اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

حسین نامی برای همه روزهاست؛

فرزاد جمشیدی روز حسین را روی آنتن جام جم برد

فرزاد جمشیدی که پس از ۵ سال دوری از اجرا به قاب تلویزیون بازگشته است، برنامه روز حسین را با ابیاتی زیبا و سخنانی دلنشین در سوگ سیدالشهدا علیه السلام آغاز کرد.

از هر غمی که بر دل ما خیمه می‌زند
فرموده‌اند گریه بر تو مقدم است

چون محتشم همین دل غمگین به گریه گفت
باز این چه شورش است که در خلق عالم است


او در بخشی از برنامه اینگونه گفت:

برای آسمانی شدن نه از کوه اجازه خواستی نه از دریا، نه از زمین نه از زمان، چه پرمعنا فرصت خدایی شدن را بر قلب هر دقیقه نوشتی تا آزادگی؛ راه و رسم نمردن را تنها از رد قدم‌های تو سراغ بگیرد.
صبح به نام بلند تو سوگند خورد یا حسین تا همه راه‌های رستگاری تنها به دست‌های نازنین تو منتهی شوند.....
پس از معرفی برنامه روز حسین که قراری ۱۰ شبه با مخاطبان دارد، لحظاتی از سینه‌زنی هموطنان یزدی در رثای سید و سالار شهیدان پخش شد. در ادامه فرزاد جمشیدی با سبک و سیاق  خود با بینندگان سلام و احوالپرسی کرد و اجازه خواست تا لحظاتی با آنها سخن بگوید. او از حسینیه گفت، از روز حسین  که حال و هوای حسینیه را دارد و از عوامل برنامه که همچون خادمان این حسینیه هستند.
او گفت حق این است که همه روزها "روز حسین" باشد و این زمانی محقق می‌شود که ما بفهمیم اصل و حقیقت هر چیز آزادی و آزادگی است.

او در ادامه گریزی هم به کرونا زد و از خانواده‌هایی گفت که در این شبها و روزها داغدار عزیزانشان هستند و عزیزانی که مسافر آخرت شده‌اند.
در بخشی از  برنامه دکتر سید محمود انوشه، مدرس دانشگاه که میهمان برنامه بود در خصوص خون حسین و ثارالله و تفاوت آن با خون‌های دیگر گفت. دکتر انوشه گفت: عرب‌ها به خونی که قابل قصاص است می‌گویند ثار؛ خون کسی که با مظلومیت ریخته شده است. در جریان شهادت اباعبدالله ولی دم خود خداوند است. این خونی است که الی الابد تاریخ نیاز به قصاص دارد.
دکتر انوشه ادامه داد: از طرفی خونی که در بدن جریان دارد به معنای ثار است. بنابراین وقتی می‌گوییم ثارالله به معنای جریان پرجوشش حقیقت‌طلبانه حضور امام حسین بر پهنه زمان و مکان و تاریخ در رگهای خداوند است. بنابراین جریان حقیقت‌طلبی تاریخ به معنای حسین است تحت عنوان ثارالله.
در ادامه، برنامه روز حسین میزبان دو میهمان حسینی بود؛ هادی حسن بیگی خواننده و حمید رشیدی مهرآبادی موسیقیدان. دلبر جان، منِ بی او، جان عاشق، ماه ماهان، سنگ خارا و نوروز صبا از جمله آهنگ‌های مهمان خواننده برنامه بود.
حسن بیگی در بخشی از صحبت‌های خود از ماجرای اجرای آهنگ دلبر جان گفت که در رثای حضرت امام حسین علیه السلام خوانده است و ادامه داد: ابتدا قرار نبوده که او این آهنگ را اجرا کند اما دست تقدیر اینگونه رقم زده است. حمید رشیدی هم در صحبت‌های کوتاهی از ساخت موسیقی این آهنگ گفت.
شاید جالب باشد که با نوازنده نی در طول برنامه آشنا شوید؛ قاسم احمدوند هنرمندی است که در بخش‌های مختلف برنامه و همزمان با اجرای مجری بر نی خود می‌دمد و لحطاتی ناب و عرفانی را می‌آفریند.
بخش دیگر برنامه لحظاتی از ارادت خانم خادم، بانوی مسلمان دانمارکی به امام حسین علیه السلام را در بر داشت. حرف‌هایی که با اشک چشم همراه بود و از دلدادگی و ارادت به اباعبدالله الحسین علیه السلام حکایت داشت.
در بخش انتهایی برنامه، یاد و خاطره سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی زنده شد. فرزاد جمشیدی خاطره‌ای از حاج قاسم بر زبان آورد و به احترام او ایستاد و اینگونه روایت کرد:
ظهر عاشورا در مراسمی که حاج قاسم سلیمانی حضور داشت روضه ‌خوان با صدای بلند گفت: شاید همین لحظه بود که امام حسین گفت هل من ناصر ینصرنی؟ و دوباره با صدای بلند تکرار کرد....در این لحظه کودک ۶ ساله‌ای دستش را بلند کرد و گفت: آقا اجازه! روی ما حساب کنید. و اشک‌های حاج قاسم بود که با دیدن این صحنه بر گونه‌هایش جاری شد..... و برنامه روز حسین اینگونه با یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی پایان یافت.
برنامه روز حسین از شنبه شب همزمان با شب پنجم محرم الحرام به مدت ۱۰ شب با اجرای فرزاد جمشیدی و تهیه‌کنندگی آقای جعفری از ساعت ۲۱ و ۴۵ دقیقه به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم به روی انتن می‌رود.

آخرین اخبار

خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود پخش بازی های لیگ برتر از جام جم برای تقویت پوست و مو چه دمنوشی مناسب است؟ امیدوار باشید دارنده رکورد روپایی ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود اولین مرد ایرانی که توانست به مجلس سوئد راه پیدا کند/ حاکم زاده: کار پرستاری من روی خوانندگی ام تاثیر می‌گذارد سلامت پوست و مو از موضوعات پربیننده برنامه رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد مهمان «شب نشینی» می‌شود زیتون و طرح تازه های پزشکی وقاری: ایفای نقش در تلویزیون، بازیگر را به مردم نزدیک‌تر می‌کند / نگاه متفاوت مرد حلقه‌ای جهان به نام هولاهوپ بازی های مناسب برای کودکان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مهدی اخوان: برای نو شدن از اهداف کوچک شروع کنیم ارباب حلقه‌های ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود تلفیق فرهنگ و هنر با محیط زیست در جام جم امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بعد از ۱۴ سال با ریاست شخص رئیس جمهور برگزارشد مستند " روز نوزدهم" از آنتن جام جم مشاور را از جام جم ببینید برنامه تلویزیونی کنکاش با حضور وزیر امور خارجه کشورمان ایثار و انفاق از برجسته ترین ویژگی های رفتاری و اخلاقی حضرت فاطمه (س) سفر به سرزمین کاج ها سیاهپوشی «شب نشینی» همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) تربیت فرزند موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا زنان امروز چطور می توانند حضرت زهرا (س) را اسوه خود قرار دهند؟ اسکی باز صحرانوردی استقامت به جام جم می آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها