اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

با آرامش بر کرونا غلبه کنیم

حسام الدین خضری، پژوهشگر حوزه سلامت در صبح پارسی حاضر شد

برنامه صبحگاهی صبح پارسی که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع اصلی اهمیت آرامش در زندگی برای پیش برد امور بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع شهادت امام سجاد (ع) و مصائب عاشورا، امیر محمد زند و آلاء خامه یار با حسام الدین خضری محقق حوزه سلامت درباره ویروس کرونا به گفت و گو نشستند. 
خضری گفت: کلید موفقیت برای حفظ سلامتی و پیروزی بر کرونا، حفظ آرامش است؛ مردم در کنار رعایت دستور العمل های بهداشتی باید آرامش خود را حفظ کنند و وقتی همه نکات را رعایت کرده اند و یا در معرض خطر نبوده اند استرس به خود راه ندهند.
وی بیان کرد: بخش عمده ترس نشات گرفته از ابهام است اما اگر اطلاعات درستی داشته باشیم نمی ترسیم. همه ما می دانیم که در حال حاضر تنها راهکار برای مقابله با کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی است که به ما کمک می کند کرونا نگیریم پس ضمن رعایت نکات بهداشتی نباید ابهامی داشته باشیم تا بترسیم. تعداد افراد در کشور که کرونا نگرفته اند بیشتر از کسانی هستند که به این ویروس مبتلا شده اند.
محقق حوزه سلامت تصریح کرد: زمانی که پیک های کرونا در کشور اتفاق می افتد در خانه ماندن توصیه می شود که در اوج پیک اهمیت زیادی پیدا می کند چون آنقدر تعداد مبتلایان در پیک زیاد است که هرجا حضور یابیم ممکن است با تعداد زیادی مبتلا برخورد کنیم. در زمان پیک رعایت نکردن حتی دو دقیقه دستورالعمل ها ممکن است باعث ابتلا شود پس بهتر است رعایت دستور العمل های بهداشتی را وظیفه خود بدانیم و جانمان را نجات دهیم.
خضری توصیه کرد: برای اینکه بعد از ابتلا به کرونا حال افراد بهتر شود حضور در یک طبیعت دنج با فاصله از دیگران و استنشاق هوای آزاد می تواند مفید باشد.
وی نظر شخصی اش درباره اعلام جهش های مختلف ویروس را بیان کرد: اعلام کردن نام واریانت ها و اطلاعات آماری دقیق از آن ها هیچ کمکی به کنترل آن نمی کند بنابر این دلیلی ندارد حرف های تخصصی درباره جهش های جدید ویروس را در اختیار مردم قرار دهند. اگر مدام خبر بدهیم فقط به افراد استرس می دهیم، اعلام کردن اطلاعات کاری ندارد کنترل آن مهم است.
این محقق حوزه سلامت ادامه داد: ویروس ها برای تداوم حیات جهش می کنند اما یک ویروس هرچه جهش کند ضعیف می شود؛ این به این معنا نیست که کرونا دارد تمام می شود اما وقتی میبینیم تعداد مبتلایان زیاد می شود اما فوتی ها به نسبت آن کمتر از قبل است نباید با اطلاعات دادن به مردم استرس را زیاد کنیم.
خضری اظهار داشت: واکسنی که تزریق می شود یک بیماری و حریف تمرینی است. اگر کرونا داشته باشیم و واکسن بزنیم بدن با دو بیماری باید بجنگد که ممکن است توان دفاعی خود را بر روی مقابله با واکسن بگذارد و برای مقابله با ویروس اصلی ضعیف تر عمل کند و در نتیجه فرد به درجه های خطرناک ویروس کرونا مبتلا شود به همین دلیل نباید هنگام ابتلا به بیماری این واکسن را دریافت کرد اما اگر فرد از چهار روز قبل علائم خاصی نداشته باشد نیاز به دادن تست نیست و می تواند واکسن تزریق کند.
وی در پایان افزود: برخی می گویند اگر واکسن بزنیم تا دو سال دیگر همه می میریم اما طول عمر موادی که از طریق تزریق وارد بدن ما می شود به اندازه دو سه سال ماندگار نیست که چنین فرضیه ای قابل بررسی باشد.

آخرین اخبار

کارگردان معراجی ها به شب نشینی دعوت شد والیبالیست ها به جام جم می آیند همراه با پرندگان تیزپرواز آسمان وطن صبح پارسی در اولین روز پاییز لبیک یا حسین (ع) خانه مهر پاییزی آغاز جنگ تحمیلی آغاز تثبیت انقلاب بود. سردار لیالی مهمان «صبح پارسی» حال و هوای شب نشینی در هفته دفاع مقدس حاج قاسم اراده را معنا بخشید مردمی بودن در جنگ تحمیلی ایران را پیروز کرد مبارزان بی مرز چگونه با خودمان آشتی کنیم؟/ پیامدهای مثبتی که صلح درونی برای انسان به ارمغان می آورد معنای دمدمی مزاج در «صبح پارسی» فردا درباره بزرگترین سایت پرتودهی ایران بیشتر بدانید/ ترکاشوند: شأنم این نیست که با حاشیه دیده شوم هفته دفاع مقدس گرامی باد صلح و دوستی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا کارآفرین های موفق مهمان های «شب نشینی» امشب بانک ها به وظیفه خود در تولید و اقتصاد عمل نمی کنند آیا مدارس ایرانی خارج از کشور بازگشایی می شود؟ خانه مهر در روزهای پایانی تابستان قرض کردن موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازگشایی مدارس خارج از کشور نوجوانی چه رنگی است؟ با مسافران شب نشینی به خاستگاه ادیبان و سرداران سفر می کنیم. بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای برگزار شد شعر و ادب فارسی جان کلام موسیقی است خواننده ی کارشناس میهمان مخاطبان جام جم می شود وقتی سواد کافی از واکسن ها نداریم درباره شان اظهار نظر نکنیم اصالت زبان غنی فارسی به بهانه روز شعر و ادب فارسی رئیس دانشگاه آزاد البرز مهمان «صبح پارسی» فردا می شود گزارشگر پیشکسوت رادیو ورزش به «شب نشینی» می آید اسبقیان: می توانستیم در پارالمپیک طلاهای بیشتری بگیریم پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها