اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

حاج قاسم اراده را معنا بخشید

حاج قاسم در سیل خوزستان، برنامه دیدارش با خانواده شهدا سرجایش بود

همزمان با هفته دفاع مقدس حال و هوای برنامه «صبح پارسی» هم بوی جبهه گرفت مهمان امروز این برنامه از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود.
برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع "قوی بودن" به روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه، بدون مرز و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت، امیر محمد زند و شمیم علیزاده با علیرضا ابوالفضلی و سردار حمید کمالی به گفت و گو نشستند. 
در بخش اول برنامه «صبح پارسی» مانند هفته های گذشته علیرضا ابوالفضلی پزشک طب سنتی درباره ثبات شخصیتی صحبت کرد. ابوالفضلی گفت: افرادی که پایه های تصمیم گیری شان محکم نیست و به صورت لحظه ای تصمیم می گیرند و تصمیمات خود را تغییر می دهند دمدمی مزاج ها هستند. زندگی کردن با چنین افرادی سخت است و مورد پسند عام نیست البته ممکن است بعضی ها هم این سبک زندگی را بپسندند و به پای تنوع بگذارند.
وی تصریح کرد: این ثبات نداشتن در تصمیمان فرایندی اکتسابی نیست که بتوان با آموزش یا دارو آن را رفع و رجوع کرد بلکه ژنتیکی است و به صورت وراثتی بین افراد منتقل می شود و قابلیت تغییر ندارد. البته آموزه های انسانی به خصوص آموزه های دینی و اینکه افراد برای خود الگو داشته باشند می تواند تا حدودی در ثابت قدم فرد تاثیر داشته باشد.
پزشک طب سنتی افزود: در آداب اسلامی قائلیم که هر فرد هرروز ۴۰ آیه قرآن با معنی و تفسیر بخواند، از ظرفیت های نهج البلاغه و صحیفه سجادیه استفاده کند و زندگینامه اهل بیت (ع) و احادیث آن ها را مرور کند تا در شخصیت سازی و ثبات شخصیتی به او کمک کند.
ابوالفضلی با اشاره به هفته دفاع مقدس نیز بیان کرد: به خانواده شهدا مدیونیم که با وجود سختی ها و فشارهای زیادی که در این سال ها متحمل شدند تغییری برای دیدگاه هایشان ایجاد نشد و روی اعتقاد و نگاهشان مانده اند.
سردار حمید کمالی مسئول انتصابات بازرسی ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز مهمان دومی بود که در برنامه صبح پارسی حضور یافت. سردار کمالی درباره اینکه با لباس رزم و غیر نظامی و بدون درجه هایش در برنامه حضور یافته است گفت: وقتی سردار سلیمانی می گفت سرباز هستم برایم درجه معنایی ندارد. ما قبلا می گفتیم سرباز ولایتیم اما حالا می گوییم اگر حاج قاسم سرباز بود ما سرباز هم نیستیم ما سرباز حاج قاسم هستیم.
وی بیان کرد: این لباسم آخرین لباسی است که با تابوت حاج قاسم وداع کرده است برایم ارزشمند است؛ لباس سپاه لباس مقدسی است که سرباز آمریکایی را به وحشت می اندازد اما من بعد از شهادت حاج قاسم فقط در مراسم هایی که مجبور باشم آن لباس را می پوشم چون این لباسم را بیشتر دوست دارم.
سردار کمالی خاطراتی از حضور شهید سلیمانی در سیل خوزستان را بیان کرد: در سیل خوزستان حاج قاسم در کوران سیل منجی مردم شد و مردم در اوج ناامیدی بعد از خدا به او امید داشتند. یک بار حاج قاسم می خواست سوار بالگرد شود و برود، پایش را هم در بالگرد گذاشته بود که یکی از فرماندهان حوزه فتح المبین بعد از خداحافظی حاج قاسم دست او را بوسید، حاجی به صورت کامل از بالگرد پیاده شد و او هم برگشت و او را در آغوش گرفت و دستش را بوسید با وجود اینکه از هر نظر درجه ای بسیار بالاتر از آن فرمانده حوزه داشت. سردار سلیمانی در عین اقتدار نظامی با همه افراد به خوبی برخورد می کرد و سربازان به خاطر خودش و اخلاقش او را دوست داشتند نه به خاطر اینکه فرمانده شان است. در اوج سیل خوزستان دیدارش با خانواده شهدا سر جای خودش بود. 
در ادامه برنامه نیز سردار کمالی پرچم حضرت رقیه و حضرت زینب (س) که در آخرین سفرش به سوریه به همراه سردار سلیمانی آن را متبرک کرده بود را در مقابل دوربین های صبح پارسی باز کرد و به بینندگان نشان داد.

آخرین اخبار

سخنگوی آتش‌نشانی به «صبح پارسی» فردا می‌آید سرتیپ جانباز دفاع مقدس مهمان «شب نشینی» می‌شود اهمیت تخریب مین در میادین جنگ از نگاه تخریبچی دفاع مقدس اقدام زیبای رهبر انقلاب برای شرکت در مراسم عقد یک آزاده حلول ماه ربیع الاول مبارک خانه مهر 6 مهر "آثار و ارزش‌های دفاع مقدس" موضوع صبح پارسی سه شنبه 5 مهر شبکه جهانی جام جم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در میسر هم افزایی و تعاملات مشترک نگاهی به جایگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران در علوم نظامی آمدم ای شاه پناهم بده مدارس ایرانی خارج از کشور حلقه ی ارتباطی فرزندان ایران با عقبه ی تمدنی و زبان فارسی. گفت‌وگو با بازیگری مردمی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند بیماران دیالیزی از چه تغذیه ای استفاده کنند؟ هفته دفاع مقدس صبح پارسی فردا به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود اهمیت غربالگری در دوران بارداری برای داشتن فرزندانی سالم بررسی جایگاه زبان فارسی و گسترش آن در کشورهای دیگر مهم‌ترین ویژگی تلسکوپ جیمز وب چیست؟ صبح پارسی فردا به بررسی پیشرفت نجوم در ایران می‌پردازد رکورددار بی‌خوابی هجده ساله به «شب نشینی» می‌آید ادبیات فارسی محور ژرفا تلاش خیرخواهانه­ ی بی­ چشم­ داشت نیکوکاران ایرانی در گستره­ ی جهان نگاهی به اصلی‌ترین ویژگی‌های زبان فارسی کهیر چیست و چطور بروز می کند؟ روایت علی اکبر سلطانعلی از پذیرفتن مسئولیت موسیقی مختارنامه زبان و ادبیات فارسی در قاب جام جم آوازخوان مختارنامه به شب نشینی می آید وقتی عشق به اباعبدالله (ع) گره گشایی می کند هویت و فرهنگ در ژرفای 28 شهریور لزوم جلب مشارکت ایرانیان خارج کشور در مدرسه سازی حال و هوای اربعینی شب نشینی فرصت‌های بی‌نظیر سازمان همکاری شانگهای برای ایران نقش فعالان هنری و فرهنگی در اربعین امسال خانواده در ژرفا حضور معاون ساماندهی و شبکه سازی کانون‌های مساجد کشور در «شب نشینی» امشب نگاهی به و ضعیت موکب‌داران در اربعین امسال طراح صحنه های جنگی مختارنامه در شب نشینی هنر عاشورایی «شب نشینی» امشب حال‌ و هوای کربلایی می‌گیرد تاریخ و تمدن در ژرفا دستگا‌ه‌های مورد استفاده در موسیقی مذهبی نوآوران حوزه علم و فناوری در شب نشینی ورزش ایران در آخرین شنبه تابستان تاثیر فرهنگ عاشورایی بر موسیقی و مستندسازی موضوع صبح پارسی فردا «شب نشینی» امشب میزبان یک کارگردان تئاتر و دو فعال شرکت دانش‌ بنیان می‌شود اهمیت سیستم دفاعی بدن در پیشگیری از ابتلا به بیماری مروری بر آثار شاعر دو زبانه ایران سفر به ۷۰ کشور دنیا برای ترویج فرهنگ نهال‌کاری فرزندی خلف با نشان از پدر به جام جم می آید فعالان اجتماعی؛ میهمانان دورهمی شب نشینی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها