اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شب نشینی در شامگاه رحلت پیامبر خوبیها

خاطرات شنیدنی فخر الدین صدیق شریف از بازی در سریال «ولایت عشق»/ کاربرد جدیدترین اپلیکیشن های نیروی انتظامی برای ارائه خدمات شهروندی

سردار مهدی حاجیان و فخر الدین صدیق شریف همزمان با شام شهادت امام حسن مجتبی (ع) و رحلت پیامبر اکرم (ص) مهمان برنامه «شب نشینی» بودند.

در بخش اول برنامه، سردار مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی به عنوان مهمان برنامه معرفی شد.

سردار حاجیان گفت: از ۱۷ تا ۲۳ مهر هفته بزرگداشت نیروی انتظامی است. در همه جای جهان پلیس نیرویی است که از بطن مردم و برای مردم است و در راستای ایجاد رفاه و آسایش برای مردم فعالیت می کند، همین بزرگترین وظیفه ای است که بر عهده نیروی انتظامی گذاشته شده و عاملی مهم در توسعه است.

وی بیان کرد: در بسیاری از کشورها نیروی انتظامی به بزرگی و گستردگی نیروی انتظامی ایران نیست. در حال حاضر بیش از ۸۷۵۵ کیلومتر از مرزهای ایران توسط این نیرو صیانت و تامین امنیت می شود. پلیس راهنمایی و رانندگی، مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری و فتا بخش های مختلف نیروی انتظامی است و به همین دلیل رهبر انقلاب از این تیم به عنوان نیروی عظیم انتظامی یاد کرده اند.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه وظیفه نیروی انتظامی صیانت از مرز تا مرکز کشور است تصریح کرد: ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم و از این نظر سومین کشوری هستیم که این تعداد همسایه داریم و همین مراقبت از مرزها را سخت می کند و فعالیت ما در این حوزه متفاوت می شود. در منطقه جزو کشورهای پیشروی هستیم که در نیروی انتظامی‌مان هوش سازمانی استفاده می شود و امکانات کشور در این زمینه به خوبی به کار برده شده است. در موضوع پیشگیری هوش سازمانی و هوشمندسازی جزو پروژه های اصلی و اولویت مهم پلیس است و استفاده از فناوری های نوین برای کشف بزه های روز کمک کننده بوده است.

سردار حاجیان افزود: نیروی انتظامی سعی کرده در این مدت علاوه بر فعالیت هایی برای کشف و مبارزه با بزهکاری ها، با آموزش به مردم در راستای افزایش آگاهی برای کشف بزه ها تلاش کرده است.

وی ادامه داد: یکی از کشورهای سرآمد در منطقه هستیم که در حوزه پلیس فتا به صورت گسترده فعالیت کرده است. بیش از ۸۰ درصد جرایم حوزه سایبری را کشف می کنیم با اینکه بزهکاری در این حوزه بسیار متفاوت است؛ حتی در دیپ وب هم وارد شده ایم و جرایم را کشف می کنیم. کلاس های آموزشی پلیس با حضور نیروهای پلیس کشورهای منطقه برگزار می شود که دانش و تجربه نیروها بین یکدیگر انتقال یابد.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به فعالیت های پلیس در حوزه ترافیک بیان کرد: با استفاده از پهپادها و دوربین ها برای کنترل و مانیتورینگ ترافیک اشرافیتی حاصل شده که در محدودیت های کرونایی پلیس توانسته بود از این ظرفیت موجبات سلامت مردم را فراهم کند.

سردار حاجیان اظهار داشت: ما جزو کشورهایی هستیم که موسس سازمان جهانی پلیس بین الملل هستیم و با ۱۹۳ کشور جهان در حوزه حفظ و ایجاد امنیت همکاری داریم. پلیس اینترپل بر مبنای معاهدات دو جانبه، کنوانسیون های چند جانبه و عمل متقابل است؛ این موضوع ظرفیتی را به وجود می آورد که دست پلیس فرای مرزهاست و وظیفه کشف و دستگیری مجرمان خارج از مرزها را دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود فعالیت های پلیس اینترپل بعضی از مجرمان مسترد نشده اند گفت: برخی از کشورها مجرم را مسترد نمی کنند و این موضوع به همکاری کشور مقصد با کشور مبدا هم بستگی دارد، با این وجود بسیاری از مجرمان مسترد شده اند.

سردار حاجیان بیان کرد: یکی دیگر از کاربرد های پلیس بین الملل این است که برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا ایرانیانی که به خارج از کشور سفر می کنند این امکان وجود دارد که اگر در خارج از کشورهم مورد ظلم قرار گرفتند وقتی به ایران برگشتند به پلیس ایران مراجعه کنند و برای احقاق حق خود شکایت کنند؛ موضوع مطرح شده از طریق پلیس بین الملل پیگیری می شود و حق تضییع شده همه ایرانیان را می توانیم بگیریم.

وی تصریح کرد: راه های هوشمندی برای دریافت اطلاعات افراد درباره خدمت سربازی وجود دارد؛ سامانه ما این امکان را می دهد که بتوانند درخواست های خود را بگویند و از طریق تلفن سازمان وظیفه و همچنین سامانه هوشمند اپلیکیشن سربازی سوال بپرسند و وضعیت مشمولیت را جویا و از آن با خبر شوند.

سردار حاجیان درباره اپلیکیشن جدید نیروی انتظامی افزود: مردم ازطریق اپلیکیشن پلیس من می توانند بلافاصله بعد از سرقت خودرو، اطلاعات آن را ثبت کنند و بلافاصله خودرویشان در تعقیب پلیس قرار می گیرد. در این اپلیکیشن بیش از ۱۵ خدمت مختلف در حوزه راهنمایی و رانندگی و وضعیت گذرنامه، مفقودیت گذرنامه و ارائه آن در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: جمهوری اسلامی با ایستادگی مقابل قاچاق مواد مخدر به حفاظت و پاسداری از جامعه بشریت می کند. بیش از ۱۳ هزار شهید و مجروح در حوزه مواد مخدر تقدیم ایران کردیم. در نقطه جلوی مواد مخدر هستیم؛ اگر جلوی ترانزیت مواد مخدر گرفته نشود جامعه بشری به انحطاط کشیده می شود. مردم جهان باید قدر جمهوری اسلامی را بداند چون مبارزه هایش در این زمینه جهانی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مبارزه جمهوری اسلامی استقامتی جدی است تا جهان در امنیت باشد و فرزندان و جوانان کره زمین در سلامت باشند. سازمان های بین المللی باید از کشف و امحای مواد مخدر در ایران حمایت کنند چون اگر ما مبارزه نکنیم سازمان های بین المللی و کشورهای اروپایی که قدردان هم نیستند دچار چالش های جدی می شوند.

در بخش دوم برنامه فخر الدین صدیق شریف بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون به عنوان مهمان معرفی شد. صدیق شریف گفت: از خبر فوت فتحعلی اویسی متاثر شدم. اویسی از هنرمندان برجسته بود؛ سال ۷۳ سریال «به او بگویید دوستش دارم» را مدت ها با اویسی کار کردم. به خاطر کرونا بسیاری را از دست دادیم که دایره المعارف بودند. این وزنه ها وقتی از هنر این سرزمین کم می شوند تا زمانی که جایگزینی برای آن ها پیدا شود فرایندی بسیار سخت و طولانی است.

وی درباره پیشینه کاری اش تصریح کرد: اول در تهران تئاتر کار می کردم و در سال ۵۵ کار حرفه ای تئاترم را با پرویز بشردوست آغاز کردم و نمایش ساده و عمیقی را کار کردیم. پیام مهم آن نمایش این بود که خبرهای روز چیزی نیست که روزنامه ها چاپ می کنند بلکه اخباری است که در دل مردم است و درد دل مردم است و همین مسائل وقایع روز را راحت تر روشن می کند.

بازیگر سینما و تلویزیون افزود: «شاه شکار» مسیر ورود من به تلویزیون بود. مرداد ۵۷ نمایش «تحویلدار» را کار کردیم که تلویزیون آن را ضبط و پخش کرد. بازنشسته بانک ملی هستم اما در بانک کار ستادی می کردم و در شعبه کار نکردم بیشتر در روابط عمومی و مدیریت بودم و در اوایل خدمتم هم در بخش روابط خارجی فعال بودم.

صدیق شریف ادامه داد: «شاه شکار» در سال ۶۱ انجام شد و همزمان کارمند بانک بودم و حضور در صحنه برایم مشکل بود و مجبور بودم مرخصی بگیرم ولی بانک با من همکاری می کرد. از طرفی کارهایی که در آن ها نقش گرفته بودم زمانبر و سخت بود. برای بازی در «تحویلدار» ۲۳ سالم بود. سال ۵۸ ازدواج کردم و صاحب فرزند شدم.  

وی بیان کرد: بیشتر نقش هایی که بازی کرده ام مثبت بوده اند اما یک نقش فوق منفی بازی کردم و آن شخصیت ابلیس در فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل الله» این انتخاب نقش ها به خاطر نوع نگاه کارگردان هم هست؛ وقتی شخصیتی در ژانری شناخته می شود کارگردان ها کمتر ریسک می کنند که نقش های متفاوت را به او بسپارند اما کارگردان ابراهیم خلیل الله خواست من سنت شکنی کنم و با سه گریم متفاوت جلوی دوربین ظاهر شدم.

این بازیگر ایرانی اظهار داشت: بازیگر باید توانمندی این را داشته باشد که در نقش های مختلف ظاهر شود و تجربه نقش منفی و مثبت را باهم داشته باشد.

صدیق شریف گفت: بازیگری باعث می شود نگاه آدم به دنیا و جامعه تغییر کند. احساس می کنم باید بیشتر درباره چیزهایی که می‌بینم فکر کنیم چون بازیگری عمیق فکر کردن را به آدم یاد می دهد. بازیگری باعث می شود شرایط دیگران را درک کنیم و مسائلی که پشت پرده زندگی شخص وجود دارد را ببینیم.

وی درباره ماندگارترین شخصیت هایی که بازی کرده است افزود: بسیاری از شخصیت هایی که بازی کرده ام برایم ماندگار شده است. یکی از آن ها دعبل در سریال «ولایت عشق» است. مهدی فخیم زاده کارگردانی است که فضای درستی را ایجاد می کند تا بازیگر در آن فضا قرار بگیرد. برای فیلم برداری این سریال سوار بر اسب در همه صحنه ها می گشت، فضا را می ساخت و شخصیت را می ساخت تا بازیگر آن شخصیت را حس کند. درباره شخصیت دعبل برای من حرف زدند این شخصیت شوریدگی خاصی داشت و همان مدتی که درباره آن شخصیت با او صحبت کردم همه چیزی که باید بازی کنم را دریافت کردم و فضایی را ایجاد کرده بودند که در بخشی از فیلم زمانی که خلعت را پس از خوانش شعر بلندم برای امام (ع) گرفتم، حس کردم واقعا خلعت را از دستان امام رضا (ع) دریافت کرده ام. بخشی از کار فخیم زاده تحلیل شخصیت بود که همه این ها که تلفیق شود بازی خوب را می سازد

صدیق شریف در پایان اشاره ای به سریال در چشم باد کرد و گفت: در چشم باد، از چند زاویه ایران را مورد بررسی قرار می داد و نشان می داد یک ایرانی در همه شرایط یک ایرانی است.

برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران و 21 به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود. محمد سلوکی و عبدالرضا احمدی مجریانی هستند که برای مخاطبان فارسی زبان سراسر دنیا «شب نشینی» را اجرا می کنند و تهیه کنندگان این برنامه نیز کاوه امیری جاوید و یوسف بچاری هستند. در روزهای شنبه و یکشنبه نیز این برنامه ار مراکز استانهای کشور با اجرای مسعود روشن پژوه و به تهیه کنندگی یاسر معظمی گودرزی تهیه و پخش می شود.
اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی shabneshini.irani@ بارگذاری می شود.

مخاطبان گرامی لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید .

تلفن بین المللی 46812400444
شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98

ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjt

آخرین اخبار

تسهیلات ویژه به دانشجویان خارج از کشور پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم 100 روز گذشت بازیکن والیبال نشسته کشور: فرق آدم ها در جنگیدن برای هدف هایشان است سفر به دیار اقوام بازیکن برجسته والیبال نشسته کشور به برنامه «صبح پارسی» می آید از پزشکی که سر از خوانندگی در آورد تا اهمیت سواد رسانه ای و عضویت ایران در پیمان شانگهای توضیحاتی درباره دربی پیش رو، در ورزش ایران این هفته خانه مهر و آیتم های متنوع و آموزنده رییس کمیسیون مشاورزی مجلس: با استفاده از ظرفیت بالقوه صادرات محصولات کشاورزی می توانیم شیر صادرات نفت را ببندیم محمدصادق باطنی میهمان صبح پارسی می شود مربی ورزش های هوایی: زمانی پرواز برای بشر یک آرزو بود اما اکنون که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده به واقعیت تبدیل شده است. نماینده مجلس به جام جم می آید شهید شهریاری یک معلم واقعی بود آنچه در خانه مهر خواهید دید معلم خلبان به صبح پارسی می آید تحلیل نشست اکو در کنکاش پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم سالگرد شهادت شهید هسته ای، محور گفتگوی برنامه «صبح پارسی» فردا شبکه جهانی جام جم «مشاور» حقوقی ایرانیان خارج از کشور است اجلاس اکو در ترکمسنتان مسیر ثبت اختراع برای مخترعان نفسگیر و نابودکننده انگیزه است درمانگاهی در منطقه 19 تهران که رایگان به نیازمندان خدمات می دهد سردار احمد ذوالقدر به برنامه «صبح پارسی» می آید سفر به سرزمین دره های رویایی سرمربی بسگتبال بانوان و قهرمان تنیس کشور به جام جم می آیند نشانه های آسیب در دوران نامزدی خاطرات راوی کتاب "همسفر آتش و برف" از زندگی سختش در مناطق جنگی گرامی‌داشت هفته بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بانوی کارآفرینی که برای زندانیان کرمانشاهی اشتغال ایجاد کرد پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم نویسنده کتاب آتش و برف به «صبح پارسی» می آید روند صدور ویزا برای هموطنان مقیم خارج از ایران آیتم های متنوع خانه مهر در هفته اول آذر بسیج، نهادی از میان مردم و برای خدمت به مردم نقش زنان در بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مصطفی صادقی ، کارشناس مسائل بین الملل: رفع تحریم ها باید اعمالی باشد، نه اعلامی. رئیس بسیج سازندگی کشور، میهمان برنامه «صبح پارسی» فردا آیا تحریم ها لغو می شود؟ شجاعت نوجوان ایرانی در ترازوی سنجش خانواده متعادل چه ویژگی هایی دارد؟ فعالیت 2300 کتابخانه عمومی در سراسر کشور شاد زیستن را بیاموزیم سفر به دامنه های البرز تشریح خدمات کنسولی در برنامه مشاور هفته کتاب و حضور شاعر ایرانی در برنامه «صبح پارسی» فردا ورزش ایران و دو موضوع والیبال نوجوانان و فوتبال بانوان معرفی دیوان اشعار امام حسین (ع) به زبان فارسی زمان را مدیریت کنیم روز فلسفه، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها