اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

وقتی سواد کافی از واکسن ها نداریم درباره شان اظهار نظر نکنیم

تولید کیت تشخیص DNA در دانشگاه آزاد اسلامی البرز

رئیس دانشگاه آزاد البرز و پیراپزشک برنامه «صبح پارسی» درباره دستاوردهای دانشگاه آزاد و شایعات واکسن زدن در بین مردم صحبت کردند.
این برنامه که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع عشق و محبت و عشق به خدا به روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و آلاء خامه یار محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و حسام الدین خضری پیراپزشک و کارشناس این برنامه به گفت و گو نشستند. 
خضری گفت: این روزها در فضای مجازی شبه علم برای مردم ترس ایجاد کرده است. برخی از افراد از این موضوع ترس دارند که با زدن واکسن جانشان تهدید شود و عوارض غیر قابل جبران برایشان رخ دهد. همانطور که یک بیمار در زمان بیماری خودش را به دست پزشک می سپارد و به او اعتماد می کند واکسن ها هم توسط متخصصان ساخته شده اند و دقیقا مثل زمانی که ما به متخصص برای عمل جراحی اعتماد می کنیم و احتمال عوارض بعد از عمل را می پذیریم در موضوع واکسن نیز باید به متخصصان اعتماد کرد.
وی درباره شایعاتی که درباره تزریق واکسن کرونا در کشور وجود دارد تصریح کرد: علم یک مسئله اثبات پذیر یا ابطال پذیر است اما شبه علم ابطال یا اثبات نمی شود. حق می دهیم که مردم نگران باشند اما زمانی که شایعاتی درباره واکسن ها ایجاد شد من علی رغم همه مطالعاتم دوباره مطالعه کردم و دیدم همه متخصصان دارند زحمت می کشند و هیچ یک از شایعات به وجود آمده صحت ندارد.
پیراپزشک صبح پارسی افزود: شبه علم باعث شده است که برخی ها با نگرانی از خطرات احتمالی برای سلامتی خود، با جانشان بازی کنند. روزانه میلیون ها نفر در جهان فوت می شوند و برخی از روی ناآگاهی هر گونه فوتی را به واکسن ارتباط می دهند که اصلا این دو موضوع ربطی بهم ندارد. 
خضری ادامه داد: افراد می توانند از طریق وبسایت وزارت بهداشت عوارض تزریق واکسن خود را اعلام کنند و اطلاعات خوبی دریافت کنند. از این طریق مشخص می شود که آیا از روی زدن واکسن کسی فوت شده است یا نه.
وی بیان کرد: برخی علم و سواد کافی برای قضاوت درباره واکسن ها ندارند و باید در چیزی که اصلا اطلاعات نداریم اظهار نظر نکنیم و اگر می خواهیم واکسن نزنیم خودمان این را انتخاب کنیم نه اینکه به دیگران هم القا کنیم و در این زمینه اظهار نظرهای مختلف بکنیم.
در بخش دوم برنامه برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با بیان اینکه باید به جوانان اعتماد کنیم گفت: در دنیا کمتر کشوری را دیده ام که جوانانش انقدر عاشق تحصیل علم و دانش باشند. بعد از انقلاب دانشگاه ها رشد یافت و حالا جمعیت دانشجویی به آمار خیلی بالایی رسیده است. دانشگاه ها از نسل اول که آموزشی بود به نسل دوم که پژوهشی بود تبدیل شد و حالا نسل سوم که کارآفرینی و حل مسئله در جامعه است به رویکرد دانشگاه های داخل کشور اضافه شده است.
برهانی فر تصریح کرد: 40 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی البرز درحال تحصیل هستند. 110 کارگاه و آزمایشگاه برجسته و اعضای هیئت علمی قوی داریم. ارتباطاتی با دیگر کشورها و تفاهمنامه هایی را با دیگر دانشگاه های خارجی داریم. در واحد کرج بیش از 350 دانشجوی خارجی در حال تحصیل هستند که غالبا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و بیشتر از کشورهای پاکستان، افغانستان، عراق و برخی از کشورهای اروپایی به ایران آمده اند.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج یکی از دانشگاه های بزرگ داخل کشور است و کمتر داریم دانشگاهی که انقدر تنوع رشته داشته باشد. این مرکز دارای سرای نوآوری است که بیش از 80 شرکت دانش بنیان در آن فعالیت می کنند و محصولات این دانشگاه در کل کشور کم نظیر است و در کل عمر دانشگاه این چنین دستاورهایی حاصل نشده است.
رئیس دانشگاه آزاد کرج ادامه داد: کیت تشخیص DNA آزمایشگاهی و بیمارستانی و ECU خودرو از مهمترین محصولاتی است که شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی به ساخت آن ها دست یافته اند. بیش از 40 محصول آماده تجاری سازی است که اگر از آن ها مانع زدایی شود می توانیم وسایل اصلی را که در حال حاضر وارد می کنیم، در داخل کشور تولید کنیم.
برهانی فر بیان کرد: معتقدم هر تهدیدی یک فرصت است، کرونا در عین اینکه تهدید بود فرصتی را برای آموزش کشور به وجود آورد، زیرساخت های مجازی که در دوران کرونا ایجاد شده می تواند بعد از حضوری شدن آموزش ها هم کمک کننده باشد.

آخرین اخبار

نگاهی به آداب ورسوم اهل تسنن و تشیع در هفته وحدت از لنز دوربین شب نشینی کنکاش با موضوع هفته وحدت به روی آنتن می رود شب نشینی به بهانه روز جهانی عصای سفید السلام علیک یا صاحب الزمان (عج) یک نابینا چطور خواب می بیند؟/ صفات خدا، پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) را در وجود خود زنده کنیم رامین ناصر نصیر به «شب نشینی» می آید پای پلیس به شب نشینی باز شد والیبال بانوان و کشتی آزاد دو موضوع مورد بحث ورزش ایران حال و هوای شهادت پدر امام عصر (عج) در برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر سریال پدر مهمان «شب نشینی» امشب استفاده از تکنولوژی راه مناسب سازی شهر برای معلولان روایت بازیگری و بسکتبال در شب نشینی نحوه طراحی شهری برای نابینایان، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا دوران طلایی درمان بیماری را با مراجعه نکردن به پزشک از بین نبریم سادیای گاندو۲ مهمان «شب نشینی» امشب شهریاری در شب نشینی از مافیای هنر گفت در برنامه «صبح پارسی» فردا مبارزه با سرطان را بیاموزید بازیگر دینامیت به «شب نشینی» می آید "ادب و هنر" محور گفتگوی صبح پارسی از ازن تراپی تا شهرت و بازیگری سوگلی قهوه تلخ مهمان «شب نشینی» امشب ضعف در برنامه ریزی یکی از اساسی ترین مشکلات مدیریت اقتصاد در خانواده صبح پارسی با موضوع اقتصادی به روی آنتن می رود تحلیل تحولات عراق و انتخابات پارلمانی از منظر کارشناس کنکاش جایگاه وقف در اسلام سفر به شهر خسرو و شیرین نوجوان ایرانی دنیا را چگونه می بیند... کنکاش به انتخابات عراق می پردازد حال و هوای شب نشینی در روز جهانی کودک چطور بفهمیم کودکمان بیش فعال است؟ خاله قاصدک، مهمان «شب نشینی» امشب شب نشینی در شب حلول ماه ربیع هندبال بانوان و کشتی آزاد دو موضوع مورد بحث ورزش ایران حلول ماه ربیع الاول مبارک روز کودک موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر ولایت عشق به «شب نشینی» می آید چرا نام حدیث معروف امام رضا (ع) سلسله الذهب است؟ از کارتن خوابی تا ثبت رکورد گینس قهرمان اولاهو به «شب نشینی» می آید برنامه «صبح پارسی» فردا سیاهپوش عزای شاه طوس می شود حب به اهل بیت فقط شرکت در محافل عزاداری و سیاهپوشی نیست/ چگونه سبک زندگی خود را اصلاح کنیم؟ شب نشینی در شامگاه رحلت پیامبر خوبیها سبک زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر معروف اخراجی ها به «شب نشینی» می آید کتب شهید مطهری بهترین نقشه راه برای شناخت شخصیت پیامبر و اهل بیت(ع) نقل زندگینامه بزرگترین واقف ایرانی در شب نشینی فتحعلی اویسی درگذشت برنامه «صبح پارسی» فردا به سوگ پیامبر (ص) و اهل بیتشان می نشیند شاعر افغان به «شب نشینی» می آید آثار و برکات وقف

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها