اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

خاطراتی ناشنیده از شهید عباس بابایی و شخصیت والایش

توان نظامی نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس از زبان خلبانان جنگنده

امیر سرتیپ خلبان شهرام رستمی و امیر سرتیپ دوم خلبان محمود ضرابی مهمان های امروز برنامه «صبح پارسی» بودند.
برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع عشق به وطن و با فضای کلی هفته دفاع مقدس بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و آلاء خامه یار با امیر سرتیپ خلبان شهرام رستمی و امیر سرتیپ دوم خلبان محمود ضرابی به گفت و گو نشستند. 
امیر ضرابی گفت: افتخارمان این است که سرباز مردمی هستیم که نجیب و وفادار هستند و در دفاع مقدس کاری کردند کارستان که کل جهان متحیر ماندند. 
امیر رستمی تصریح کرد: نیروی هوایی که در سیستم گذشته داشتیم و بعد از انقلاب هم همان نیروی هوایی به جمهوری اسلامی منتقل شد نزدیک 200 فروند هواپیمای F4 داشتیم و به همان تعداد F5E و 80 فروند F14 با خلبانان آموزش دیده کامل داشتیم. 
وی بیان کرد: روال کار به این صورت بود که هر سال هر پایگاه ما ارزیابی عملیاتی می شد به این صورت که جنگ را برای پایگاهی خاص فرض می کردند و ستاد فرماندهی ماموریتی را اعلام می کرد و توسط خلبانانی که مراحلی را گذرانده بودند آن عملیات انجام می شد. به این می گفتند ارزیابی عملیاتی و تمام پایگاه های کشور در این مرحله امتحان می شدند، به آن CRate می گفتند. اگر پایگاهی قبول می شد به نمره ای که گرفته بود افتخار می کرد و پایگاه هایی که نمره C1 و C2 می گرفتند یعنی آمادگی جنگی کافی و لازم را داشتند و اگر C4 می شدند یعنی باید بیشتر آموزش جنگی می دیدند. خلبان ها 20 ساعت در ماه پرواز می کردند تا قابلیت های خود را حفظ کنند و همه این ها برای ایجاد آمادگی جنگی در زمان صلح بود.
خلبان دوران دفاع مقدس اظهار داشت: اوایل انقلاب در ارتش بی نظمی اتفاق می افتاد که در جریان هر انقلابی طبیعی است و نیروی هوایی تقریبا تعطیل شد یعنی آن رزمایش های آماده سازی را نداشتیم. قبل از شروع جنگ کودتای نوژه را داشتیم و پاکسازی گسترده ای در نیروهای هوایی انجام شد با نزدیک 700 نفر خلبان جنگ را شروع کردیم در صورتی که تمام طرح های نیروی هوایی براساس نزدیک دو هزار نفر برنامه ریزی شده بود یعنی جنگ با یک سوم نیرو شروع شد. 
امیر رستمی گفت: در رده های دیگر ارتش هم اوضاع تقریبا همینطور بود و ارتش انسجام کامل برای آغاز جنگ نداشت اما نیروی هوایی چون برای اقصی نقاط کشور قابل دسترس است نیروهای هوایی را وارد عمل کردند و عملیات های برون مرزی را شروع کردیم. 
وی افزود: نیروی هوایی اجازه پیش دستی در این جنگ را نداشت. وقتی عراق اولین بمب ها را زد همان روز بعد از ظهر با 4 فروند هواپیمای F4 پایگاه شعیبیه را از پایگاه بوشهر و پایگاه کوت را از پایگاه سوم زدیم. اول مهر یعنی یک روز بعد از آغاز بمباران عراق با 158 فروند هواپیما به تمام پایگاه های عراق حمله کردیم. فقط با F4 و F5 بمباران انجام می دادیم چون F14 پاسوَر هواپیمایی است چون رادار خوبی دارد در آسمان رهگیر محسوب می شود و در آن عملیات در روز اول مهر در نقاط مختلف کشور دنبال رهگیری بودند.
خلبان دوران دفاع مقدس انواع پروازهای نیروی هوایی یک روز پس از جنگ را برشمرد: نیروی هوایی آن روز اول مهر 335 پرواز اعم از پرواز پشتیبانی، سوخت رسان، جمع آوری اطلاعات الکترونیکی، رهگیری هوایی و بمباران انجام داد.
امیر ضرابی در ادامه عنوان کرد: در نیروی هوایی کار ما تیمی بود؛ F14 یک هواپیمای رهگیر است که دشمن را از فاصله دور تشخیص می داد. F4 شکاری هواپیمای بمب افکن است که ده تن بمب را با خود حمل می کند. پروازها در مرز 1 ساعت و 45 دقیقه تا دو ساعت بود و در آن پروازها باید از دست دشمن فرار کنیم آن هم در شرایطی که پدافند عراق بسیار گسترده بود.
وی گفت: یکی از دلایلی که خلبان شدم پول و جاه طلبی و کلاس گذاشتن نبوده بلکه مهر به وطن و برای خدمت کردن به میهن پا در این مسیر گذاشتم.
خلبان دوران دفاع مقدس تبیین کرد: وقتی می گوییم 4 فروند هواپیما یعنی 4 هواپیما پرواز کرده اند اما وقتی می گوییم یک هواپیما سوچی یعنی یک هواپیما چند بار پرواز کند. در عملیات کمان 99 ما 140 فروند هواپیما داشتیم اما تعداد سوچی ها بسیار زیاد بود. 
امیر ضرابی خاطراتش از عملیات هایشان در کشور عراق را تعریف کرد: در کمان 99 یادم می آید خلبانی به نام داریوش عبدالعظیمی 23 قسمت از بدنش از گردن تا پا در یک حادثه شکسته بود. هرکس از خلبان ها به عیادت او می رفت در گوششان به آن ها چیزی می گفت. یک بار به یکی از خلبان ها گفته بود در پروازها وقتی به خاک عراق وارد می شوم دهانم تلخ می شود و فهمیدیم همه ما در این ویژگی مشترک هستیم و بدن به ما می گفت که ما ایمنی نداریم و آدرنالین خونمان بالا می رفت.
وی همچنین خاطراتش درباره عملیات مروارید را بیان کرد: ساعت 2 و 5 دقیقه بود وقتی وارد ام القصر شدیم 9 ناوچه جنگی روسی که در کشور عراق بود 7 تا را بمباران کردیم و به زیر آب فرستادیم. نوری که از موشک هایی که با آن ناوچه ها را می زدیم ساطع می شد چشم را کور می کرد و اول در هدف فرو می رفت و بعد آن را می سوزاند و همه اطرافش را نابود می کرد.
خلبان دفاع مقدس گفت: دو هفته یا بیش از 18 روز بعد از جنگ تحمیلی صدام در سازمان ملل خواست که ایران درباره صلح حرف بزند چون فکرش را نمی کرد نیروی هوایی که همه فکر می کردند خراب و نابود شده است حماسه بیافریند که صدام فرماندهان ارتش خود را اعدام کرد که چرا به ما درباره نیروی هوایی ایران اطلاعات غلط دادید.
امیر رستمی درباره شخصیت شهید بابایی تصریح کرد: با شهید بابایی و شهید اردستانی همکار نزدیک بودم و خصوصیات اخلاقیشان را می دیدم. شهید بابایی  از نظر تقوا یک انسان کامل بود و طوری بود که شبیه او را کمتر در بین مردم دیده ایم. در تمام زندگی ام کسی را به پای تقوای شهید بابایی ندیدم. او هیچ چیز را برای خودش نمی خواست در صورتی که در جایگاهی بود که می توانست همه چیز داشته باشد. با امامان جمعه و سران استان های مختلف و سران کشور ارتباطات بسیار نزدیکی داشت و هرچیزی که می خواست را می توانست داشته باشد اما هنگام شهادت یک آپارتمان هم نداشت و همه هم و غم خود را روی سلامت خلبانان گذاشت. بسیاری از ما که هنوز هستیم و نفس می کشیم همه را از وجود بابایی داریم چون با برنامه ریزی هایی که در زمان خدمت انجام داد خیلی از جان خلبان ها دفاع کرد.
وی شخصیت شهید اردستانی را نیز توضیح داد و در باب شجاعت های او افزود: شهید اردستانی مرد بسیار شجاع و توانایی بود. معاون عملیاتی نیروی هوایی بود من هم جانشینش بودم جفتمان سرهنگ تمام بودیم. یک روز که در یکی از عملیات ها فشار زیادی بر F5 آمده بود علی رغم اینکه F14 را نمیشناخت در کابین عقب من نشست و برای بمباران عراق پرواز کردیم و ظرفیتی بود که به خلبانان F14 ما افزوده شد.

آخرین اخبار

شهید شهریاری یک معلم واقعی بود آنچه در خانه مهر خواهید دید معلم خلبان به صبح پارسی می آید تحلیل نشست اکو در کنکاش پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم سالگرد شهادت شهید هسته ای، محور گفتگوی برنامه «صبح پارسی» فردا شبکه جهانی جام جم «مشاور» حقوقی ایرانیان خارج از کشور است اجلاس اکو در ترکمسنتان مسیر ثبت اختراع برای مخترعان نفسگیر و نابودکننده انگیزه است درمانگاهی در منطقه 19 تهران که رایگان به نیازمندان خدمات می دهد سردار احمد ذوالقدر به برنامه «صبح پارسی» می آید سفر به سرزمین دره های رویایی سرمربی بسگتبال بانوان و قهرمان تنیس کشور به جام جم می آیند نشانه های آسیب در دوران نامزدی خاطرات راوی کتاب "همسفر آتش و برف" از زندگی سختش در مناطق جنگی گرامی‌داشت هفته بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بانوی کارآفرینی که برای زندانیان کرمانشاهی اشتغال ایجاد کرد پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم نویسنده کتاب آتش و برف به «صبح پارسی» می آید روند صدور ویزا برای هموطنان مقیم خارج از ایران آیتم های متنوع خانه مهر در هفته اول آذر بسیج، نهادی از میان مردم و برای خدمت به مردم نقش زنان در بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مصطفی صادقی ، کارشناس مسائل بین الملل: رفع تحریم ها باید اعمالی باشد، نه اعلامی. رئیس بسیج سازندگی کشور، میهمان برنامه «صبح پارسی» فردا آیا تحریم ها لغو می شود؟ شجاعت نوجوان ایرانی در ترازوی سنجش خانواده متعادل چه ویژگی هایی دارد؟ فعالیت 2300 کتابخانه عمومی در سراسر کشور شاد زیستن را بیاموزیم سفر به دامنه های البرز تشریح خدمات کنسولی در برنامه مشاور هفته کتاب و حضور شاعر ایرانی در برنامه «صبح پارسی» فردا ورزش ایران و دو موضوع والیبال نوجوانان و فوتبال بانوان معرفی دیوان اشعار امام حسین (ع) به زبان فارسی زمان را مدیریت کنیم روز فلسفه، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا حال و هوای وفات حضرت فاطمه معصومه در برنامه صبح پارسی امروز چند و چون برگزاری هفته کتابخوانی امسال در برنامه «صبح پارسی» فردا آیا دردها قابل کنترل هستند؟ صفر تا صد سرمایه گذاری خارجی در ایران و چند و چون قوانین دست و پا گیر برای سرمایه گذاران موضوعات متنوع سلامتی و فرهنگی و هنری در برنامه صبح پارسی امروز همراه با کارشناسان خانه مهر حال و هوای صبح پارسی در روز وفات بانوی کریمه پاسخ مشاور، به چگونگی تامین مالی خارجی گرامی‌داشت هفته کتابخوانی در برنامه «صبح پارسی» فردا نوجوان ایران رک و راست است. بازتاب نمایش ذوالفقار 1400 برنامه «صبح پارسی» روز جمعه میزبان سیاوش قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون بود. از "تبیین جایگاه معماری" تا "مثبت اندیشی اجتماعی" در گفتگوهای کارشناسی صبح پارسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها