اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

عدم احیای برجام در بلندمدت به ضرر اروپا و آمریکاست

استاد دانشگاه تهران: وفاق ملی به رویکردها باز می‌گردد/ استاد دانشگاه خوارزمی:دولت وفاق ملی تصمیم دارد از تمام ظرفیت‌های جامعه استفاده کند

اساتید دانشگاه تهران و خوارزمی در برنامه «کنکاش» درباره موضوع دولت سیزدهم ظرفیت‌ها و مشکلات به گفتگو نشستند.

برنامه زنده و تلویزیونی «کنکاش» 16 مردادماه با موضوع دولت سیزدهم ظرفیت‌ها و مشکلات و با حضور ناصر فخاری استاد دانشگاه تهران و غلامرضا کریمی استاد دانشگاه خوارزمی روی آنتن شبکه جام جم رفت.

وفاق ملی به رویکردها باز می‌گردد

ناصر فخاری استاد دانشگاه تهران در ابتدا در سخنانی درباره انتقال آرام قدرت میان دولت‌ها گفت: آنچه که در کشور ما مهم است مردم سالاری دینی است بنابراین دموکراسی شکل دینی و مذهبی نیز دارد. مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند انتخابات حق، تکلیف و وظیفه است و ما زمانی که در انتخابات شرکت می‌کنیم به دنبال احقاق حق خود هستیم و کارگزاران انقلاب اسلامی نیز باید با این تکلیف وارد صحنه شده باشند.

وی درباره شاخص‌های دولت وفاق ملی چنین گفت: وفاق ملی تنها به وزرا مربوط نیست بلکه به رویکردها باز می‌گردد. شواهد وجود دارد دولت سیزدهم با چهره‌های سیاسی مختلف تماس گرفته و پیشنهاد آن‌ها را دریافت کرده است که اگر این نمایشی نباشد یعنی واقعا دولت جدید به دنبال وفاق ملی است.

این استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه شیوه مذاکرات احیای برجام در دولت سیزدهم تغییر خواهد کرد، تصریح کرد: مذاکرات دولت جدید از باب اعتماد نیست و آن‌ها از تغییر رویکرد دولت اطلاع دارند.

فخاری خاطرنشان کرد: اگر جمهوری اسلامی مصمم باشد که برجام به سرانجام برسد و موضعش در این موضوع اقتدار باشد آمریکا هم این موضوع را می‌فهمد و بر اساس آن عمل می‌کند. از این موضوع هم غافل نشویم که مولفه‌های قدرت ایران در منطقه و جهان افزایش پیدا کرده است.

استفاده از تمام ظرفیت‌های جامعه در دولت وفاق ملی

غلامرضا کریمی استاد دانشگاه خوارزمی درباره شاخصه‌های دولت وفاق ملی بیان کرد: زمانی که دولت جدید مستقل می‌شود، شور و حرارت جدیدی در جامعه شکل می‌گیرد و انتظارات برای انجام کارهایی میان  حاکمیت و مردم به وجود می‌آید.

 اینکه رییس جمهوری در شرایط امروز جامعه بخواهد دولت وفاق ملی تشکیل بدهد نان دهنده این است که دولت تصمیم دارد از تمام ظرفیت های جامعه استفاده کند.

در مجموع رویکردی که رییس جمهور منتخب در سخنرانی مراسم تحلیف پیش گرفتند، رویکرد جالبی بود. وفاق ملی نیازمند ایجاد بستر لازم برای گفتگو میان جناح‌های مختلف است چراکه تنوع دیدگاه و قومیت‌ها در ایران زیاد است و امیدوارم بسترهای لازم برای این موضوع فراهم شود. 

دولت سیزدهم قصد دارد رویکرد تعاملی داشته باشد

 استاد دانشگاه خوارزمی: درباره ادامه دادن مذاکرات برجامی مطرح کرد: دولت سیزدهم نشان داده است که قصد دارد رویکرد خردورزانه و تعاملی داشته باشد و آن را تقویت کند. یکی از مسایل اساسی ایران مساله برجام است و ما گرفتار تحریم‌های ظالمانه‌ای شدیم که در تاروپود زندگی مردم خود را نشان داد. در حال حاضر شرایط کشور به گونه‌ای است که بستر لازم برای تعامل در چارچوب برجام فراهم است.

کریمی ادامه داد: دولت جدید باید تعامل عزتمندانه با دنیا داشته باشد و این مقدور است. در حقیقت دولت سیزدهم باید به سمت دیپلماسی و مذاکره حرکت و منافع کشور را تامین کند.

وی تصریح کرد: واقعیت نظام بین‌الملل با جامعه داخل تفاوت دارد. از طرفی همه دولت‌ها به دنبال رسیدن به حداکثر منافع خود هستند و طبیعی است برجام باید به سرانجامی برسد و منافع کشور تامین شود چراکه سه قوه یک دست هستند و می‌توانند این مساله را رقم بزنند.

استاد دانشگاه خوارزمی در پایان گفت: دولت سیزدهم این موقعیت را دارد که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی تحریم‌ها را حل کند چراکه سه قوه اصلی هماهنگ شده‌اند. 

عدم احیای برجام در بلندمدت به ضرر اروپا و آمریکاست

شیخ دیوید منبر امام مسجد لیسون پرتغال: تیم مذاکره کننده بعدی ایران به احتمال زیاد با تیم مذاکره کننده دولت دوازدهم متفاوت است چراکه دولت سیزدهم معتقد است سیاست گشایش اقتصادی را نباید با رفع تحریم‌ها گره زد. آمریکا و اروپا باید توجه داشته باشند که عدم احیای برجام در بلندمدت به ضرر آن‌ها خواهد بود چراکه قدرت ایران در منطقه افزایش می‌یابد. 

برنامه تلویزیونی «کنکاش» با اجرای امیر علی‌عسگری شنبه‌ها ساعت 21:45 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

 

 

 

آخرین اخبار

خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود پخش بازی های لیگ برتر از جام جم برای تقویت پوست و مو چه دمنوشی مناسب است؟ امیدوار باشید دارنده رکورد روپایی ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود اولین مرد ایرانی که توانست به مجلس سوئد راه پیدا کند/ حاکم زاده: کار پرستاری من روی خوانندگی ام تاثیر می‌گذارد سلامت پوست و مو از موضوعات پربیننده برنامه رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد مهمان «شب نشینی» می‌شود زیتون و طرح تازه های پزشکی وقاری: ایفای نقش در تلویزیون، بازیگر را به مردم نزدیک‌تر می‌کند / نگاه متفاوت مرد حلقه‌ای جهان به نام هولاهوپ بازی های مناسب برای کودکان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مهدی اخوان: برای نو شدن از اهداف کوچک شروع کنیم ارباب حلقه‌های ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود تلفیق فرهنگ و هنر با محیط زیست در جام جم امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بعد از ۱۴ سال با ریاست شخص رئیس جمهور برگزارشد مستند " روز نوزدهم" از آنتن جام جم مشاور را از جام جم ببینید برنامه تلویزیونی کنکاش با حضور وزیر امور خارجه کشورمان ایثار و انفاق از برجسته ترین ویژگی های رفتاری و اخلاقی حضرت فاطمه (س) سفر به سرزمین کاج ها سیاهپوشی «شب نشینی» همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) تربیت فرزند موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا زنان امروز چطور می توانند حضرت زهرا (س) را اسوه خود قرار دهند؟ اسکی باز صحرانوردی استقامت به جام جم می آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها