اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

امروز در عالم چه خبر است؟

صدای هق هق امام زمان امروز در عالم طنین انداز است

امروز روز حسین است.امروز زمین و زمان در عزای کسی نالان است که برای خداوند بسیار عزیز است. امروز تمام موجودات عالم برای کسی عزاداری می‌کنند که او عاشق خدا بود و از همه آنچه که داشت برای خدایی شدن گذشت.

همزمان با دهم محرم الحرام، ویژه برنامه روز حسین از ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ به‌طور زنده به روی آنتن شبکه جهانی جام جم رفت.  این ویژه‌برنامه شامل بخش‌ها و آیتم‌های مختلفی بود. ارتباط با مراکز استان‌ها و پخش تصاویری از عزاداری هموطنان یکی از این بخش‌ها بود. عباس طاهریان که اجرای برنامه را به عهده داشت در ابتدای برنامه مقدمه ای زیبا در سوگ سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و اهل بیت و یاران باوفای آن حضرت گفت و همزمان با صحبتهای طاهریان، تصاویری از عزاداری هموطنان عزیز در شهرهای مختلف از جمله شیراز، یزد، دزفول، مشهد و ....پخش می‌شد.

حجت الاسلام محمد شریفیان اولین مهمان برنامه بود که درباره حقیقت واقعه عاشورا سخن گفت. او در پاسخ به این سوال مجری که "امروز در عالم چه خبر است" گفت جواب این سوال نزد امام زمان (عج) است.اتفاق اتفاق بزرگی است. امروز خیلی خبرهاست. کسی اگر اهل شنیدن باشد صدای گریه و هق هق امام زمان را می‌شنود. انسان هر چقدر که مصیبت امام زمان را درک کند به همان میزان مصیبت‌زده می‌شود.

در بین صحبتهای کارشناس برنامه، ارتباط زنده تصویری با ارومیه و تبریز برقرار شد و دسته‌های عزاداری که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شده بود قاب تلویزیون را مزین کرد.

بخش دوم صحبت‌های حجت الاسلام شریفیان به ذکر فضائل گریه و اشک ریختن بر امام حسین علیه السلام اختصاص داشت. اما ارتباط زنده تصویری با کربلای معلی از لحظات زیبای برنامه بود که با اجرای شورانگیز تحویلدار حال و هوای خاصی به حسینیه روز حسین بخشید.

عباس طاهریان در این بخش از ویژه‌برنامه روز حسین، در عاشورای حسینی، میزبان یک شاعر جوان آئینی به نام وحید قاسمی بود. این شاعر جوان کشورمان در بخشی از صحبت‌های خود از پناه بردن به امام حسین علیه السلام برای رفع گرفتاری‌ها و بیماری‌ها گفت و در ادامه یکی از غزل‌های عاشورایی خود را پیشکش بینندگان برنامه کرد.. در طول مدت برنامه، قاسم احمدوند نوازنده نی برنامه، با نوای حزین خود شور و حال خاصی به برنامه می‌داد.

ارتباط با مرکز گیلان و نمایش عزاداری هموطنان آن دیار از دیگر بخش‌های برنامه بود. وحید قاسمی در ادامه صحبت‌های خود گفت: هیچ علاقه‌ای به شعر نداشته و در سفری که به کربلا داشته؛ اولین جرقه شعر گفتن در روح او زده شده است. او امام‌شناسی و معرفت‌شناسی را اصل و اساس سرودن شعر در هر سبک و قالبی دانست.

مجری برنامه در میان صحبت‌های خود یادی از رحمان نظام اسلامی، از مجریان قدیمی تلویزیون کرد که به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری است و ضمن آرزوی سلامتی او درخواست شفای عاجل برای همه بیماران کرونایی کرد. اینبار هموطنان اراکی میهمان ارتباط زنده تصویری بودند و تصاویر عزاداری آنها چشم مخاطبان برنامه را نوازش کرد.

عنایت خاص امام حسین علیه السلام به یکی از بندگان گناهکار خدا موضوعی بود که وحید قاسمی خاطره‌ای درباره آن چنین گفت: سیدالشهدا آنچنان نگاه لطف و مرحمتش را به دوستدارانش می‌اندازد که شاید باورش برای ما سخت باشد.

اینبار زنجانی‌های خونگرم و مهمان‌نواز میهمان قاب زنده تلویزیون و شبکه جهانی جام جم بودند و روضه‌خوانی آنها به زبان آذری شور و حال خاصی را به خانه‌های بینندگان آورد. سینه‌زنی و عزاداری‌های اقوام لرهم همچون همیشه حزن و اشک و غم را میهمان چشمان مخاطبان برنامه روز حسین کرد.

سعید حکیم‌زاده از آوازخوان‌های مناجاتی، در این بخش از برنامه بدون هیچگونه مقدمه‌ای مناجات دلنشینی را به طور زنده زمزمه کرد و در پایان مناجات، قاب تلویزیون، به تصاویر زنده از بارگاه منور اباعبدالله الحسین علیه السلام مزین و متبرک شد. نکته جالب درباره سعید حکیم‌زاده پرستار بودن او بود که این روزها مشعول پرستاری از بیماران کرونایی است.

در این بخش از برنامه نوای شورانگیز مداحی محمدحسین پویانفر برای لحظاتی روح و جان بینندگان برنامه روز حسین را نوازش کرد.

حسین اقبالی‌نسب، کارشناس مذهبی، میهمان بعدی روز حسین بود که از بُعد روانشناسی به تشریح واقعه عاشورا پرداخت. او به سبک زندگی و چگونگی شکل گیری شخصیت امام حسین علیه السلام پرداخت. اقبالی‌نسب در بخشی از صحبتهای خود گفت: افراد تابعی از خانواده مبدا خود هستند. خانواده امام حسین علیه السلام چه کسانی بودند؟ قطعا باید انتظار داشت که از چنین خانواده‌ای چنین شخصیتی متبلور شود.

اقبالی‌نسب همچنین به این نکته اشاره کرد که زندگی حضرت اباعبدالله شان نزول بیش از ۱۰۰ آیه است‌.

او در ادامه از فلسفه گریه بر حسین گفت. اینکه آیا صرفا عزاداری برای اباعبدالله کافیست؟ بله گریستن برای سیدالشهدا قلب آدمی را آرام می‌کند اما کافی نیست. ما برای همراه شدن با حسین به گریستن و نگریستن محتاجیم. نگریستن چیست؟ حضرت اباعبدالله الحسین در آخرین لحظات می‌پرسند هل من ناصر ینصرنی؟ آیا کسی هست که مرا یاری دهد؟ این سوال از تاریخ بعد از خودشان است.سوال از من و شماست. یاری دادن امام حسین صرفا در گریه کردن نیست. یاری دادن امام حسین یعنی در مسیری که ایشان بودند محکم بایستیم.

هادی جان فدا شاعر دیگری بود که در برنامه روز حسین در روز عاشورای سیدالشهدا حضور یافت و شعری تازه از سروده‌های خود با نام " ماجرای سلام" را اجرا کرد و همچنان تصاویر روح‌نواز کربلای معلی و بین الحرمین در فواصل مختلف برنامه، روخ مخاطبان را نوازش می‌کرد.

رسول تبرائی آخرین میهمان حسینیه روز حسین در عاشورا بود. مرام عاشقی امام حسین علیه السلام موضوعی بود که چند کلامی درباره آن صحبت شد. اینکه ما به عنوان عزاداران او چقدر با این مرام آشنا هستیم!!!!!

تبرائی در بخشی از صحبت‌های خود گفت: مکتب اهل بیت مسیر عشق و عاشقی است. عشق در صحرای کربلا به درجه جنون خود رسید و تجلی پیدا کرد. در راه و رسم عاشقی عاشق باید احساس نیاز کند و از آن طرف معشوقه خودش باید عاشق باشد. معشوقه‌ای که عاشق نباشد نمی‌تواند اینهمه عاشق را دور خودش جمع کند.

تبرائی ادامه داد: در قصه اباعبدالله ما عاشق محتوای قصه کربلاییم. ما یک دلیل برای عاشقی داریم و آن این است که می‌خواهیم ثابت کنیم ما هیچ نیستیم در برابر تو. راه و رسم عاشقی فدا شدن است. اگر حسین از ما راضی باشد ما هم راضی می‌شویم.

برنامه روز حسین با نزدیک شدن به اذان ظهر و پخش تصاویری از اقامه نماز جماعت در شهرهای مختلف به پایان رسید.

 

آخرین اخبار

خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود پخش بازی های لیگ برتر از جام جم برای تقویت پوست و مو چه دمنوشی مناسب است؟ امیدوار باشید دارنده رکورد روپایی ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود اولین مرد ایرانی که توانست به مجلس سوئد راه پیدا کند/ حاکم زاده: کار پرستاری من روی خوانندگی ام تاثیر می‌گذارد سلامت پوست و مو از موضوعات پربیننده برنامه رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد مهمان «شب نشینی» می‌شود زیتون و طرح تازه های پزشکی وقاری: ایفای نقش در تلویزیون، بازیگر را به مردم نزدیک‌تر می‌کند / نگاه متفاوت مرد حلقه‌ای جهان به نام هولاهوپ بازی های مناسب برای کودکان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مهدی اخوان: برای نو شدن از اهداف کوچک شروع کنیم ارباب حلقه‌های ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود تلفیق فرهنگ و هنر با محیط زیست در جام جم امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بعد از ۱۴ سال با ریاست شخص رئیس جمهور برگزارشد مستند " روز نوزدهم" از آنتن جام جم مشاور را از جام جم ببینید برنامه تلویزیونی کنکاش با حضور وزیر امور خارجه کشورمان ایثار و انفاق از برجسته ترین ویژگی های رفتاری و اخلاقی حضرت فاطمه (س) سفر به سرزمین کاج ها سیاهپوشی «شب نشینی» همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) تربیت فرزند موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا زنان امروز چطور می توانند حضرت زهرا (س) را اسوه خود قرار دهند؟ اسکی باز صحرانوردی استقامت به جام جم می آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها