اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دوران طلایی درمان بیماری را با مراجعه نکردن به پزشک از بین نبریم

برای مدیریت انرژی های منفی روحتان را تقویت کنید

کاوه کاظمیان و علیرضا ابوالفضلی از تاثیرات استرس بر روی سلامتی و راهکارهایی برای کاهش آن سخن گفتند.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی که از شبکه جام جم پخش می شود، با موضوع کنترل استرس و اضطراب و تاثیر آن بر سلامت روحی و جسمی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و شمیم علیزاده با کاوه کاظمیان پزشک داروساز و فعال در حوزه درمان سرطان و علیرضا ابوالفضلی پزشک متخصص طب سنتی به گفت و گو نشستند.

در بخش اول گفت و گوی برنامه کاظمیان گفت: استرس نقش به سزایی در کاهش سطح ایمنی بدن دارد که می تواند خطر ابتلا به کرونا یا حتی سرطان را افزایش می دهد.

وی با اشاره به اینکه برخی از بیماری ها مثل کرونا و سرطان پیامدهای روحی و ناراحتی های روانی را برای انسان به همراه دارد تصریح کرد: وقتی به بیماری دچار می شویم علاوه بر درمان دارویی، برای درمان وضعیت روحی خودمان از مراجعه به روانپزشک نترسیم، در دوران کرونا که استرس زیادی کشیده ایم و نگران ابتلای خودمان و اطرافیانمان به این ویروس بوده ایم یا با دیدن زجر بیماراناطرافمان ناراحت شده ایم، لازم است با روانپزشک صحبت کنیم تا کمی به سلامت روحمان کمک کرده باشیم.

دکتر داروساز افزود: چند سالی هست در بحث سرطان فرضیه ای برای درمان سلول های سرطانی مطرح شده که این سلول ها را توسط سیستم ایمنی خود بدن درمان کنند که با همین رویکرد واکسن کووک ۱ ساخته شده است. این واکسن قرار است علاوه بر پروتئین های خود ویروس کرونا، به وسیله سیستم ایمنی فرد، بر همه جهش ها و انواع کرونا تاثیر گذاشته و آن ها را بی اثر کند. مطالعات بالینی کووک1 در فاز اول و دوم انجام شده است.

کاظمیان بیان کرد: سرطاندر اصل یک بیماری ژنتیکی تعریف می شود و عوامل محیطیهم در آن نقش به سزایی دارد بنا بر این می توان این بیماری را متاثر از مجموعه عوامل دانست. وقتی تکثیرهای بی رویه سلولی داشته باشیمباعث ایجاد غده هایی در بدن می شود که به سرطان می انجامد. اختلالی داریم که سیستم های تامین کننده،DNA را برای این تکثیرها فراهم می کند، وقتی در این تامین مشکل ایجاد می شود سلول ها سرطانی می شوند.

وی اظهار داشت: با اشاره به ضرورت تحت درمان قرار گرفتن در دوران طلایی بیماری: دیر مراجعه کردن بیمارانبه پزشک و مراکز درمانی مشکل مهم در درمان کرونا است. اگر بیمار زود مراجعه کند درمان بیماری اش راحت تر است؛ عموما چندروز حیاتی را که پزشکان می توانند از آن به بهترین نحو برای مهار ویروس یا بیماری در بدن استفاده کنند، بیماران به خوردن داروهای خانگی و جوشانده بسنده می کنند و به همین دلیل وقتیویروس به همه ارگانهای بدنسرایت کرد به پزشک مراجعه می کنند که همین ممکن است برای درمان دیر شده باشد.

این پزشک داروساز ادامه داد: برای مقابله با استرسی که ممکن است ابتلا به کرونابرای افراد به همراه داشته باشد باید بدانیم که این ویروس بیماری لاعلاجی نیست و درمان دارد،اطلاعاتی که در تلویزیونمنتشر می شود هم نشان دهنده این است که بسیاری از افراد پس از ابتلا به این ویروس درمان شده اند پس نباید نگران باشیم.

در بخش دوم گفت و گوی صبح پارسی ابوالفضلی درخصوص تاثیر انسان از انرژی ها در زندگی گفت: وقتی به فرد میگوییم بهترین دستپخت دنیا را چه کسی دارد می گوید مادرم. اما ممکن است دیگر افرادی که دستپخت مادر او را می خورند چنین نظری نداشته باشند و غذای او به نظرشان خوشمزه نباشد دلیل این موضوع این است که مادران مواد غذایی را که در قابلمه می ریزند با انرژیو عشق این کار را برای فرزند و اعضای خانواده شان انجام می دهند و باعث می شود خانواده نیز این انرژی را دریافت کنند و غذا به مزاجشان خوشمزه بیاید. در غذای نذری هم صرف نظر از تبرک آن، این غذا عجیب خوشمزه است و به خاطر همان موضوع انرژی مثبتی است که در آن موجود است.

وی تصریح کرد: همه ما با هر سبک زندگی این تاثیرات از انرژی ها را در زندگی خود داریم و باید از آن ها استفاده مثبت داشته باشیم. باید بتوانیم انرژی منفی را از مثبت تمییز دهیم. انرژی ها از بین نمی روند بلکه تبدیل می شوند؛ وقتی می گویند از هر دستی بدهی از همان دست پس می گیرییعنی کارهای ما گریبان‌گیر خودمان می شود و نشان می دهد که در دنیا آن انرژی ماندگار است فقط شکل آن تغییر می کند.

پزشک متخصص طب سنتی بیان کرد: نمی توانیم بگوییم هیچ انرژی منفی به سمت ما نیایدچون اگر چنین اتفاقی بیفتد ما دیگر انسان نیستیم. هیچ انسانی انقدر توانایی مدیریت ندارد که نگذارد انرژی منفی به سمتش بیاید اما می توانیم زمانی که انرژی به سمت ما می آیدآن را رفع کنیم. برخی می گویندبرای مقابله با انرژی های منفی باید اعتماد به نفس داشته باشیم اما آموزه های دینی می گوینداصلا اعتماد به نفسی وجود ندارد بلکه باید اعتماد به خدا داشته باشیم و از او برای تشخیص انرژی مثبت و منفی راهنماییبگیریم.

ابوالفضلی افزود: هنر این است که انرژی های منفی را با انرژی مثبت خودمان دفع کنیم و یا آن را به انرژی مثبت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: هنگامی که کسی عصبانیتش را سر ما خالی می کند اگر بخواهیمما هم تلافی کنیم و او را عصبانی کنیم خودمان باید ۷۰ درصد عصبانی باشیم تا ۳۰ درصد کسی را عصبانی کنیم. بایدیاد بگیریم واکنش های بسیار منفی طرف مقابل را تبدیل به واکنش مثبت کرده و به خودش برگردانیم. باید با رفتارمان آب سرد بریزیم روی عصبانیت طرف مقابل، صبر کنیم طرف خالی شود بعد واکنش مثبت به او بدهیم آن موقع فرد حتی به پای ما می افتد و نه تنها حق را به ما می دهد بلکه از ما بابت رفتار ناپسندش معذرت خواهی هم می کند.

این پزشک طب سنتی اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در برابر انرژی های منفی درست واکنش بدهیم و آن ها را مدیریت کنیم باید خودمان را درست تربیت کنیم؛از راه معنویت می توانیم مدیریت خود را زیادکنیم. با کائنات که راس آن خود خدا است باید خودمان را تربیت معنوی کنیم تا روحمان قوی شود. باید برای این تربیت با انرژی کل ارتباط بگیریم و خودمان را شارژ کنیم تا بتوانیم انرژی های جزء را مدیریت کنیم. به اندازه ظرفیتمان از انرژی کل بهره ببریم تا روحمان تقویت شود.

آخرین اخبار

نمره قبولی کارشناس بین الملل به عملکرد 100 روزه ی دولت تسهیلات ویژه به دانشجویان خارج از کشور پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم 100 روز گذشت بازیکن والیبال نشسته کشور: فرق آدم ها در جنگیدن برای هدف هایشان است سفر به دیار اقوام بازیکن برجسته والیبال نشسته کشور به برنامه «صبح پارسی» می آید از پزشکی که سر از خوانندگی در آورد تا اهمیت سواد رسانه ای و عضویت ایران در پیمان شانگهای توضیحاتی درباره دربی پیش رو، در ورزش ایران این هفته خانه مهر و آیتم های متنوع و آموزنده رییس کمیسیون مشاورزی مجلس: با استفاده از ظرفیت بالقوه صادرات محصولات کشاورزی می توانیم شیر صادرات نفت را ببندیم محمدصادق باطنی میهمان صبح پارسی می شود مربی ورزش های هوایی: زمانی پرواز برای بشر یک آرزو بود اما اکنون که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده به واقعیت تبدیل شده است. نماینده مجلس به جام جم می آید شهید شهریاری یک معلم واقعی بود آنچه در خانه مهر خواهید دید معلم خلبان به صبح پارسی می آید تحلیل نشست اکو در کنکاش پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم سالگرد شهادت شهید هسته ای، محور گفتگوی برنامه «صبح پارسی» فردا شبکه جهانی جام جم «مشاور» حقوقی ایرانیان خارج از کشور است اجلاس اکو در ترکمسنتان مسیر ثبت اختراع برای مخترعان نفسگیر و نابودکننده انگیزه است درمانگاهی در منطقه 19 تهران که رایگان به نیازمندان خدمات می دهد سردار احمد ذوالقدر به برنامه «صبح پارسی» می آید سفر به سرزمین دره های رویایی سرمربی بسگتبال بانوان و قهرمان تنیس کشور به جام جم می آیند نشانه های آسیب در دوران نامزدی خاطرات راوی کتاب "همسفر آتش و برف" از زندگی سختش در مناطق جنگی گرامی‌داشت هفته بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بانوی کارآفرینی که برای زندانیان کرمانشاهی اشتغال ایجاد کرد پخش مستقیم فوتبال لیگ برتر از شبکه جام جم نویسنده کتاب آتش و برف به «صبح پارسی» می آید روند صدور ویزا برای هموطنان مقیم خارج از ایران آیتم های متنوع خانه مهر در هفته اول آذر بسیج، نهادی از میان مردم و برای خدمت به مردم نقش زنان در بسیج موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مصطفی صادقی ، کارشناس مسائل بین الملل: رفع تحریم ها باید اعمالی باشد، نه اعلامی. رئیس بسیج سازندگی کشور، میهمان برنامه «صبح پارسی» فردا آیا تحریم ها لغو می شود؟ شجاعت نوجوان ایرانی در ترازوی سنجش خانواده متعادل چه ویژگی هایی دارد؟ فعالیت 2300 کتابخانه عمومی در سراسر کشور شاد زیستن را بیاموزیم سفر به دامنه های البرز تشریح خدمات کنسولی در برنامه مشاور هفته کتاب و حضور شاعر ایرانی در برنامه «صبح پارسی» فردا ورزش ایران و دو موضوع والیبال نوجوانان و فوتبال بانوان معرفی دیوان اشعار امام حسین (ع) به زبان فارسی زمان را مدیریت کنیم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها