اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

حقوق شهروندی اتباع ایرانی خارج از کشور

مشاور امشب به سوالات مخاطبان پاسخ می دهد.

تابعیت یکی از حقوق مسلم شهروندان در همه نظام های حقوقی است. از آن زمان که شخصیت فرد به عنوان یک موجود مستقل در نظام های سیاسی به رسمیت شناخته شد، حق تابعیت نیز در نظام های حقوقی برای فرد مورد شناسایی قرار گرفت. تابعیت به معنای رابطه سیاسی-حقوقی یک شخص با دولت متبوع اوست. حق یاد شده منشا حقوق و تکالیفی برای شخص و دولت اوست.

در این برنامه از سری برنامه های مشاور؛ با حضور دکتر فتاح ملکی؛ رئیس دادگاه حقوقی مجتمع عدالت  تهران،  به موضوع  حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور می پردازیم.

محورهای بحث عبارتند از :

اجرای احکام مدنی احکام خارجی مثل احکامی که درخارج از کشور صادر می شود

 مبانی حقوق شهروندی درحمایت از تبعه صرف نظر ازمحل اقامت انها

 حمایت های قانونی از اتباع ایرانی در خارج از کشورصادر می شود

 نحوه حمایت از حقوق اتباع ایرانی توسط دولت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور.

شما عزیزان می توانید سوالات خود از طریق شبکه هاي ارتباطی برنامه مشاور به ادرس زیر با ما درمیان بگذارید و پاسخ ان را  در برنامه دریافت نمایید.

تلفن بین المللی 46812400444 +

شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98+

ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آیدی اینستاگرام برنامه به آدرس :  moshaver_tv@

مجموعه برنامه های مشاور، با پرداختن به موضوعات حقوقی، اجتماعی و اقتصادی  امور ایرانیان خارج از کشور، یک شنبه ها ساعت 21:45 به وقت تهران با اجرای دکتر مازیار قاسمی گودرزی از شبکه جهانی جام جم پخش می شود
 

 

 

آخرین اخبار

کارگردان معراجی ها به شب نشینی دعوت شد والیبالیست ها به جام جم می آیند همراه با پرندگان تیزپرواز آسمان وطن صبح پارسی در اولین روز پاییز لبیک یا حسین (ع) خانه مهر پاییزی آغاز جنگ تحمیلی آغاز تثبیت انقلاب بود. سردار لیالی مهمان «صبح پارسی» حال و هوای شب نشینی در هفته دفاع مقدس حاج قاسم اراده را معنا بخشید مردمی بودن در جنگ تحمیلی ایران را پیروز کرد مبارزان بی مرز چگونه با خودمان آشتی کنیم؟/ پیامدهای مثبتی که صلح درونی برای انسان به ارمغان می آورد معنای دمدمی مزاج در «صبح پارسی» فردا درباره بزرگترین سایت پرتودهی ایران بیشتر بدانید/ ترکاشوند: شأنم این نیست که با حاشیه دیده شوم هفته دفاع مقدس گرامی باد صلح و دوستی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا کارآفرین های موفق مهمان های «شب نشینی» امشب بانک ها به وظیفه خود در تولید و اقتصاد عمل نمی کنند آیا مدارس ایرانی خارج از کشور بازگشایی می شود؟ خانه مهر در روزهای پایانی تابستان قرض کردن موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازگشایی مدارس خارج از کشور نوجوانی چه رنگی است؟ با مسافران شب نشینی به خاستگاه ادیبان و سرداران سفر می کنیم. بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای برگزار شد شعر و ادب فارسی جان کلام موسیقی است خواننده ی کارشناس میهمان مخاطبان جام جم می شود وقتی سواد کافی از واکسن ها نداریم درباره شان اظهار نظر نکنیم اصالت زبان غنی فارسی به بهانه روز شعر و ادب فارسی رئیس دانشگاه آزاد البرز مهمان «صبح پارسی» فردا می شود گزارشگر پیشکسوت رادیو ورزش به «شب نشینی» می آید اسبقیان: می توانستیم در پارالمپیک طلاهای بیشتری بگیریم پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها