اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مذاکره با آمریکا موجب تغییر رفتار آمریکا با ما نخواهد شد

علیرضا افشار، چهره نظامی و سیاسی و از دانشجویان پیرو خط امام: تسخیر لانه جاسوسی، اقدامی مردمی بود که مورد تایید حکومت قرار گرفت.

علیرضا افشار، چهره نظامی و سیاسی و از دانشجویان پیرو خط امام، درباره تسخیر لانه جاسوسی گفت: در انقلاب اسلامی، هدف اصلی مقابله با دیکتاتوری شاه بود. از ابتدای پیروزی انقلاب، آمریکا  برای براندازی نظام جمهوری اسلامی تلاش داشت و این امر درنهایت منتهی به تسخیر لانه جاسوسی گردید.

وی درباره نقش مردم در این کار اظهار کرد: نظام و مردم همه در مقابله با استکبارستیزی قیام کردند. مقابله با استکبار آمریکا، خود به نوعی انقلاب بود. چرا که مقابله با استکبار، مهم تر از مقابله با دیکتاتوری است.

وی ادامه داد: تسخیر لانه جاسوسی باعث قطع شدن جریان فتنه شد و امریکا پس از آن با ما قطع رابطه کرد.می توان گفت تسخیر لانه جاسوسی، اقدامی مردمی بود که مورد تایید حکومت قرار گرفت.

وی درباره نفوذ آمریکایی ها در ایران در دوران بعد از انقلاب، گفت: پس از پیروزی انقلاب، ارتباطات و نفوذ امریکایی وجود داشت و تحریکات مذهبی و قومی صورت می گرفت. البته بعد از تسخیر لانه جاسوسی، این ارتباطات و نفوذ، مستند شد.امام هم قبل از تسخیر لانه جاسوسی فرموده بود که هرچه فریاد دارید، بر سر آمریکا بکشید.

وی درباره اسناد توطئه آمریکا چنین گفت : باید یک مرکز تحقیقاتی این اسناد را بررسی کند. همچنین نه تنها در ایران، بلکه اسنادی مربوط به افغانستان و خاورمیانه، در بین اسناد بود و حتی آمریکا، دستگاه های استراق سمع در مرز ما با شوروی در چند جا مستقر کرده بود و اطلاعات از اینجا به لانه جاسوسی و سپس به آمریکا منتقل می شد.

افشار همچنین در ادامه گفت: بعضی به غلط داوری کرده و می گویند، تسخیر سفارتخانه امریکا موجب دشمنی ما با آمریکا گردید، در صورتی که اینگونه نیست و  قبل از این اقدام هم مشکلاتی وجود داشت.

وی افزود: آمریکا به دنبال منافع خود در ایران و منطقه بود و از دید آمریکا، انقلاب اسلامی موجب به خطر افتادن منافع این کشور می شد.

وی درباره هدف آمریکا از ایجاد تحریمات گفت: آمریکا از تحریم اقتصادی، در سیاست استفاده می کند. اما اصلی ترین هدف آمریکا از تحریم، فشار بر ملت ایران است و درصدد است تا با این کار، تمکین نظام از سیاست های آمریکا صورت پذیرد.

مذاکره با آمریکا موجب تغییر رفتار آمریکا با ما نخواهد شد

 افشار تصریح کرد : امریکا به راحتی زیر نتیجه مذاکره زد. البته قبل ار  مذاکره حکم این روند پیش بینی شده بود . مثلا تحریم ایران از داشتن موشک، در حقیقت دفاع کشور را تحریم می کند. چرا که یگان قدرت بازدارنده  و نه تهاجمی است.

اسلام هراسی، رویکرد آمریکا علیه نهضت اسلامی

مسئله ایران هراسی و در اشل بالاتر، اسلام هراسی، رویکردی است که آمریکا برای جلب نظر کشورهای دنیا و اجماع جهانی علیه نهضت اسلامی انجام می دهد. چرا که فکر میکند به تنهایی قادر نیست فشارها را وارد کند و به همراهی کشورهای اروپایی و بعضا کشورهای منطقه، احتیاج دارد. لذا در برنامه جنگ نرم خود، ترس از ایران را در راس کار مدنظر قرار دارند.

وی افزود: از جمله اقدامات آمریکا در راستای ایران هراسی و جنگ نرم، می توان به ساخت فیلم های هالیوودی، ایجاد اسناد دروغین و شایعات و تغییر افکار عمومی چه در سطح منطقه و چه در سطح بین الملل اشاره کرد.

افشار درباره دلایل افول آمریکا در اجرای سیاست های خود بیان کرد: ناتوانی و افول آمریکا ، کلید آن در انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی زده شد. چرا که آمریکا در آن مقطع نتوانست تهدیدات خود را عملی کند.

وی افزود: همچنین آمریکا از درون در حال فروپاشی است و قوام، اتحاد و یکپارچگی و وحدت اجتماعی که سرمایه نظام است، در آن جا وجود ندارد.

افشار درباره نقش ایران در مقاومت مردمی، اظهار کرد:  فرهنگ انقلاب، تاثیرگذارترین نقشی بوده است‌ که جمهوری اسلامی ایران داشته است.

وی درباره عدم موفقیت آمریکا در تحریم ایران بیان کرد: آمریکا در این خصوص موفق نبوده است. چرا که انقدر تنوع مسیر و راهکار وجود دارد که می توان به راحتی تحریم ها را دور زد.

اگر دولت های قبلی در اقتصاد مقاومتی تمرکز بیشتری داشتند، این تهدید تبدیل به فرصت ارزشمندی میشد؛ کما اینکه شده است.

افشار درباره مذاکره مجدد ایران و آمریکا بیان کرد: مذاکره از باب مفاعله است و نیاز به توافق دوطرفه است. نقطه اشتراکی که بتوان با امریکا روی آن تمرکز کرد، وجود ندارد. واقعا اگر آمریکا علاقمند به مذاکره است، ابتدا باید مشکلات قبلی، تحریم ها و سایر موارد را حل کند.

برنامه زنده و تلویزیونی «کنکاش» شب گذشته ۸ آبان ماه با موضوع تسخیر لانه جاسوسی و مقابله با دیکتاتوری آمریکا،روی آنتن شبکه جام جم رفت.

برنامه تلویزیونی «کنکاش» با اجرای امیر علی‌عسگری شنبه‌ها ساعت 21:45به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

آخرین اخبار

شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود پخش بازی های لیگ برتر از جام جم برای تقویت پوست و مو چه دمنوشی مناسب است؟ امیدوار باشید دارنده رکورد روپایی ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود اولین مرد ایرانی که توانست به مجلس سوئد راه پیدا کند/ حاکم زاده: کار پرستاری من روی خوانندگی ام تاثیر می‌گذارد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها