اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سرمایه چیست؟

برنامه صبحگاهی صبح پارسی، با موضوع سرمایه گذاری در زندگی، میزبان دکتر سید فخرالدین نقیبی، مدیر و موسس شرکت های سرمایه گذاری بود.

نقیبی درباره تعریف سرمایه گفت که سرمایه از دیدهای متفاوت و متنوع معناهای مختلفی دارد‌ و هرکس تعریفی متفاوت ارائه می کند که همه این تعاریف درست است. اگر به فرض سرمایه را پول در نظر بگیریم، دارایی چیزی است که داریم مثل زمین یا  خودرو وقتی دارایی تبدیل به نقدینگی شود، ثروت است و وقتی با این ثروت بتوان ارزش آفرینی کرد و این ثروت سود و تداوم داشته باشد، سرمایه است.

او در ادامه گفت که نیت پاک را هم می توان سرمایه دانست و با استفاده از همین نیت پاک ارزش افزوده ایجاد کرد.

نقیبی درخصوص ورود واژه سرمایه و سرمایه گذاری در ایران گفت:" وقتی این واژه وارد کشور شد، به جای تبدیل شدن به علم، به ابزار تبدیل و فقط محدود به پول شد. شرکت ها بخش حسابداری را به مدیریت مالی تبدیل کردند و مدتی بعد از بخش های دیگر هم با سرمایه و سرمایه گذاری نگاه شد که بسیار درست است."

 

نقیبی درباره شکست و ضرر و زیان در کارآفرینی و سرمایه گذاری گفت که من هم شکست های بسیاری را تجربه کردم و از دل همین شکست و ضررها بود که توانستیم کار بهتری شروع کنیم. همان موضوعات برای ما تبدیل به تجربه هایی خوب شد. با چیزهایی که از شکست بدست آوردیم، الان می توانیم تصمیم گیری های بهتری داشته باشیم.

وی در پایان صحبت هایش مردم را به خواندن کتاب  اقیانوس آبی، اقیانوس قرمز دعوت کرد و گفت که سرمایه گذاری در ایران شبیه به اقیانوس آبی است.

بخش ورزش صبحگاهی، که یکی از قسمت های ثابت برنامه صبح پارسی است توسط مربیان مطرح تیم های ملی به روی آنتن رفت. در بخش میز خبر امروز هم اخبار مختلفی بررسی شد. این روزها المپیک در حال برگزاری است و حواشی آن برای همه مردم جذاب است. علیرضا حاجی روزبهانی هر روز با اخبار و حواشی جذاب المپیک و هدیه بیدی با اخباری جذاب از ایران و سراسر جهان در میز خبر حاضر می شوند.

برنامه صبحگاهی صبح پارسی از دوشنبه تا جمعه هر هفته از ساعت ۹ صبح به وقت ایران به مدت ۷۵ دقیقه به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی و اجرای امیرمحمد زند و شمیم علیزاده به عنوان مجریان اصلی و هدیه بیدی و علیرضا حاجی روزبهانی مجریان میز خبر، با بخش های متنوع و مهمانانی از حوزه های مختلف از قاب شبکه جهانی جام جم مهمان خانه ایرانیان سراسر دنیا است.

آخرین اخبار

کارگردان معراجی ها به شب نشینی دعوت شد والیبالیست ها به جام جم می آیند همراه با پرندگان تیزپرواز آسمان وطن صبح پارسی در اولین روز پاییز لبیک یا حسین (ع) خانه مهر پاییزی آغاز جنگ تحمیلی آغاز تثبیت انقلاب بود. سردار لیالی مهمان «صبح پارسی» حال و هوای شب نشینی در هفته دفاع مقدس حاج قاسم اراده را معنا بخشید مردمی بودن در جنگ تحمیلی ایران را پیروز کرد مبارزان بی مرز چگونه با خودمان آشتی کنیم؟/ پیامدهای مثبتی که صلح درونی برای انسان به ارمغان می آورد معنای دمدمی مزاج در «صبح پارسی» فردا درباره بزرگترین سایت پرتودهی ایران بیشتر بدانید/ ترکاشوند: شأنم این نیست که با حاشیه دیده شوم هفته دفاع مقدس گرامی باد صلح و دوستی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا کارآفرین های موفق مهمان های «شب نشینی» امشب بانک ها به وظیفه خود در تولید و اقتصاد عمل نمی کنند آیا مدارس ایرانی خارج از کشور بازگشایی می شود؟ خانه مهر در روزهای پایانی تابستان قرض کردن موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازگشایی مدارس خارج از کشور نوجوانی چه رنگی است؟ با مسافران شب نشینی به خاستگاه ادیبان و سرداران سفر می کنیم. بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای برگزار شد شعر و ادب فارسی جان کلام موسیقی است خواننده ی کارشناس میهمان مخاطبان جام جم می شود وقتی سواد کافی از واکسن ها نداریم درباره شان اظهار نظر نکنیم اصالت زبان غنی فارسی به بهانه روز شعر و ادب فارسی رئیس دانشگاه آزاد البرز مهمان «صبح پارسی» فردا می شود گزارشگر پیشکسوت رادیو ورزش به «شب نشینی» می آید اسبقیان: می توانستیم در پارالمپیک طلاهای بیشتری بگیریم پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها