اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

با آرامش بر کرونا غلبه کنیم

حسام الدین خضری، پژوهشگر حوزه سلامت در صبح پارسی حاضر شد

برنامه صبحگاهی صبح پارسی که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع اصلی اهمیت آرامش در زندگی برای پیش برد امور بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع شهادت امام سجاد (ع) و مصائب عاشورا، امیر محمد زند و آلاء خامه یار با حسام الدین خضری محقق حوزه سلامت درباره ویروس کرونا به گفت و گو نشستند. 
خضری گفت: کلید موفقیت برای حفظ سلامتی و پیروزی بر کرونا، حفظ آرامش است؛ مردم در کنار رعایت دستور العمل های بهداشتی باید آرامش خود را حفظ کنند و وقتی همه نکات را رعایت کرده اند و یا در معرض خطر نبوده اند استرس به خود راه ندهند.
وی بیان کرد: بخش عمده ترس نشات گرفته از ابهام است اما اگر اطلاعات درستی داشته باشیم نمی ترسیم. همه ما می دانیم که در حال حاضر تنها راهکار برای مقابله با کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی است که به ما کمک می کند کرونا نگیریم پس ضمن رعایت نکات بهداشتی نباید ابهامی داشته باشیم تا بترسیم. تعداد افراد در کشور که کرونا نگرفته اند بیشتر از کسانی هستند که به این ویروس مبتلا شده اند.
محقق حوزه سلامت تصریح کرد: زمانی که پیک های کرونا در کشور اتفاق می افتد در خانه ماندن توصیه می شود که در اوج پیک اهمیت زیادی پیدا می کند چون آنقدر تعداد مبتلایان در پیک زیاد است که هرجا حضور یابیم ممکن است با تعداد زیادی مبتلا برخورد کنیم. در زمان پیک رعایت نکردن حتی دو دقیقه دستورالعمل ها ممکن است باعث ابتلا شود پس بهتر است رعایت دستور العمل های بهداشتی را وظیفه خود بدانیم و جانمان را نجات دهیم.
خضری توصیه کرد: برای اینکه بعد از ابتلا به کرونا حال افراد بهتر شود حضور در یک طبیعت دنج با فاصله از دیگران و استنشاق هوای آزاد می تواند مفید باشد.
وی نظر شخصی اش درباره اعلام جهش های مختلف ویروس را بیان کرد: اعلام کردن نام واریانت ها و اطلاعات آماری دقیق از آن ها هیچ کمکی به کنترل آن نمی کند بنابر این دلیلی ندارد حرف های تخصصی درباره جهش های جدید ویروس را در اختیار مردم قرار دهند. اگر مدام خبر بدهیم فقط به افراد استرس می دهیم، اعلام کردن اطلاعات کاری ندارد کنترل آن مهم است.
این محقق حوزه سلامت ادامه داد: ویروس ها برای تداوم حیات جهش می کنند اما یک ویروس هرچه جهش کند ضعیف می شود؛ این به این معنا نیست که کرونا دارد تمام می شود اما وقتی میبینیم تعداد مبتلایان زیاد می شود اما فوتی ها به نسبت آن کمتر از قبل است نباید با اطلاعات دادن به مردم استرس را زیاد کنیم.
خضری اظهار داشت: واکسنی که تزریق می شود یک بیماری و حریف تمرینی است. اگر کرونا داشته باشیم و واکسن بزنیم بدن با دو بیماری باید بجنگد که ممکن است توان دفاعی خود را بر روی مقابله با واکسن بگذارد و برای مقابله با ویروس اصلی ضعیف تر عمل کند و در نتیجه فرد به درجه های خطرناک ویروس کرونا مبتلا شود به همین دلیل نباید هنگام ابتلا به بیماری این واکسن را دریافت کرد اما اگر فرد از چهار روز قبل علائم خاصی نداشته باشد نیاز به دادن تست نیست و می تواند واکسن تزریق کند.
وی در پایان افزود: برخی می گویند اگر واکسن بزنیم تا دو سال دیگر همه می میریم اما طول عمر موادی که از طریق تزریق وارد بدن ما می شود به اندازه دو سه سال ماندگار نیست که چنین فرضیه ای قابل بررسی باشد.

آخرین اخبار

سخنگوی آتش‌نشانی به «صبح پارسی» فردا می‌آید سرتیپ جانباز دفاع مقدس مهمان «شب نشینی» می‌شود اهمیت تخریب مین در میادین جنگ از نگاه تخریبچی دفاع مقدس اقدام زیبای رهبر انقلاب برای شرکت در مراسم عقد یک آزاده حلول ماه ربیع الاول مبارک خانه مهر 6 مهر "آثار و ارزش‌های دفاع مقدس" موضوع صبح پارسی سه شنبه 5 مهر شبکه جهانی جام جم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در میسر هم افزایی و تعاملات مشترک نگاهی به جایگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران در علوم نظامی آمدم ای شاه پناهم بده مدارس ایرانی خارج از کشور حلقه ی ارتباطی فرزندان ایران با عقبه ی تمدنی و زبان فارسی. گفت‌وگو با بازیگری مردمی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند بیماران دیالیزی از چه تغذیه ای استفاده کنند؟ هفته دفاع مقدس صبح پارسی فردا به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود اهمیت غربالگری در دوران بارداری برای داشتن فرزندانی سالم بررسی جایگاه زبان فارسی و گسترش آن در کشورهای دیگر مهم‌ترین ویژگی تلسکوپ جیمز وب چیست؟ صبح پارسی فردا به بررسی پیشرفت نجوم در ایران می‌پردازد رکورددار بی‌خوابی هجده ساله به «شب نشینی» می‌آید ادبیات فارسی محور ژرفا تلاش خیرخواهانه­ ی بی­ چشم­ داشت نیکوکاران ایرانی در گستره­ ی جهان نگاهی به اصلی‌ترین ویژگی‌های زبان فارسی کهیر چیست و چطور بروز می کند؟ روایت علی اکبر سلطانعلی از پذیرفتن مسئولیت موسیقی مختارنامه زبان و ادبیات فارسی در قاب جام جم آوازخوان مختارنامه به شب نشینی می آید وقتی عشق به اباعبدالله (ع) گره گشایی می کند هویت و فرهنگ در ژرفای 28 شهریور لزوم جلب مشارکت ایرانیان خارج کشور در مدرسه سازی حال و هوای اربعینی شب نشینی فرصت‌های بی‌نظیر سازمان همکاری شانگهای برای ایران نقش فعالان هنری و فرهنگی در اربعین امسال خانواده در ژرفا حضور معاون ساماندهی و شبکه سازی کانون‌های مساجد کشور در «شب نشینی» امشب نگاهی به و ضعیت موکب‌داران در اربعین امسال طراح صحنه های جنگی مختارنامه در شب نشینی هنر عاشورایی «شب نشینی» امشب حال‌ و هوای کربلایی می‌گیرد تاریخ و تمدن در ژرفا دستگا‌ه‌های مورد استفاده در موسیقی مذهبی نوآوران حوزه علم و فناوری در شب نشینی ورزش ایران در آخرین شنبه تابستان تاثیر فرهنگ عاشورایی بر موسیقی و مستندسازی موضوع صبح پارسی فردا «شب نشینی» امشب میزبان یک کارگردان تئاتر و دو فعال شرکت دانش‌ بنیان می‌شود اهمیت سیستم دفاعی بدن در پیشگیری از ابتلا به بیماری مروری بر آثار شاعر دو زبانه ایران سفر به ۷۰ کشور دنیا برای ترویج فرهنگ نهال‌کاری فرزندی خلف با نشان از پدر به جام جم می آید فعالان اجتماعی؛ میهمانان دورهمی شب نشینی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها