اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده محتوا

اشترودل گوشت

مواد لازم: *گوشت چرخ كرده: نيم كيلو *خمير فيلو: 1 بسته *پياز: دو عدد *جعفري و سير له شده: 3/4 پيمانه *فلفل دلمه اي: 1 عدد *رب گوجه فرنگي: 2 ق.غ *آب ليمو: 1/4 پيمانه *پينر ورقه اي چدار: به ميزان لازم *نمك و فلفل: به ميزان لازم*

چگونگي تهيه:

ابتدا گوشت چرخ كرده را تفت مي دهيم تا سرخ شود. بعد از پنج دقيقه پياز و فلفل دلمه اي را اضافه كرده وقتي پياز نرم شده رب گوجه فرنگي و آبليمو را را به آن اضافه كنيد. دو دقيقه ديگر تفت دهيد. بعد نمك و فلفل را به آن اضافه كنيد. همچنين جعفري و سير را . بعد از يك تفت كوتاه ديگر پنير چدار را اضافه كرده و با هم مخلوط مي كنيم تا پنير خوب جذب گوشت شود. بعد از چند دقيقه آن را از روي حرارت برداريد.كنار بگذاريد تا خنك شود.
خمير فيلو را با كره چرب كرده و روي هم قرار دهيد. . بعد از اينكه 2 تا 3 برگ خمير فيلو را بعد از چرب كردن كردن روي هم گذاشتيد مخلوط مايه گوشت را كه سرد شده است روي خمير بريزيد و بعد پنير پارمزان را روي آن قرار داده بعد به صورت رول درمي آوريم و كمي كنجد روي آن ريخته و در آخر در فري با حرارت 180 درجه سانتيگراد مي گذاريم. به مدت 20 دقيقه زمان مي برد تا اشترودل ها بپزند. سپس سرو مي كنيم.