اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پیاده روی اربعین مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج)

کارشناس مذهبی برنامه صبح پارسی گفت: مراسم پیاده روی عزاداران حسینی در روز اربعین مقدمه ای برای ظهور امام عصر (عج) ست.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، همزمان با روز اربعین حسینی با موضوع عشق به امام حسین (ع) و عزاداری برای ایشان به روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی از حرم امام حسین (ع)، امیر محمد زند و شمیم علیزاده با رسول تبرایی کارشناس مذهبی برنامه به گفت و گو نشستند. 
تبرایی گفت: پیشینه پیاده روی اربعین به زمانی بر می‌گردد که قافله اسرا به سمت کربلا رفتند تا آن گونه که خواست خودشان بود و بدون محدودیت عزاداری کنند و همین تبدیل به سنتی شد که هنوز هم پس از گذشت سالیان زیاد ادامه داشته و شیعیان سراسر جهان نیز به حرکت پیوسته اند.
وی بیان کرد: اربعین در عین هیاهوی زیادش یک امتحان بی سر و صدا است؛ همه افرادی که در این مسیر با هم همقدم می شوند پیامی دارند و آن پیام این است که اگر در کربلا نبودیم تا امام حسین (ع) را یاری کنیم اما امروز با همه وجودمان در رکاب امام زمان (عج) هستیم. 
کارشناس مذهبی صبح پارسی افزود: هیچ کس با اجبار به پیاده روی اربعین نمی رود بلکه همه افراد می‌‌خواهند بگویند ما در این نصرت هستیم با هر روشی که شده است. این حرکت نمادین ثابت می کند که مردم در سراسر دنیا پای کار مکتب امام حسین (ع) هستند و نمی‌گذارند کربلا تکرار شود. حرارت عشق امام حسین (ع) در هرکس که نطفه پاکی داشته باشد وجود دارد و به همین دلیل است که دهه هشتادی ها با عشق بیشتری برای امام حسین (ع) اشک میریزند.
تبرایی عنوان کرد: عشق به امام حسین (ع) آنقدر مهم است که گفته اند اگر خودتان هم نمی‌توانید به پیاده روی اربعین بروید کسی را به این مراسم باشکوه بفرستید. بسیاری خودشان را به امام حسین (ع) گره زدند و سعادتمند شدند. 
وی ادامه داد: در روز عاشورا جهالت باعث شد خون امام آن زمان ریخته شود تا اسلام بماند اما مردم امروز نشان می دهند که آن جهل تکرار نمی شود. راهپیمایی هایی که در ایران در روز اربعین برگزار می‌شود یعنی اگر نشد به عراق بیاییم دست یاری می دهیم و برای نصرت امام زمان (عج) پای کار هستیم و می آییم تا نام ما را هم جزو زائران امام حسین (ع) بنویسند.
این کارشناس مذهبی اظهار داشت: اهل بیت (ع) برای ما راه نجات هستند و برای گرفتاری هایمان دست به دامان آن بزرگواران می شویم اما گاهی هم در زندگی به وسیله اهل بیت (ع) امتحان می شویم و پیاده روی اربعین هم امتحان ما از سوی ایشان است. با این پیاده روی داریم ثابت می کنیم که اربعین مقدمه ظهور است و چه خوب است که خودمان را در این امواج مثبت قرار دهیم و از آن گشایش در امورمان را طلب کنیم. حضور در این جمع برکت است و بسیاری از مشکلات به واسطه دم گرم برخی از افراد حاضر در پیاده روی اربعین حل می شود.
وی در پایان گفت: در ماجرای کرونا به جز رهبر انقلاب از مذهبیون کسی اثر بسیار زیاد دعا کردن بر از بین رفتن بیماری ها را آنچنان برجسته نکرد در صورتی که تبدیل شدن به موج مثبت دعا و معنویت بسیاری از مسائل را حل می کند.
همچنین در صبح پارسی پنجم مهرماه گروه همسرایی بین المللی پیامبر اعظم (ص) با حضور در این برنامه قطعه ای مذهبی را اجرا کردند.

آخرین اخبار

شهید شهریاری یک معلم واقعی بود آنچه در خانه مهر خواهید دید معلم خلبان به صبح پارسی می آید تحلیل نشست اکو در کنکاش پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم سالگرد شهادت شهید هسته ای، محور گفتگوی برنامه «صبح پارسی» فردا شبکه جهانی جام جم «مشاور» حقوقی ایرانیان خارج از کشور است اجلاس اکو در ترکمسنتان مسیر ثبت اختراع برای مخترعان نفسگیر و نابودکننده انگیزه است درمانگاهی در منطقه 19 تهران که رایگان به نیازمندان خدمات می دهد سردار احمد ذوالقدر به برنامه «صبح پارسی» می آید سفر به سرزمین دره های رویایی سرمربی بسگتبال بانوان و قهرمان تنیس کشور به جام جم می آیند نشانه های آسیب در دوران نامزدی خاطرات راوی کتاب "همسفر آتش و برف" از زندگی سختش در مناطق جنگی گرامی‌داشت هفته بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بانوی کارآفرینی که برای زندانیان کرمانشاهی اشتغال ایجاد کرد پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم نویسنده کتاب آتش و برف به «صبح پارسی» می آید روند صدور ویزا برای هموطنان مقیم خارج از ایران آیتم های متنوع خانه مهر در هفته اول آذر بسیج، نهادی از میان مردم و برای خدمت به مردم نقش زنان در بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مصطفی صادقی ، کارشناس مسائل بین الملل: رفع تحریم ها باید اعمالی باشد، نه اعلامی. رئیس بسیج سازندگی کشور، میهمان برنامه «صبح پارسی» فردا آیا تحریم ها لغو می شود؟ شجاعت نوجوان ایرانی در ترازوی سنجش خانواده متعادل چه ویژگی هایی دارد؟ فعالیت 2300 کتابخانه عمومی در سراسر کشور شاد زیستن را بیاموزیم سفر به دامنه های البرز تشریح خدمات کنسولی در برنامه مشاور هفته کتاب و حضور شاعر ایرانی در برنامه «صبح پارسی» فردا ورزش ایران و دو موضوع والیبال نوجوانان و فوتبال بانوان معرفی دیوان اشعار امام حسین (ع) به زبان فارسی زمان را مدیریت کنیم روز فلسفه، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا حال و هوای وفات حضرت فاطمه معصومه در برنامه صبح پارسی امروز چند و چون برگزاری هفته کتابخوانی امسال در برنامه «صبح پارسی» فردا آیا دردها قابل کنترل هستند؟ صفر تا صد سرمایه گذاری خارجی در ایران و چند و چون قوانین دست و پا گیر برای سرمایه گذاران موضوعات متنوع سلامتی و فرهنگی و هنری در برنامه صبح پارسی امروز همراه با کارشناسان خانه مهر حال و هوای صبح پارسی در روز وفات بانوی کریمه پاسخ مشاور، به چگونگی تامین مالی خارجی گرامی‌داشت هفته کتابخوانی در برنامه «صبح پارسی» فردا نوجوان ایران رک و راست است. بازتاب نمایش ذوالفقار 1400 برنامه «صبح پارسی» روز جمعه میزبان سیاوش قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون بود. از "تبیین جایگاه معماری" تا "مثبت اندیشی اجتماعی" در گفتگوهای کارشناسی صبح پارسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها