اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پیام حج رهبری محور برنامه تلویزیونی «کنکاش» شبکه جام جم

کارشناس مسایل غرب آسیا: مقاومت در منطقه باعث برهم زدن سیاست‌ها و برنامه‌های آمریکا شده است/ تحلیلگر ارشد مسایل سیاست خارجه: آمریکا از سر ضعف در حال ترک منطقه است

به گزارش روابط عمومی برنامه، برنامه تلویزیونی «کنکاش» دوم مردادماه با موضوع پیام حج رهبری روی آنتن شبکه جام جم رفت و میزبان روح‌الله قاسمیان کارشناس و استاد دانشگاه و حسین حاجی تحلیلگر ارشد مسایل سیاست خارجه بود.

روح‌الله قاسمیان کارشناس مسایل غرب آسیا و استاد دانشگاه در ابتدا گفت: آمریکا از سال 2016 به پیشنهاد دستگاه‌های امنیتی خود به این نتیجه رسید که حضور مستقیم برای آمریکا به امنیت ملی خدشه وارد می‌کند و هزینه‌بر است.

وی ادامه داد: آمریکا در تاکتیک‌های عملیاتی خود در افغانستان افول پیدا کرد و اواخر دوره اوباما این پیشنهاد مطرح شد که اگر نمی‌خواهند شکست‌های گذشته تکرار شود، فرار را بر قرار ترجیح بدهند. آمریکا قرار نیست از افغانستان خارج شود بلکه وضعیت را تغییر داده است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: آمریکا اگرچه یک تاکتیک کلانی را به عنوان استراتژی در منطقه در نظر گرفته اما مقاومت در منطقه باعث برهم زدن سیاست‌ها و برنامه‌های آمریکا شده است.

قاسمیان در ادامه گفت: مسلما عربستان و رژیم صهیونیستی در دوره بایدن مانند دوره ترامپ نمی‌توانند به پرخاشگری در منطقه ادامه بدهند چراکه سیاست آمریکا در حال تغییر است و نمی‌توانند به مقاومت در منطقه بی‌تفاوت باشند.

وی درباره مهمترین دستاورد مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی در 70 سال گذشته خاطرنشان کرد: اسرائیل از روزی که به فلسطین آمد به دنبال هویت‌سازی برای یهودیان و ایجاد امنیت، اشتغال و آسایش و رفاه در آن منطقه بود در صورتی که این 2 مورد در حال حاضر وجود ندارد. 

کارشناس مسایل غرب آسیا ادامه داد: رژیم صهیونیستی تا به الان نتوانسته برای یهودیان آن منطقه هویت‌سازی کند و محور مقاومت از هر نقطه‌ای می‌تواند برای این رژیم ناامنی ایجاد کند و برایش خط و نشان می‌کشد.

حسین حاجی تحلیلگر ارشد مسایل سیاست خارجی آمریکا در سخنانش گفت: در تبیین و تعریف سیاست خارجه خود، همیشه منفعت خود را لحاظ می‌کنند و برای رسیدن به آن به هر شیوه و متد به اقتضای زمان و فرصت‌ها سیاست‌های متفاوتی را پیش گرفته‌اند.

وی افزود: آمریکا به دلیل روح استکباری و سلطه‌جویی که در منشور سیاسی این کشور و رهبری رهبران وجود دارد، همیشه سلطه‌جویانه عمل کرده است اما از سال 1948 به این سمت آمریکا جای بریتانیا را گرفت و روز به روز سلطه خود را بیشتر کرد تا زمانی که انقلاب اسلامی رخ داد.

تحلیلگر ارشد مسایل سیاست خارجی تاکید کرد: آمریکا در حال حاضر از سر ضعف در حال ترک منطقه است و فکر می‌کند نباید اقتدار خود را زیر سوال ببرد.

حاجی درباره مقاومت در منطقه گفت: یکی از محورهای پیام رهبر انقلاب درباره حج شفاف‌سازی درباره موضوع مقاومت بود.

وی درباره آینده بین فلسطین و رژیم صهیونیستی چنین گفت: شمشیر قدس به تفسیر من شمشیر زبان، عقیده، جهاد، شهادت و خون در مقابل یک دنیا تکنولوژی برتر محکوم به شکست اسرائیل جنایتکار است.

فیصل عبدالساتر تحلیلگر لبنانی که مهمان اینترنتی این برنامه تلویزیونی بود در سخنانی گفت: حج درست و کامل می‌تواند خطرناک‌ترین توطئه‌ها علیه اسلام و مسلمانان را خنثی کند و عظمت اسلام را به رخ بکشد.

برنامه تلویزیونی «کنکاش» با اجرای امیر علی‌عسگری شنبه‌ها ساعت 21:45 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

 

آخرین اخبار

کارگردان معراجی ها به شب نشینی دعوت شد والیبالیست ها به جام جم می آیند همراه با پرندگان تیزپرواز آسمان وطن صبح پارسی در اولین روز پاییز لبیک یا حسین (ع) خانه مهر پاییزی آغاز جنگ تحمیلی آغاز تثبیت انقلاب بود. سردار لیالی مهمان «صبح پارسی» حال و هوای شب نشینی در هفته دفاع مقدس حاج قاسم اراده را معنا بخشید مردمی بودن در جنگ تحمیلی ایران را پیروز کرد مبارزان بی مرز چگونه با خودمان آشتی کنیم؟/ پیامدهای مثبتی که صلح درونی برای انسان به ارمغان می آورد معنای دمدمی مزاج در «صبح پارسی» فردا درباره بزرگترین سایت پرتودهی ایران بیشتر بدانید/ ترکاشوند: شأنم این نیست که با حاشیه دیده شوم هفته دفاع مقدس گرامی باد صلح و دوستی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا کارآفرین های موفق مهمان های «شب نشینی» امشب بانک ها به وظیفه خود در تولید و اقتصاد عمل نمی کنند آیا مدارس ایرانی خارج از کشور بازگشایی می شود؟ خانه مهر در روزهای پایانی تابستان قرض کردن موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازگشایی مدارس خارج از کشور نوجوانی چه رنگی است؟ با مسافران شب نشینی به خاستگاه ادیبان و سرداران سفر می کنیم. بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای برگزار شد شعر و ادب فارسی جان کلام موسیقی است خواننده ی کارشناس میهمان مخاطبان جام جم می شود وقتی سواد کافی از واکسن ها نداریم درباره شان اظهار نظر نکنیم اصالت زبان غنی فارسی به بهانه روز شعر و ادب فارسی رئیس دانشگاه آزاد البرز مهمان «صبح پارسی» فردا می شود گزارشگر پیشکسوت رادیو ورزش به «شب نشینی» می آید اسبقیان: می توانستیم در پارالمپیک طلاهای بیشتری بگیریم پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها