اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

برای ارتباط با آدم ها به فازمتر نیاز داریم!

کارشناس روانشناسی برنامه «صبح پارسی» در برنامه شانزدهم شهریورماه درباره روش هایی برای خوش اخلاقی صحبت کرد.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع اصلی خوش اخلاقی و روش هایی برای ارتباط خوب با دیگران بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و آلاء خامه یار با کامبیز کامکاری متخصص روانشناسی به گفت و گو نشستند.

کامکاری گفت: آدم های باهوش و خلاق دوست دارند مدیریت کمتری بر روی آن ها باشد تا خلاقیت خود را نشان دهند اگر کسی بخواهد این خلاقیت را برای چنین افرادی محدود کند فرد حالش بد می شود و از خوش اخلاقی به بداخلاقی می رسد. اخلاق خوب اکتسابی است اما خانواده هم بر روی آن بسیار موثر است.

وی درباره ضمیر ناخودآگاه تصریح کرد: شخصیت ما مثل یک ساختمان است که دو طبقه آن بیرون است و زیر زمین، پارکینگ و فندانسیون آن دیده نمی شود.عامل تعیین کننده شخصیت افراد عمق این شخصیت است یعنی همان ضمیر ناخودآگاه. اگر کسی ما را ناراحت کند احساس ناخوش آیندمان به او را به ضمیر ناخودآگاه منتقل می کنیم، هرچه این ضمیر پر شود در موقعیت های مختلف بروز و ظهور می یابد و نمی توان آن را کنترل کرد.

این روانشناس افزود: نباید هیچ حسی را سرکوب کرد ابتدا باید آن را کنترل کند و بعد درباره آن صحبت کنیم یا آن را بروز دهیم؛ اگر ناراحتی و حال بد یا خوشحالی و حال خوب است باید به صورت مدیریت شده به اشتراک گذاشته شود. در بسیاری از مواقع نه تنها احساس ناراحتی بیان نمی شود بلکه حرف های خوش آیندمان را هم نمی گوییم و وقتی کسی را از دست می دهیم حسرت می خوریم که ای کاش حرف هایم را به او می گفتم پس بهتر است در اولین فرصت با اطرافیانمان تماس بگیریم و حرف های نگفته مان و احساس خوبمان به آن ها را بگوییم.

کامکاری بیان کرد: برخی از افراد فاز مثبت دارند و برخی فاز منفی. همه ما برای ارتباط با آدم ها نیاز به فازمتری داریم تا فاز انسان ها را تشخیص دهیم و با افرادی بیشتر تعامل کنیم که با ما سنخیت داشته باشند نه اینکه وقتی فاز ما مثبت است با افراد منفی ارتباط بگیریم و یا برعکس.

وی اختلال اوتیستیک را معرفی کرد و ادامه داد: لذتی که گاهی انسان ها ناخودآگاه از آن بی بهره می مانند تعامل اجتماعی است؛ گرایش اوتیستیک یعنی تعامل نداشتن با دیگران که برخی به این گرایش دچار هستند و با دیگران ارتباط ندارند؛ این موضوع باعث می شود انسان دلش بگیرد. ارتباط با دیگران حال انسان را خوب می کند، به علاوه آن فکر خوب و تجسم خلاق می تواند به خوش اخلاق بودن انسان کمک کند. حتی در به کارگیری واژه ها در کلام هم می توان حال خوب یا بد را منتقل کرد. باید هنگام صحبت کردن واژه هایی را انتخاب کنیم که تصور مثبت به افراد می دهد.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444
شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98
ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

کارگردان معراجی ها به شب نشینی دعوت شد والیبالیست ها به جام جم می آیند همراه با پرندگان تیزپرواز آسمان وطن صبح پارسی در اولین روز پاییز لبیک یا حسین (ع) خانه مهر پاییزی آغاز جنگ تحمیلی آغاز تثبیت انقلاب بود. سردار لیالی مهمان «صبح پارسی» حال و هوای شب نشینی در هفته دفاع مقدس حاج قاسم اراده را معنا بخشید مردمی بودن در جنگ تحمیلی ایران را پیروز کرد مبارزان بی مرز چگونه با خودمان آشتی کنیم؟/ پیامدهای مثبتی که صلح درونی برای انسان به ارمغان می آورد معنای دمدمی مزاج در «صبح پارسی» فردا درباره بزرگترین سایت پرتودهی ایران بیشتر بدانید/ ترکاشوند: شأنم این نیست که با حاشیه دیده شوم هفته دفاع مقدس گرامی باد صلح و دوستی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا کارآفرین های موفق مهمان های «شب نشینی» امشب بانک ها به وظیفه خود در تولید و اقتصاد عمل نمی کنند آیا مدارس ایرانی خارج از کشور بازگشایی می شود؟ خانه مهر در روزهای پایانی تابستان قرض کردن موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازگشایی مدارس خارج از کشور نوجوانی چه رنگی است؟ با مسافران شب نشینی به خاستگاه ادیبان و سرداران سفر می کنیم. بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای برگزار شد شعر و ادب فارسی جان کلام موسیقی است خواننده ی کارشناس میهمان مخاطبان جام جم می شود وقتی سواد کافی از واکسن ها نداریم درباره شان اظهار نظر نکنیم اصالت زبان غنی فارسی به بهانه روز شعر و ادب فارسی رئیس دانشگاه آزاد البرز مهمان «صبح پارسی» فردا می شود گزارشگر پیشکسوت رادیو ورزش به «شب نشینی» می آید اسبقیان: می توانستیم در پارالمپیک طلاهای بیشتری بگیریم پایان هفته با آیتمهای متنوع خانه مهر تیرانداز طلایی به جام جم می آید مربی برجسته نینجستو و استاد نامی خوشنویسی در شب نشینی مربی دختران نینجا مهمان «شب نشینی» امشب تاثیر فرهنگ بر وضعیت گردشگری موضوع اصلی «صبح پارسی» فردا رقابت و انواع مثبت و منفی آن دانستنی هایی جالب درباره پروانه ها که تا کنون نشنیده اید خاطره مدال آور پارالمپیک وزنه برداری از اولین مدالش از استقلال لیزری تا آرزوی فرزاد موتمن قهرمان مدال آور پارالمپیک مهمان «صبح پارسی» فردا می شود کارگردان «چشم و گوش بسته» مهمان «شب نشینی» دوشنبه حال و هوای سینمای ایران در دوران کرونا کارشناسان خانه مهر و تازه ترین های هفته دولت جدید طالبان و حوادث پنجشیر صبح پارسی در روز سینما تبدیل سند منگوله دار به تک برگی سفر به شهر بهارنارنج ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها