اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

درمانگاهی در منطقه 19 تهران که رایگان به نیازمندان خدمات می دهد

گرامی داشت هفته بسیج و فعالیت های خیرخواهانه محور اصلی برنامه صبح پارسی امروز بود.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی از شبکه جام جم پخش می شود، با موضوع تعهدبر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت،شمیم علیزاده و محمدامین نبی اللهی با محمد صفی خانی مسئول گروه جهادی زنده یاد علی لیاقت، مرتضی و حسین جعفری پدر و پسر بسیجی فعالبه گفت و گو نشستند.

در بخش اول گفت و گو صفی خانی گفت: از سال 95 فعالیت های جهادی ما در مناطق محروم استان های مختلف کشور برپا بوده و در قالب تیم های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و توانبخشی و با رویکرد اردوهای جهادی انجام می شد اما از سال 98 همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور امکان برگزاری اردوهای جهادی با آن وسعت در خارج از استان وجود نداشت و با توجه به نیازی که پس از شیوع کرونا در حوزه پزشکی به وجود آمد تمام توان گروه های جهادی به خدمت سیستم بهداشت و درمان کشور درآمد.

وی تصریح کرد: از ابتدا در دو بخش عمومی و تخصصی فعالیت خود را آغاز کردیم و با کرونا مقابله کردیم. مهم ترین فعالیت تخصصی بحش آموزش و سازماندهی نیروهای داوطلب از کادر درمان و دانشجویان پزشکی تا مردم عادی را در قالب همیاران سلامت سازماندهی و آماده کردیم و با برگزاری دوره های آموزشی با همین عنوان به بیمارستان ها نیرو وارد کردیم.

این جهادگر حوزه بهداشت و درمان بیان کرد: همچنین از یک سال پیش بحث راه اندازی درمانگاه زنده یاد "علی لیاقت" در منطقه 19 تهران را پیگیری کردیم. زیرا این منطقه جزو مناطق کمتر توسعه یافته تهران بوده و دسترسی اهالی آن به بیمارستان محدود بود درمانگاه خیریه ای با ظرفیت پزشکی، دندانپزشکی، متخصصان قلب، زنان، اطفال، فیزیوتراپی، ارتوپدی و تخصص های دیگر ایجاد و فعال شده است.

صفی خانی افزود: کادری که در این درمانگاه در حال ارائه خدمات هستند اکثریت از فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران و مابقی متخصصان از اساتید برتر و متخصصان درجه یک کشور هستند. از این کادر متخصص خواستیم خارج از فعالیت های دیگر، یک روز در ماه را به صورت خیریه در این درمانگاه خدمت کنند. این نذر یک روز در ماه که همکاران ما متعهد شده اند ظرفیت تخصصی مرکز را بسیار افزایش داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دنبال راه اندازی داروخانه برای این درمانگاه خیریه هستیم که نود درصد مراحل آن پیش رفته و امیدواریم تا دو ماه آینده بتوانیم به کسانی که نیازمند دریافت خدمات دارویی هستند نیز به صورت کاملا رایگان خدمات ارائه کنیم و این افراد نیازی به مراجعه به داروخانه نداشته باشند. در ادامه برنامه قصد داریم فضاهای درمانی را بیشتر کنیم و یونیت های دندانپزشکی را افزایش داده و فضا برای ارائه خدمات تخصصی دیگر را هم گسترش دهیم تا بتوانیم در قالب درمانگاهی جامع به مردم آن منطقه خدمت رسانی کنیم.

مسئول گروه جهادی زنده یاد علی لیاقت، درباره مراجعین این مرکز درمانی اظهار داشت: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با معرفی نامه می توانند به صورت کاملا رایگان از خدمات درمانگاه استفاده کنند. گروه دیگر افرادی هستند که از معتمدان خیریه ها و گروه های جهادی دیگر معرفی نامه دارند و خدمات دریافت می کنند. افرادی که نیازمند نیستند و معرفی نامه هم ندارند هزینه خدمات را پرداخت می کنند تا هزینه ای که برای درمان می کنند صرف امور خیریه شود.

صفی خانی در پایان گفت: با 18 مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست قرارداد همکاری داریم که با تعیین ظرفیتی در ماه کودکان را مورد بررسی سلامت قرار داده و برایشان خدمات ارائه می دهیم. در حوزه کودکان دو نوع فعالیت در زمینه خدمات درمانی و آموزش را داریم که در منطقه 19 آموزش بهداشت دهان و دندان را برای کودکان در این منطقه آغاز کرده ایم و امیدواریم بخشی از مشکلات فرهنگسازی در این زمینه را حل کنیم.

در بخش دوم گفت و گو مرتضی جعفری گفت: من از بدو تولد در خانواده مذهبی و انقلابی به دنیا آمدم و در بین اعضای خانواده ما فعالیت در بسیج و گروه های جهادی بسیار مورد توجه بود. همین موضوع را پس از ازدواج نیز حفظ کردم و فرزندم نیز از دوران طفولیت به همراه من به پایگاه می آمد و در بسیج فعال شد.

جعفری ادامه داد: فعالیت های بسیج به او کمک می کرد. زیرا در زمینه فعالیت های علمی افراد سن بالاتر به او در درس هایش کمک می کردند و حالا هم او به افرادی که کم سن تر از خودش هستند در درس هایشان کمک می کند.

وی بیان کرد: ما در خانواده مان فعالیت هایمان را شکل می دهیم . این موضوع ارتباطات و اختلافات را خیلی بهتر می کند؛ البته نمی توان منکر شد که این اختلافات با شرایط روز به وجود می آید و نباید انتظار داشت که فرزندم هم دقیقا شبیه به من فکر کند.

پدر خانواده فعال بسیجی افزود: اینکه فرزندم اهل تحقیق و مطالعه است ویژگی مثبت او است که می تواند در آینده برای موفقیت به او کمک کند. در بسیج کارهای جهادی را هم دوست دارد انجام دهد اما به خاطر سنش نمی تواند به طور مستقیم در منطقه حضور داشته باشد و در بحث کمک رسانی در پشت صحنه کمک می کند.

وی در پایان گفت: دغدغه هر پدر و مادر فرزندش و رشد و آینده او است. بخشی از کارها را پدر و مادر می توانند انجام دهند ولی بخشی از آموزش ها و کسب تجربه ها را باید مکان ها و نهادهای قابل اعتماد انجام دهند. یکی از مکان هایی که در حوزه های مختلف می تواند روی بچه ها کار کند و آن ها را به نتیجه مثبت برساند و در حوزه های مختلف ظرفیت فرزندان را شکوفا کند پایگاه بسیج است.

آخرین اخبار

کارگردان خنده بازار در شب نشینی ورزشهای جداب "قایقرانی" و "هندبال" محور گفتگوی ورزش ایران طب ایرانی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بیش از ۵۰٪ ژن ما متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است / مزایا و معایب فضای مجازی چیست؟ بازیگر معروف شب‌های برره از سوسک می‌ترسد/ مژگان شکوری: می‌توانم حدود ۱۵۰ ثانیه نفسم را زیر آب حبس کنم/ شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها