اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مدیر کارگروه افغانستان و پاکستان، در کنکاش، درباره تحولات و انفجارهای اخیر کابل گفت

انفجارهای اخیر در افغانستان به نفع آمریکا بود/ توده مردم افغانستان در کشور خود باقی مانده‌اند

برنامه زنده «کنکاش» در 6 شهریورماه با حضور بهرام زاهدی مدیر کارگروه افغانستان و پاکستان موسسه مطالعان راهبردی اندیشه‌سازان نور و با موضوع تحولات افغانستان و انفجارهای اخیر کابل به روی آنتن شبکه جام جم رفت.
وی در ابتدا درباره انفجارهای اخیر کابل بیان کرد: زمانی که وعده‌های دروغین مربوط به ویزا دادن آمریکا به مردم افغانستان بدون هیچ شرطی پخش شد، انبوهی از مردم در منطقه‌ای که انفجار رخ داد، جمع شدند و خب امنیت فرودگاه تحت تاثیر قرار گرفت و سخت شد. فارغ از اینکه آمریکا در این اتفاق نقش داشته است یا نه اما چنین انفجاری به نفع آن‌هاست چراکه می‌توانند مدعی شود که امنیت فرودگاه نیازمند وجود نیروهای ناتوست و همچنین می‌توانند به داعش پروبال ببخشند.
مدیر کارگروه افغانستان و پاکستان موسسه مطالعان راهبردی اندیشه‌سازان نور درباره اختلافات داخلی آمریکا درباره مساله افغانستان گفت: ترامپ تلاش کرد با خشونت کار را جمع کند که نشد و بعد در زمان ریاست جمهوری‌اش وارد مذاکرات شدند که میراثش برای جو بایدن ماند. ترامپ می‌گوید من می‌توانستم این کار را بهتر جمع کنم و این مایه اختلاف است.
زاهدی با اشاره به اینکه افغانستان حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد، عنوان کرد: توده مردم افغانستان با وجود همه مشکلات و آنچه که ممکن است در سال‌های آینده پیش بیاید، ایستاده‌ و در کشور خود باقی مانده‌اند اگرچه بیم‌ها باقی مانده است. مردم افغانستان نباید خیلی به غرب خوشبین باشند.
وی درباره نقش پاکستان و قطر در تحولات افغانستان گفت: پاکستان و قطر در گذشته نقش مهمی داشتند که هنوز هم دارند اما این روزها فضا بین‌المللی‌تر شده و همه بازیگران سعی می‌کنند برنامه‌های خود را داشته باشند و این 2 کشور دیگر عنصر تمام کننده نیستند.
به گفته مدیر کارگروه افغانستان و پاکستان موسسه مطالعان راهبردی اندیشه‌سازان نور، ترکیه اهداف بلندپروازانه‌ای دارد اما طالبان حضور نظامی‌اش را نمی‌خواهد بلکه از امکانات فنی استفاده می‌کند.
زاهدی با اشاره به اینکه غنی‌ترین کشور فقیر جهان است، تصریح کرد: چین نگاه ویژه‌ای به این کشور دارد و مدت‌هاست که در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کند.
وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد طالبان به این نتیجه رسیده است که بایدهمه شمولی را رعایت و گفتگو را درپیش گیرد گفت: اقوام در افغانستان زیاد هستند و باید از آن‌ها بهره برده شود تا احساس نکنند کنار گذاشته شده‌اند.
اعجاز اکرم استاد دانشگاه دفاع ملی پاکستان در گفتگوی اینترنتی با برنامه «کنکاش» مطرح کرد: در حال حاضر گروه طالبان در حال آماده‌سازی و شناساندن خود به جهان است. باتوجه به تحولات جاری افغانستان جای اشغالگران نیست و طالبان تلاش دارد حکومتی را تشکیل بدهد اگرچه برخی از کشورها در حال خارج کردن دیپلمات‌های خود هستند.  
برنامه تلویزیونی «کنکاش» با اجرای امیر علی‌عسگری شنبه‌ها ساعت 21:45به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

آخرین اخبار

خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود پخش بازی های لیگ برتر از جام جم برای تقویت پوست و مو چه دمنوشی مناسب است؟ امیدوار باشید دارنده رکورد روپایی ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود اولین مرد ایرانی که توانست به مجلس سوئد راه پیدا کند/ حاکم زاده: کار پرستاری من روی خوانندگی ام تاثیر می‌گذارد سلامت پوست و مو از موضوعات پربیننده برنامه رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد مهمان «شب نشینی» می‌شود زیتون و طرح تازه های پزشکی وقاری: ایفای نقش در تلویزیون، بازیگر را به مردم نزدیک‌تر می‌کند / نگاه متفاوت مرد حلقه‌ای جهان به نام هولاهوپ بازی های مناسب برای کودکان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مهدی اخوان: برای نو شدن از اهداف کوچک شروع کنیم ارباب حلقه‌های ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود تلفیق فرهنگ و هنر با محیط زیست در جام جم امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بعد از ۱۴ سال با ریاست شخص رئیس جمهور برگزارشد مستند " روز نوزدهم" از آنتن جام جم مشاور را از جام جم ببینید برنامه تلویزیونی کنکاش با حضور وزیر امور خارجه کشورمان ایثار و انفاق از برجسته ترین ویژگی های رفتاری و اخلاقی حضرت فاطمه (س) سفر به سرزمین کاج ها سیاهپوشی «شب نشینی» همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) تربیت فرزند موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا زنان امروز چطور می توانند حضرت زهرا (س) را اسوه خود قرار دهند؟ اسکی باز صحرانوردی استقامت به جام جم می آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها