اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

بانوی کارآفرینی که برای زندانیان کرمانشاهی اشتغال ایجاد کرد

"کارآفرینی" و "ارزهای دیجیتال" دو موضوع مورد بحث در برنامه «صبح پارسی» بود.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی از شبکه جام جم پخش می شود، با موضوع هفته بسیج بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت،آلاء خامه یار و آرش رضوانی با فاطمه سرتیپی بانوی کارآفرین و دانیال حق پرست کارشناس اقتصادیبه گفت و گو نشستند.

در بخش اول گفت و گو سرتیپی گفت: زاده و ساکن کرمانشاه هستم و در رشته اقتصاد کشاورزی تحصیل کردم. سالیان زیادی هم در حوزه طب سنتی محقق و پژوهشگر هستم. در کانون اصلاح تربیت کرمانشاه با راه اندازی کارگاه گیاهان دارویی برای خانم های زندانی شغل ایجاد کردم.

وی تصریح کرد: ده سال تهران زندگی کردم ولی موقعی که کرونا شایع شد تصمیم گرفتم به کرمانشاه برگشتم چون دورکار شدم و وقتی به صورت آنلاین کار کردم دیدم دارم دچار افسردگی می شوم و دوست دارم جنب و جوش داشته باشم. به این فکر افتادم که در حوزه گیاهان دارویی فعالیت کنم و دوست داشتم سوله ای بگیرم تا بتوانم کسب و کارم را آن جا راه اندازی کنم.

بانوی کارآفرین کرمانشاهی افزود: یک روز ناامید از همه جا به دلیل قیمت های بالایی که وجود داشت از خدا کمک خواستم که راه درستی را برایم مشخص کند. در این مسیر فهمیدم که می توان از مکان های اداری هم دفتری را اجاره کرد که کمیته امداد، اداره زندان ها و بهزیستی از این مکانها بود. با مشورت پدرم کردم که بسیار در کار خیر فعالیت داشته است و اوایل هم از او شاکی بودم اما بعد به این کار علاقه مند شدم و با دوستان در اداره زندان ها صحبت کردم و محوطه ای را در این اداره راه اندازی کردم که خودشان پول در بیاورند و بدهی هایشان را پرداخت کنند و آزاد شوند.

سرتیپی اظهار داشت: برای این کار اولین اقدام این بود که به مرکز مورد نظر مراجعه کنیم و اگر بدانند که در کارمان جدی هستیم تفاهم نامه ای منعقد می شود و می توانیم آغاز به کار کنیم. سرمایه اولیه زیادی هم نمی خواهد. این کار مزیت های زیادی دارد از جمله اینکه خانم هایی که در کارگاه کار می کنند بسیار خسته می شوند و شب بدون اینکه به چیزی فکر کنند خوابشان می برد و کار ما با گیاه است که موجود زنده است و می تواند در روحیه دادن به افراد کمک کننده باشد.

وی بیان کرد: خانم های زندانی دفترچه هایی را ایجاد کرده اند که گیاهان دارویی را در آن به صورت نمونه چسبانده و محل کشت، فواید و کاربردهای آن را نوشته اند. سعی کرده ام حال و هوای این خانم ها را عوض کنم به خاطر همین به آن ها یاد داده ام که به دلایل مختلف خدا را شکر کنند و در دفترچه هایشان بنویسند.

این کارآفرین موفق ادامه داد: اداره ای وجود دارد که زیر مجموعه اداره زندان ها است و نام آن «پس از خروج» است و می توانند پس از آزادی حمایت شوند و وابسته به اخلاق و رفتارشان در بند به آن ها کمک می کنند برای اینکه به بازار کار ورود پیدا کنند.

سرتیپی ادامه داد: پس از اینکه این کار را راه اندازی کردم ؛ اولین لحظه ای که رفتم به اتاق رئیس که می خواستم بین افراد چندنفر را انتخاب کنم. چشمم به تابلویی خورد که جرم های زندانیان در ان نوشته شده بود ، یک لحظه ترسیدم اما وقتی به آن ها مهربانی کردم دیدم افراد بسیار مهربانی هستند و روزهای اول از قصه هایشان متاثر می شدم ولی بعد با این موضوع کنار آمدم.

در بخش دوم گفت و گو دانیال حق پرست کارشناس اقتصادی در مورد بازار های مالی گفت: باتوجه به شیوع کرونا بسیاری از افراد کسب و کار خود را از دست داده اند و به سمت حوزه های مختلف این بازار روی آورده اند.

حق پرست در ادامه تصریح کرد: این بازار های مالی طبیعتا مثل هر بازار مالی دیگری محدودیت هایی دارد. کریپتوکارسنییکی از انواع بازار های مالی است که و از جدیدترین حوزه ها است که افراد باید آگاهی بیشتری نسبت به آن داشته باشند زیرا میزان خطرهای آن بیشتر از سوددهی آن است.

وی ادامه داد: در قسمت کریپتوکارسنی درواقع فرد اصلی ترین دارایی خود را در داخل یک کیف پول الکترونیکی ذخیره میکند و این کیف الکترونیکی ۱۲ کلمه بازیابی ارسال می‌کند و فرد باید در حفظ این رمز کوشا باشد درغیر این صورت تمام داراییآن فرد در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

کارشناس اقتصادی بیان کرد: متاسفانه برخی از ایرانی ها به صرافی های خارجی اعتماد بیجایی دارند که این اعتماد در دراز مدت برای آنها مشکل ساز می‌شود؛ زیرا همانطور که مشخص است فرد با یک جامعه مجازی رو به رو است و درواقع ممکن است با کسی که صحبت می‌کند هیچ هویتی نداشته باشد.

وی در ادامه گفت: برای حل مشکلات درمورد بحث اعتماد بیشتر باید به سمت صرافی های داخلی پیش برویم و سیستم حکمرانی در کشور هم باید از داخلی ها حمایت کند.

این کارشناس اقتصادی افزود:برخی از افراد در فضای مجازی صفحه هایی دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند یک ‌شبه فرد را ثروتمند کنند که این افراد ممکن است از هر کسی سوءاستفاده کنند؛ همین افراد زمانی که بورس ایران داشت رشد می‌کردتبلیغات زیادی در زمینه ورود افراد به بورس انجام دادند تا داخل این بازار سرمایه گذاری کنند که آن اتفاق ناگوار افتاد، ممکن است این اتفاق برای این حوزه هم بیفتد.

حق پرست تصریح کرد: جدیدا افرادی درقالب کار خیر می‌خواهند به شما خدمت رسانی کنند و بدون گرفتن هزینه، آموزش مجانی در اختیار شما قرار می‌دهند؛ باید حواسمان به یک چنین افرادی باشد زیرا در این حوزه یادگیری از طریق آموزش رایگان ممکن است کلاهبرداری شود.برای مثال فردی ادعا می‌کند ۱۰ سال سابقه کار در یک سایت را دارد درصورتی که ممکن است آن سایت در حدود ۳ سال آغاز به فعالیت کرده باشد! این افراد ممکن است یک سریارز که برای موضوع مورد نظر خودش آماده کرده است در آموزش رایگان قرار دهد و مردم را تشویق کند به خرید اینارزها که قطعا کلاهبرداری است.

ویاظهار داشت: یک فرد مدرس یا تحلیل گر موفق هیچ گاه دارایی خودش را به نمایش نمی‌گذارد.در غیر این صورت هدف آن وسوسه کردن شماست تا از آموزش های آن برخوردار شوید.پس باید مواظب افراد کلاهبردار باشیم.درآخر باید در نظر داشته باشیم آن چیزی که شمارا در بازار مالی موفق می‌کند صرفا تحلیل تکنیکال نیست بلکه چیزی که در این بازار مهم است تحلیل سنتیمنتال و فاندامنتال است که اگر این دانش را به دست نیاوریم طبيعتا نمی‌توانیم در بازار به صورت دراز مدت کسب سود داشته باشیم.

آخرین اخبار

کارگردان خنده بازار در شب نشینی ورزشهای جداب "قایقرانی" و "هندبال" محور گفتگوی ورزش ایران طب ایرانی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بیش از ۵۰٪ ژن ما متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است / مزایا و معایب فضای مجازی چیست؟ بازیگر معروف شب‌های برره از سوسک می‌ترسد/ مژگان شکوری: می‌توانم حدود ۱۵۰ ثانیه نفسم را زیر آب حبس کنم/ شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها