اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

با آرامش بر کرونا غلبه کنیم

حسام الدین خضری، پژوهشگر حوزه سلامت در صبح پارسی حاضر شد

برنامه صبحگاهی صبح پارسی که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع اصلی اهمیت آرامش در زندگی برای پیش برد امور بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع شهادت امام سجاد (ع) و مصائب عاشورا، امیر محمد زند و آلاء خامه یار با حسام الدین خضری محقق حوزه سلامت درباره ویروس کرونا به گفت و گو نشستند. 
خضری گفت: کلید موفقیت برای حفظ سلامتی و پیروزی بر کرونا، حفظ آرامش است؛ مردم در کنار رعایت دستور العمل های بهداشتی باید آرامش خود را حفظ کنند و وقتی همه نکات را رعایت کرده اند و یا در معرض خطر نبوده اند استرس به خود راه ندهند.
وی بیان کرد: بخش عمده ترس نشات گرفته از ابهام است اما اگر اطلاعات درستی داشته باشیم نمی ترسیم. همه ما می دانیم که در حال حاضر تنها راهکار برای مقابله با کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی است که به ما کمک می کند کرونا نگیریم پس ضمن رعایت نکات بهداشتی نباید ابهامی داشته باشیم تا بترسیم. تعداد افراد در کشور که کرونا نگرفته اند بیشتر از کسانی هستند که به این ویروس مبتلا شده اند.
محقق حوزه سلامت تصریح کرد: زمانی که پیک های کرونا در کشور اتفاق می افتد در خانه ماندن توصیه می شود که در اوج پیک اهمیت زیادی پیدا می کند چون آنقدر تعداد مبتلایان در پیک زیاد است که هرجا حضور یابیم ممکن است با تعداد زیادی مبتلا برخورد کنیم. در زمان پیک رعایت نکردن حتی دو دقیقه دستورالعمل ها ممکن است باعث ابتلا شود پس بهتر است رعایت دستور العمل های بهداشتی را وظیفه خود بدانیم و جانمان را نجات دهیم.
خضری توصیه کرد: برای اینکه بعد از ابتلا به کرونا حال افراد بهتر شود حضور در یک طبیعت دنج با فاصله از دیگران و استنشاق هوای آزاد می تواند مفید باشد.
وی نظر شخصی اش درباره اعلام جهش های مختلف ویروس را بیان کرد: اعلام کردن نام واریانت ها و اطلاعات آماری دقیق از آن ها هیچ کمکی به کنترل آن نمی کند بنابر این دلیلی ندارد حرف های تخصصی درباره جهش های جدید ویروس را در اختیار مردم قرار دهند. اگر مدام خبر بدهیم فقط به افراد استرس می دهیم، اعلام کردن اطلاعات کاری ندارد کنترل آن مهم است.
این محقق حوزه سلامت ادامه داد: ویروس ها برای تداوم حیات جهش می کنند اما یک ویروس هرچه جهش کند ضعیف می شود؛ این به این معنا نیست که کرونا دارد تمام می شود اما وقتی میبینیم تعداد مبتلایان زیاد می شود اما فوتی ها به نسبت آن کمتر از قبل است نباید با اطلاعات دادن به مردم استرس را زیاد کنیم.
خضری اظهار داشت: واکسنی که تزریق می شود یک بیماری و حریف تمرینی است. اگر کرونا داشته باشیم و واکسن بزنیم بدن با دو بیماری باید بجنگد که ممکن است توان دفاعی خود را بر روی مقابله با واکسن بگذارد و برای مقابله با ویروس اصلی ضعیف تر عمل کند و در نتیجه فرد به درجه های خطرناک ویروس کرونا مبتلا شود به همین دلیل نباید هنگام ابتلا به بیماری این واکسن را دریافت کرد اما اگر فرد از چهار روز قبل علائم خاصی نداشته باشد نیاز به دادن تست نیست و می تواند واکسن تزریق کند.
وی در پایان افزود: برخی می گویند اگر واکسن بزنیم تا دو سال دیگر همه می میریم اما طول عمر موادی که از طریق تزریق وارد بدن ما می شود به اندازه دو سه سال ماندگار نیست که چنین فرضیه ای قابل بررسی باشد.

آخرین اخبار

نگاهی به توصیه‌های اسلام برای غذا خوردن سالم عده ای زمان تصویربرداری سریال "مسافری از هند" بالای قبر من فاتحه می خواندند قیمه لاپلو یا قیمه شاه عباسی از لذیذترین غذاهای ایرانی سبک زندگی در صبح پارسی بازیگر خوشنام و محبوب تلویزیون؛ میهمان استودیوی شب نشینی گفت‌وگوی شب نشینی با رکوردار دارنده مدارک تحصیلی یک اتفاق نه چندان ساده!!! هرآنچه باید درباره برقراری بیمه تامین اجتماعی ایرانیان خارج از کشور بدانید حضور رکورددار دارنده مدارک تحصیلی در شب نشینی تفاوت مخاطبان داخل و خارج از کشور از نگاه وحید رونقی بررسی آخرین تحولات غزه در کنکاش ژرفا و سبک زندگی شب نشینی با یک میهمان خوش صدا تئاتر؛ بازیگر را نمک گیر می کند سوگواره ای از کرمانشاه قطعه ای دیگر از روایت غمبار نینوا ژرفای 22مرداد با محوریت تاریخ و تمدن بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟ ژرفا و حکومت دینی شب سیزدهم محرم منتسب به بانوی آب و آیینه آیین بیل زنی قطعه ای دیگر از روایت کربلا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی «شب نشینی» امشب میزبان استاد خوشنویسی و نقاشی حماسی می‌شود نگاهی به آیین‌های عزاداری استان خوزستان صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است ژرفا با محوریت اندیشه ورزی روایت قطعه ای از کربلا با تعزیه شب دوازدهم محرم منتسب به مرد محراب و سجاده ؛سیدالساجدین (ع) آداب مداحی در خوزستان شب نشینی امشب میزبان یک همکار مطبوعاتی است یکی از اهداف قیام عاشورا حفظ حقانیت اسلام بود ژرفا با محوریت شعر و ادبیات غروب کربلای خونین، قطعه ای جانگداز از یک روایت شب یازدهم و غربت شام غریبان سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن امشب استودیوی شب نشینی حال و هوای عاشورا دارد ماجرای ۱۰ سال اسارت از زبان جانباز دوران دفاع مقدس شب دهم و روضه حرم ابا عبدالله علیه السلام ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها