اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

حاج قاسم اراده را معنا بخشید

حاج قاسم در سیل خوزستان، برنامه دیدارش با خانواده شهدا سرجایش بود

همزمان با هفته دفاع مقدس حال و هوای برنامه «صبح پارسی» هم بوی جبهه گرفت مهمان امروز این برنامه از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود.
برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع "قوی بودن" به روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و شمیم علیزاده با علیرضا ابوالفضلی و سردار حمید کمالی به گفت و گو نشستند. 
در بخش اول برنامه «صبح پارسی» مانند هفته های گذشته علیرضا ابوالفضلی پزشک طب سنتی درباره ثبات شخصیتی صحبت کرد. ابوالفضلی گفت: افرادی که پایه های تصمیم گیری شان محکم نیست و به صورت لحظه ای تصمیم می گیرند و تصمیمات خود را تغییر می دهند دمدمی مزاج ها هستند. زندگی کردن با چنین افرادی سخت است و مورد پسند عام نیست البته ممکن است بعضی ها هم این سبک زندگی را بپسندند و به پای تنوع بگذارند.
وی تصریح کرد: این ثبات نداشتن در تصمیمان فرایندی اکتسابی نیست که بتوان با آموزش یا دارو آن را رفع و رجوع کرد بلکه ژنتیکی است و به صورت وراثتی بین افراد منتقل می شود و قابلیت تغییر ندارد. البته آموزه های انسانی به خصوص آموزه های دینی و اینکه افراد برای خود الگو داشته باشند می تواند تا حدودی در ثابت قدم فرد تاثیر داشته باشد.
پزشک طب سنتی افزود: در آداب اسلامی قائلیم که هر فرد هرروز ۴۰ آیه قرآن با معنی و تفسیر بخواند، از ظرفیت های نهج البلاغه و صحیفه سجادیه استفاده کند و زندگینامه اهل بیت (ع) و احادیث آن ها را مرور کند تا در شخصیت سازی و ثبات شخصیتی به او کمک کند.
ابوالفضلی با اشاره به هفته دفاع مقدس نیز بیان کرد: به خانواده شهدا مدیونیم که با وجود سختی ها و فشارهای زیادی که در این سال ها متحمل شدند تغییری برای دیدگاه هایشان ایجاد نشد و روی اعتقاد و نگاهشان مانده اند.
سردار حمید کمالی مسئول انتصابات بازرسی ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز مهمان دومی بود که در برنامه صبح پارسی حضور یافت. سردار کمالی درباره اینکه با لباس رزم و غیر نظامی و بدون درجه هایش در برنامه حضور یافته است گفت: وقتی سردار سلیمانی می گفت سرباز هستم برایم درجه معنایی ندارد. ما قبلا می گفتیم سرباز ولایتیم اما حالا می گوییم اگر حاج قاسم سرباز بود ما سرباز هم نیستیم ما سرباز حاج قاسم هستیم.
وی بیان کرد: این لباسم آخرین لباسی است که با تابوت حاج قاسم وداع کرده است برایم ارزشمند است؛ لباس سپاه لباس مقدسی است که سرباز آمریکایی را به وحشت می اندازد اما من بعد از شهادت حاج قاسم فقط در مراسم هایی که مجبور باشم آن لباس را می پوشم چون این لباسم را بیشتر دوست دارم.
سردار کمالی خاطراتی از حضور شهید سلیمانی در سیل خوزستان را بیان کرد: در سیل خوزستان حاج قاسم در کوران سیل منجی مردم شد و مردم در اوج ناامیدی بعد از خدا به او امید داشتند. یک بار حاج قاسم می خواست سوار بالگرد شود و برود، پایش را هم در بالگرد گذاشته بود که یکی از فرماندهان حوزه فتح المبین بعد از خداحافظی حاج قاسم دست او را بوسید، حاجی به صورت کامل از بالگرد پیاده شد و او هم برگشت و او را در آغوش گرفت و دستش را بوسید با وجود اینکه از هر نظر درجه ای بسیار بالاتر از آن فرمانده حوزه داشت. سردار سلیمانی در عین اقتدار نظامی با همه افراد به خوبی برخورد می کرد و سربازان به خاطر خودش و اخلاقش او را دوست داشتند نه به خاطر اینکه فرمانده شان است. در اوج سیل خوزستان دیدارش با خانواده شهدا سر جای خودش بود. 
در ادامه برنامه نیز سردار کمالی پرچم حضرت رقیه و حضرت زینب (س) که در آخرین سفرش به سوریه به همراه سردار سلیمانی آن را متبرک کرده بود را در مقابل دوربین های صبح پارسی باز کرد و به بینندگان نشان داد.

آخرین اخبار

نگاهی به آداب ورسوم اهل تسنن و تشیع در هفته وحدت از لنز دوربین شب نشینی کنکاش با موضوع هفته وحدت به روی آنتن می رود شب نشینی به بهانه روز جهانی عصای سفید السلام علیک یا صاحب الزمان (عج) یک نابینا چطور خواب می بیند؟/ صفات خدا، پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) را در وجود خود زنده کنیم رامین ناصر نصیر به «شب نشینی» می آید پای پلیس به شب نشینی باز شد والیبال بانوان و کشتی آزاد دو موضوع مورد بحث ورزش ایران حال و هوای شهادت پدر امام عصر (عج) در برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر سریال پدر مهمان «شب نشینی» امشب استفاده از تکنولوژی راه مناسب سازی شهر برای معلولان روایت بازیگری و بسکتبال در شب نشینی نحوه طراحی شهری برای نابینایان، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا دوران طلایی درمان بیماری را با مراجعه نکردن به پزشک از بین نبریم سادیای گاندو۲ مهمان «شب نشینی» امشب شهریاری در شب نشینی از مافیای هنر گفت در برنامه «صبح پارسی» فردا مبارزه با سرطان را بیاموزید بازیگر دینامیت به «شب نشینی» می آید "ادب و هنر" محور گفتگوی صبح پارسی از ازن تراپی تا شهرت و بازیگری سوگلی قهوه تلخ مهمان «شب نشینی» امشب ضعف در برنامه ریزی یکی از اساسی ترین مشکلات مدیریت اقتصاد در خانواده صبح پارسی با موضوع اقتصادی به روی آنتن می رود تحلیل تحولات عراق و انتخابات پارلمانی از منظر کارشناس کنکاش جایگاه وقف در اسلام سفر به شهر خسرو و شیرین نوجوان ایرانی دنیا را چگونه می بیند... کنکاش به انتخابات عراق می پردازد حال و هوای شب نشینی در روز جهانی کودک چطور بفهمیم کودکمان بیش فعال است؟ خاله قاصدک، مهمان «شب نشینی» امشب شب نشینی در شب حلول ماه ربیع هندبال بانوان و کشتی آزاد دو موضوع مورد بحث ورزش ایران حلول ماه ربیع الاول مبارک روز کودک موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر ولایت عشق به «شب نشینی» می آید چرا نام حدیث معروف امام رضا (ع) سلسله الذهب است؟ از کارتن خوابی تا ثبت رکورد گینس قهرمان اولاهو به «شب نشینی» می آید برنامه «صبح پارسی» فردا سیاهپوش عزای شاه طوس می شود حب به اهل بیت فقط شرکت در محافل عزاداری و سیاهپوشی نیست/ چگونه سبک زندگی خود را اصلاح کنیم؟ شب نشینی در شامگاه رحلت پیامبر خوبیها سبک زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر معروف اخراجی ها به «شب نشینی» می آید کتب شهید مطهری بهترین نقشه راه برای شناخت شخصیت پیامبر و اهل بیت(ع) نقل زندگینامه بزرگترین واقف ایرانی در شب نشینی فتحعلی اویسی درگذشت برنامه «صبح پارسی» فردا به سوگ پیامبر (ص) و اهل بیتشان می نشیند شاعر افغان به «شب نشینی» می آید آثار و برکات وقف

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها