اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صبح پارسی ، برنامه ای صبحگاهی از قاب جام جم

زبان گفتگو و مهارت برقراری ارتباط از دیدگاه یک زبان شناس

صبح پارسی دیگری، با موضوع مهارت های گفتگو کردن و با حضور دکتر تینا امین، متخصص مهارت ارتباطی و زبان شناس به روی آنتن رفت.

امین درباره مهارت های گفتگو و اینکه چطور می‌توان ارتباط خوبی داشت، گفت:" در گذشته خواندن و نوشتن یک مهارت ارتباطی و سوادی خوبی بود، کمی که جلوتر رفتیم مهارت استفاده از کامپیوتر هم به آن اضافه شد و کمی بعد یونسکو سوادهای مختلف مثل حقوقی، رسانه ای، مالی و سواد ارتباطی را مطرح کرد‌. سواد ارتباطی پیش نیاز یادگیری همه سوادها و مهارت های دیگر است.

وی در ادامه گفت: ما باید حرف بزنیم، درباره ناراحتی‌ها، خوشی‌ها، مشکلات متعدد، باید بلد باشیم حرف بزنیم تا حالمان خوب باشد و زندگی خوبی داشته باشیم.

تینا امین درباره ربط فرهنگ و ارتباط به یکدیگر گفت:" فرهنگ هم عام است و هم خاص. برخی از مسائل فرهنگی در همه جای دنیا یکی هستند ولی شکل های مختلفی دارند.

مثلا فرهنگ تعریف و تمجید در ایران با حد وحدودی همراه است ولی در فرهنگ های دیگر کمتر این حد و حدود وجود دارد. ولی فرهنگی مثل معذرت خواهی، در همه جای دنیا به هم شبیه است.

امین در پایان صحبت هایش به زبان بدن و استفاده درست از آن هم اشاره کرد و گفت : زبان بدن هم در فرهنگ های مختلف تعاریف خاصی دارد و باید به این مهارت مسلط بود و از آن استفاده کرد تا باعث سوتفاهم نشود.

برنامه صبحگاهی صبح پارسی،  دارای بخش های متنوعی مانند میز خبر، ورزش روزانه، موسیقی، نماآواهای مختلف و در این روزهای المپیکی، بررسی خبرها و حواشی المپیک است. بخش جدید مجری پز که مربوط به معرفی نوشیدنی های ایرانی توسط مجریان است نیز از امروز به این برنامه اضافه شد.

برنامه صبح پارسی دوشنبه تا جمعه هر هفته، از ساعت ۹ صبح به وقت ایران و ۶:۳۰ صبح به وقت وین به مدت ۷۵ دقیقه و با حضور مهمانان متنوعی از حوزه های مختلف، آغاز می شود.

این برنامه با تهیه کنندگی علیرضا نظارت و مجریان اصلی امیرمحمد زند و شمیم علیزاده، از قاب شبکه جام جم مهمان تلویزیون ایرانیان در سراسر جهان است.

مخاطبان برنامه می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه‌های جام جم از طریق پل‌های ارتباطی زیر ارائه بدهند.

تلفن بین المللی  46812400444+

شماره شبکه های اجتماعی  9108993934 98+

ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

کارگردان معراجی ها به شب نشینی دعوت شد والیبالیست ها به جام جم می آیند همراه با پرندگان تیزپرواز آسمان وطن صبح پارسی در اولین روز پاییز لبیک یا حسین (ع) خانه مهر پاییزی آغاز جنگ تحمیلی آغاز تثبیت انقلاب بود. سردار لیالی مهمان «صبح پارسی» حال و هوای شب نشینی در هفته دفاع مقدس حاج قاسم اراده را معنا بخشید مردمی بودن در جنگ تحمیلی ایران را پیروز کرد مبارزان بی مرز چگونه با خودمان آشتی کنیم؟/ پیامدهای مثبتی که صلح درونی برای انسان به ارمغان می آورد معنای دمدمی مزاج در «صبح پارسی» فردا درباره بزرگترین سایت پرتودهی ایران بیشتر بدانید/ ترکاشوند: شأنم این نیست که با حاشیه دیده شوم هفته دفاع مقدس گرامی باد صلح و دوستی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا کارآفرین های موفق مهمان های «شب نشینی» امشب بانک ها به وظیفه خود در تولید و اقتصاد عمل نمی کنند آیا مدارس ایرانی خارج از کشور بازگشایی می شود؟ خانه مهر در روزهای پایانی تابستان قرض کردن موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازگشایی مدارس خارج از کشور نوجوانی چه رنگی است؟ با مسافران شب نشینی به خاستگاه ادیبان و سرداران سفر می کنیم. بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای برگزار شد شعر و ادب فارسی جان کلام موسیقی است خواننده ی کارشناس میهمان مخاطبان جام جم می شود وقتی سواد کافی از واکسن ها نداریم درباره شان اظهار نظر نکنیم اصالت زبان غنی فارسی به بهانه روز شعر و ادب فارسی رئیس دانشگاه آزاد البرز مهمان «صبح پارسی» فردا می شود گزارشگر پیشکسوت رادیو ورزش به «شب نشینی» می آید اسبقیان: می توانستیم در پارالمپیک طلاهای بیشتری بگیریم پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها