، خدمتی بود که به بشریت کرد.

وی اضافه کرد: در تاریخ بشر برای اولین بار تنها باری که در مصداق تروریست متحد شدند، داعش بود و همه می دانستند که اگر داعش باقی می ماند، کل بشر را تهدید می کرد و حاج قاسم تنها قهرمان نابودی این تهدید تروریستی بود که به دنبال آن امنیت را برای بشریت بوجود می آورد.

اکبری خاطر نشان شد: برخلاف آنچکه آنان ادعا می کنند که رسانه های آنها از آزادی برخوردار است، ولی در تحلیل رفتاری آنها این موضوع دیده نمی شود. تلاش رسانه ها در راستای مخدوش کردن شخصیت کردن سردار سلیمانی، بیشتر موجب تضعیف موقعیت آنها می شود.

شجره:

مقام های بین المللی باید جلوی این ترورها را بگیرد

دکتر مسعود شجره رئیس کمیسیون حقوق اسلامی از لندن تصریح کرد: ترور یک شخصیت نظامی در کشور باعث نمی شود که برنامه ها و سیاست های آن کشور تغییر یابد و این واضح و روشن است که تنها کاری که انجام می شود به راه انداختن هرج و مرج و اختلافات است.

دکتر مسعود شجره رئیس کمیسیون حقوق اسلامی از لندن در مصاحبه اینترنتی در برنامه تلویزیونی کنکاش تصریح کرد: ترور کردن یک شخص، حتی یک شخصیت نظامی مملکت، از نظر تمام قوانین بین المللی و از تمام جنبه ها غیرقانونی است.

وی افزود: اینکه برخی کشورها تصمیم بر این می گیرند تا به ترور برخی شخصیت ها بپردازند، تبدیل به سوژه ای شده است که متاسفانه، روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.

رئیس کمیسیون حقوق اسلامی اضافه کرد: قوانین بین المللی زیرپا گذاشته می شوند و قوانین جنگل جای آن را می گیرد که متاسفانه هیچ دلیل قانع کننده ای برای آن نیست و هیچ مسئله ای را حل و فصل نمی کند.

دکتر شجره با بیان اینکه مقام های بین المللی باید جلوی این ترورها را بگیرد، عنوان کرد: ترور یک شخصیت نظامی در کشور باعث نمی شود که برنامه ها و سیاست های آن کشور تغییر یابد و این واضح و روشن است که تنها کاری که انجام می شود به راه انداختن هرج و مرج و اختلافات است.

آخرین اخبار

ورزش ایران محفلی برای مربیان ورزشی محمد برسوزیان در جمع ایرانی طرز تهیه عرایس بالحمه در خانه مهر یک روزخوش با هنر جمع ایرانی میزبان بهروز بقایی گفتگو درباره بیماریهای مزمن دستگاه تنفسی در خانه مهر بحث از نبوت و بهائیت در برنامه رواق بزرگداشت سالروز ولادت حکیم فردوسی در جمع ایرانی آموزش پخت نان دارچینی در خانه مهر جمع ایرانی میزبان امیر شهاب رضویان خوانش آنچه خودداشت از شعر و موسیقی طرز تهیه ترشی گوجه در خانه مهر جمع ایرانی میزبان بهراد خرازی ویژه برنامه کنکاش درباره تحلیف رییس جمهور جدید آمریکا طرز تهیه شامی کباب لرستان در خانه مهر جمع ایرانی میزبان انوش معظمی توجه به حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور در مشاور محرم زینال زاده میهمان جمع ایرانی تحلیل و بررسی کنکاش درباره شکست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران فوتبال ایران در قاب ورزش ایران جمع ایرانی میزبان مسعود آب پرور آموزش کرپ پنیری سوخاری در خانه مهر گفتگوی روزخوش درباره کار و حمایت از خانواده مرد خندان نمایش میهمان جمع ایرانی گفتگو درباره بیماری آرتروز در خانه مهر کوچه ‏های جام جم رنگ و بوی فرهنگ فاطمی خواهد گرفت بانوی ورزشکار میهمان جمع ایرانی اصول تغذیه سالم بر اساس مبانی طب سنتی ایرانی آموزش نقاشی روی پارچه در خانه مهر شناخت معنویت دینی در برنامه رواق بررسی نقش اقوام ایرانی در انسجام ملی داستان و داستان گویی در شعر فارسی پویا امینی میهمان جمع ایرانی طرز تهیه کیک موز در خانه مهر طنز سالم در روزخوش یک جمع فوتبالی در جمع ایرانی آموزش مهارتهای گفتگو در خانه مهر جمع ایرانی میزبان استاد قطب الدین صادقی مختار سائقی در جمع ایرانی نگاه جامع مشاور به تحصیلات در خارج از کشور با کنکاش همراه شوید شرایط آمریکا درست شدنی نیست/ آمریکا رو به افول است پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه کنکاش درباره تحولات اخیر آمریکا نامزد برترین داور فوتسال بانوان میهمان ورزش ایران جمع ایرانی میزبان میکائیل شهرستانی توصیه های طب ایرانی در کنترل دیابت روزخوش از سلامت جسم و روح می گوید مهرداد ضیایی در جمع ایرانی اروپا، امنیت خود را مدیون شهید سلیمانی است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها