اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اسبقیان: می توانستیم در پارالمپیک طلاهای بیشتری بگیریم

رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین کشور با حضور در برنامه «صبح پارسی» درباره وضعیت ورزشکاران در پارالمپیک گذشته گفت.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع وفرهنگ و تاریخ بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و آلاء خامه یار با سید محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین کشور به گفت و گو نشستند. 
اسبقیان گفت: حضور ورزشکاران در پارالمپیک یک کار تیمی و ارزشمند بود، فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان و دیگر نهادهای مرتبط حمایت های خوبی از اردوها داشتند و ورزشکاران نیز با کسب ۲۴ مدال توانستند وضعیت کشور را به حدی برسانند که تعداد طلاهای کسب شده نسبت به المپیک های قبلی زیاد بود. کمیته مبارزه با کرونا ورزشکاران برای بازیکنان واکسن ارائه داد و مراقبت های لازم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا صورت گرفت.
وی تصریح کرد: بر اساس جلسات تخصصی که قبل از پارالمپیک برگزار شده بود و پیش بینی های انجام شده می توانستیم چند مدال طلا بیشتر بگیریم اما ورزشکاران همه تلاش خود را کردند و نشد. با این وجود در وضعیت فعلی نیز همه گل کاشتند و نقاط قوت زیادی در این مرحله از مسابقات داشتیم اما بازهم باید برای پیشرفت رو به جلو بررسی های دقیق انجام شود تا نقاط ضعف شناخته و برای رفع آن ها تلاش شود تا بهتر بدرخشیم؛ این ظرفیت در جانبازان و معلولین ورزشکار وجود دارد.
رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین افزود: در فدراسیون جانبازان و معلولین از ابتدا مسائل فرهنگی مطرح و برجسته بوده است. نامگذاری کاروان پارالمپیک به نام سردار دلها، شعار آن با عنوان «تلاش، توکل، افتخار» و انتخاب مادر شهید به عنوان سرپرست کاروان نمودهای این برجستگی فرهنگ است. اینکه مدال های بچه ها به سردار و رهبری تقدیم می شود و حضور ساره جوانمردی در آن میدان مهم با چادر و حجاب افتخار آفرین کشور،اینکه وقتی سرود ملی نواخته می شود ورزشکاران پرچم ایران را می بوسند و سجده می کنند نشان دهنده اقتدار ما در این شرایط پیچیده دنیا است.
اسبقیان درباره فعالیت های ورزشی اش گفت: من از زمانی که یادم می آید در زمینه ورزش فعال بوده ام. در دوران نوجوانی ورزش قهرمانی را کار می کردم بعدا به صورت تخصصی وارد عرصه فوتبال شدم و بعد دو میدانی و پرش از ارتفاع و ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر سرعت را تجربه کردم. با سجادی وزیر ورزش هم دوره بودم در اردوها و مسابقات کشوری باهم بودیم اما زمان ما چون دوران دفاع مقدس بود و مسابقات برون مرزی نداشتیم مدال های چندانی کسب نکرده ام.
وی تصریح کرد: در جبهه مسابقات هفتگی دفاع مقدس را برگزار می کردیم؛ ورزش در جبهه ها بسیار فعال بود و بازتاب آن در رسانه ها هم منعکس می شد. رزمندگان ورزشکار شاخص زیاد داشتیم از جمله شهید اسماعیل علمی، اکثر رزمندگان ورزشکار بودند.
رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: جوانان باید ادامه دهنده راه این جانبازان و معلولان باشند. دفاع مقدس دانشگاه معنوی بود که جانبازان و معلولان ارزشمندی را تربیت کرد. ۸ سال دفاع مقدس تماما اقتدار، ایثارگری و رشادت و مکتبی برای جوانان است که باید تبیین شود.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444
شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98
ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

نگاهی به آداب ورسوم اهل تسنن و تشیع در هفته وحدت از لنز دوربین شب نشینی کنکاش با موضوع هفته وحدت به روی آنتن می رود شب نشینی به بهانه روز جهانی عصای سفید السلام علیک یا صاحب الزمان (عج) یک نابینا چطور خواب می بیند؟/ صفات خدا، پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) را در وجود خود زنده کنیم رامین ناصر نصیر به «شب نشینی» می آید پای پلیس به شب نشینی باز شد والیبال بانوان و کشتی آزاد دو موضوع مورد بحث ورزش ایران حال و هوای شهادت پدر امام عصر (عج) در برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر سریال پدر مهمان «شب نشینی» امشب استفاده از تکنولوژی راه مناسب سازی شهر برای معلولان روایت بازیگری و بسکتبال در شب نشینی نحوه طراحی شهری برای نابینایان، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا دوران طلایی درمان بیماری را با مراجعه نکردن به پزشک از بین نبریم سادیای گاندو۲ مهمان «شب نشینی» امشب شهریاری در شب نشینی از مافیای هنر گفت در برنامه «صبح پارسی» فردا مبارزه با سرطان را بیاموزید بازیگر دینامیت به «شب نشینی» می آید "ادب و هنر" محور گفتگوی صبح پارسی از ازن تراپی تا شهرت و بازیگری سوگلی قهوه تلخ مهمان «شب نشینی» امشب ضعف در برنامه ریزی یکی از اساسی ترین مشکلات مدیریت اقتصاد در خانواده صبح پارسی با موضوع اقتصادی به روی آنتن می رود تحلیل تحولات عراق و انتخابات پارلمانی از منظر کارشناس کنکاش جایگاه وقف در اسلام سفر به شهر خسرو و شیرین نوجوان ایرانی دنیا را چگونه می بیند... کنکاش به انتخابات عراق می پردازد حال و هوای شب نشینی در روز جهانی کودک چطور بفهمیم کودکمان بیش فعال است؟ خاله قاصدک، مهمان «شب نشینی» امشب شب نشینی در شب حلول ماه ربیع هندبال بانوان و کشتی آزاد دو موضوع مورد بحث ورزش ایران حلول ماه ربیع الاول مبارک روز کودک موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر ولایت عشق به «شب نشینی» می آید چرا نام حدیث معروف امام رضا (ع) سلسله الذهب است؟ از کارتن خوابی تا ثبت رکورد گینس قهرمان اولاهو به «شب نشینی» می آید برنامه «صبح پارسی» فردا سیاهپوش عزای شاه طوس می شود حب به اهل بیت فقط شرکت در محافل عزاداری و سیاهپوشی نیست/ چگونه سبک زندگی خود را اصلاح کنیم؟ شب نشینی در شامگاه رحلت پیامبر خوبیها سبک زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر معروف اخراجی ها به «شب نشینی» می آید کتب شهید مطهری بهترین نقشه راه برای شناخت شخصیت پیامبر و اهل بیت(ع) نقل زندگینامه بزرگترین واقف ایرانی در شب نشینی فتحعلی اویسی درگذشت برنامه «صبح پارسی» فردا به سوگ پیامبر (ص) و اهل بیتشان می نشیند شاعر افغان به «شب نشینی» می آید آثار و برکات وقف

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها