اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مربی ورزش های هوایی: زمانی پرواز برای بشر یک آرزو بود اما اکنون که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده به واقعیت تبدیل شده است.

ورزش های هوایی، سنگ کلیه و امنیت سایبری موضوعات مطرح شده در برنامه صبح پارسی امروز بود.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، با موضوع آسایش و آرامش بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت،آلاء خامه یار و فرشید فهیم با مهدی حسین نفری معلم خلبان ورزش های هوایی، جاوید صمدی فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی کلیه و سبحان علی آبادی،کارشناس امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات،به گفت و گو نشستند.

در بخش اول گفت و گو حسین نفری گفت: تاریخ ورود ورزش های هوایی به ایران از سال ۱۳۷۳ شروع شد؛ این ورزش وارد کشور شد و به شاخه های پاراگلایدر، پاراموتور، سقوط آزاد و لباس بال دار که در همین ده سال اخیر در ایران انجام میشود تقسیم شد. ایران در این سطح پرواز، پیشرفت چشمگیری کرد و ما خلبان هایی داریم که در دنیا حرف برای گفتن دارند.

نفری در ادامه عنوان کرد: در دنیا این ورزش بین۲۵تا۳۰ سال رونق دارد و این رشته هم از نظر ارتفاع و هم ازنظر مسافت رشته مهیجی است.

وی بیان کرد:برای ورود به ورزش های هوایی شرایط سنی ملاک نیست و افراد از سن ۱۸ سال به بالا می‌توانند وارد این ورزش شوند همچنین ما خلبانی داریم که ۷۰ ساله است و از روی پاراگلایدر و پاراموتور پرش را انجام می‌دهد و زمانی که پروازشان را می‌بینیم لذت میبریم.

مربی ورزش های هوایی اظهار کرد: زمانی پرواز برای بشر یک آرزو بود اما اکنون که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده به واقعیت تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت:من از زمان کودکی عاشق پرواز و هیجان بودم. حتی به یاد دارم زمانی که کودک بودم بادبادک درست میکردم و به همین دلیل کتک هم میخوردم . این علاقه محقق شد و من درسال ۱۳۸۴ وارد ورزش های هوایی شدم و تا سال 94 به مراتب آموزش دیدم و پس از آن توانستم آموزش بدهم.

حسین نفری بیان کرد: هم برای آقایان و هم برای خانم ها کلاس برگزار می‌کنیم و می‌توانند پرواز های تفریحی انجام دهند. ما در ایران خانم های خلبانی داریم که در رنکینگ جهانی جزء ۱۰ نفر برتر هستند و هم از نظر مسافت و هم از نظر اکرونالین هایی که انجام می‌دهند صحب نام هستند.

نفری در ادامه گفت: سایت های پروازی در نقاط مختلف ایران داریم که افراد می‌توانند به آنها مراجعه کنند و پاراگلایدر سوار شوند و لذت ببرند .

مربی ورزش های هوایی گفت: ما در دوره ها تکنیک ها را به افراد آموزش می‌دهیم و همچنین دوره هایی به نام دوره های امنیت پرواز (دوره هایSIV) داریم که در آن  خلبان در آسمان چترش را خراب می‌کند و باید قدرت ومهارتی داشته باشد که چتر را ریکاوری کند و به پروازش ادامه دهد. معمولا ما این دوره ها را برگزار می‌کنیم تا به خلبان اعتماد به نفس بدهیم.

وی در ادامه افزود: در رشته پاراموتور ممکن است زمانی که در پرواز هستیم  به هر دلیلی موتور از کار بیفتد اما چون چتر بالای سرمان سالم هست می‌توانیم پرواز را ادامه دهیم یا جایی برای لند انتخاب کنیم و فرود بیاییم. در رشته سقوط آزاد  که برای پرواز حتما از پرش استفاده می‌کنیم حتما از بالگرد یا هواپیما استفاده می‌کنیم.

حسین نفری تصریح کرد: حدودا دو ماه پیش ما با وسیله پاراترایک که درواقع همان پاراموتور دونفره هست رکوردی انجام دادیم که ۱۷ هزار متر با آن موتور و چتر پروازی به بالا رفتیم و یکی از دوستانم به نام استاد هادی حیدری از آن ارتفاع پریدند و ۲۷۰ چرخش در آسمان که در رشته پاراموتور رکورد جهانی و آسیایی هست زدند.

وی در ادامه افزود: خلبان، لباس وینگسوتیا لباس بالدار و یا در اصطلاح عامیانه لباس خفاشی می‌پوشد و چتر را بر روی آن لباس بر تن می‌کند. وقتی که پرواز را انجام می‌دهد و به ارتفاع خاصی می‌رسد چتر باز می‌شود و فرد به راحتی می‌تواند فرود بیاید.جنس این لباس از کاور مخصوص است که مقاومت بیشتری دارد و خلبان از طریق ایرفول هایی که بر روی آستین لباس است می‌تواند مانور دهد. چون تولید این لباس در ایران؛ بازه اقتصادی معقولی ندارد امکان تولید داخلی نداریم و درکل ورزش گران قیمتی است.

نفری در ادامه گفت: در رشته پاراگلایدر؛ ما چتر را در محل تیک آف کامل باز می‌کنیم و می دویم و چتر به پرواز در می آید. در این رشته خلبان صندلی خلبان را بر تن می‌کند و دسته رایزرها به صندلی خلبان بسته می‌شود و خلبان خیلی راحت می‌تواند پرواز کند و لاین ها در حین پرواز سر جای خود باقی می‌مانند و امکان ندارد بهم گره بخورد. اما در رشته پاراموتور، کارابین ها به قسمت موتور در صندلی خلبان وصل می‌شوند و دیگر برای پرواز نیازی به ارتفاع ندارد وخلبان می‌تواند از روی زمین پروازش را انجام دهد.در کلاه ایمنی پاراموتور از طریق سیمی که کنار کلاه است و به سیستم بیسیم وصل می‌شود خلبان می‌تواند با افرادی که پایین هستند ارتباط رادیویی داشته باشد . همچنین روی کلاه، دوربین فیلم برداری قرار دارد و فرق کلاه پاراماتور با کلاه پاراگلایدر در این است که در هر دو رشته  ارتباط رادیویی داریم، اما در رشته پاراگلایدر خیلی سبک تر و راحت تر است.

مربی ورزش های هوایی افزود: در تهران سایت پروازی امام زاده هاشم و ورداورد را داریم که افراد می‌توانند ثبت نام کنند.  همچنین در شمال کشور استان گلستان و استان مازندران و گیلان هم سایت های پروازی مهیجی داریم.و افرادی که از خارج از کشور می‌آیند من آنها را راهنمایی می کنم.

وی در آخر عنوان کرد: به دلیل اینکه ویروس کرونا تمامی مردم  از جمله کادر درمان را بسیار اذیت کرد،من می‌خواهم انجام وظیفه کنم و بین۱۰ تا۱۵ نفر از کادر درمان را به آسمان ببرم تا بتوانم حتی به مدت یک دقیقه خستگی آنها را کم کنم.

در بخش دوم گفت و گو صمدی -  فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی کلیه - گفت: سنگ کلیه جزءبیماری هایی است که به صورت شایع در کل دنیا، مردم تجربیات مختلفی از ان دارند.کشور ماهم از نظر شیوع سنگ کلیه در کل دنیا جزء کشور هایی است که آمار بالایی دارد و شاید آماری که در کل دنیا مطرح میشود امار ۲یا ۳ درصد از مردمی است که مبتلا به سنگ کلیه هستند، ولی مطالعاتی که در داخل کشور انجام میشود آمار ۵ الی ۸ درصد سنگ کلیه را شامل می‌شود که اطلاعات دقیق داخل کشور در اسناد انجمن ارولوژی  ثبت شده است.

وی در ادامه افزود: اهمیتی که مردم به سنگ کلیه می‌دهند از روی درد بسیار شدیدی است که تجربه می‌کنند ،ولی از نظر پزشکی این اهمیت غیر از بحث  شیوع بالای سنگ کلیه، درمان هایی که برای سنگ کلیه انجام میگیرد را شامل می‌شود که هزینه های زیادی را به مردم تحمیل می‌کند.

وی اظهار کرد: ما علل مختلفی در نارسایی کلیه داریم که به عنوان سرلیست این علل همیشه از دیابت و فشارخون صحبت می‌شود ولییکی از علل اصلی کم کاری و ازبین رفتن عملکرد کلیه و در صورتی که هر کلیه درگیر بشه با پیوند و دیالیز،سنگ کلیه هست‌ و این نشان می‌دهد که اینبیماری بسیار مهم است.

وی ادامه داد: غیر از آمار بالای این بیماری‌ یکی از درگیری هایی که مشکل ایجاد می‌کند بحث عود سنگ کلیه است؛ کسانی که سنگ کلیه را تجربه میکنند هر سال ۵ درصد این افراد دوباره مبتلا به سنگ کلیه می‌شوند و اگر بخواهیم در طول ۱۰ سال را بررسی کنیم می‌بینیم ۵۰ درصد از کسانی که یک بار تجربه این بیماری را داشتند مجددا به آن مبتلا می‌شوند و این نشان می‌دهد که این بیماری هم در سطح پیشگیری و هم در سطح درمان نیاز به کار دارد.

دکتر صمدی گفت: کلیه مثل یک پالایشگاه عمل می‌کند که کارش تصفیه کردن آب و املاح است یعنی درواقع چیز هایی که بدن نیاز دارد را داخل بدن نگه می‌دارد و املاح اضافی را دفع می‌کندو کل کلید این ماجرا این است و اگر به هر دلیلی تعادل بین این املاح و آبی که دفع می‌شود بهم بخورد کلیه مستعد سنگ می‌شود.

پزشک صبح پارسی گفت: جالب است که داخل خود ادراری که دفع می‌شود عواملی داریم که مهارکننده تشکیل سنگ اند.همیشه مردم عواملی که سنگ ساز اند مثل کلسیم، اسید سیتریک و اگزالات را شنیده اند ولی ما المان هایی داخل ادرار داریم که اینها از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری می‌کنند مانند منیزیم وسیترات .پس اگر به هر دلیل غلظت املاح داخل ادرار بالاتر رود و حجم مایع ادرار کمتر شود منجر به تشکیل سنگ کلیه میشود‌.خیلی وقت ها این تعادل بر قرار است ولی در مسیر خروجی ادرار از لگنچه ، حالب و مثانه مشکل داریم به طوریکه کسانیکه به طور مادر زادی دچار تنگی محل لگنچه و حالب هستند مستعد سنگ کلیه اند.همچنین کسانی که در سنین بالا بیماری پروستات دارند مستعد سنگ مثانه هستند.علاوه بر این ۰/۲۵ کسانی که سنگ کلیه دارند به دلیل سابقه ی خانوادگیشان است که در بیشتر اقایان شایع است ، به دلیل شغل های سختی که دارند یا نقش هورمون.

وی گفت: از علل دیگر سنگ کلیه کم تحرکی است همچنین مصرف بیش حد پروتئین های حیوانی و نمک از عوامل دیگر است.پس نوع غذا در این امر بسیار مهم است.علاوه بر این همچنین یک سری از بیماری های زمینه ای باعث سنگ کلیه می شنود. مثلا کسانی که اسیدسیدریک بالا یا  نقرس دارند همچنین یک درصد از افرادی که دچار پرکاری پاراتیروئید هستند اینها همه مستعد سنگ کلیه اند.

دکتر صمدی ادامه داد: اگر امروزه در کشور این آمار بالاتر رفته است. به نوعی مربوط به تغییر سبک زندگی ما می شود؛ مثلا تمایل به خوردن فست فود و غذا های پرنمک . بیشترین سوالاتی که مردم از ما می‌پرسند این است که ما چه غذاهایی بخوریم؟ درواقع مهم ترین چیز در رژیم غذایی سنگ این است که تعادل بین مصرف مایعات و املاح را برقرار کند که مهم ترین آن این است که مصرف نمک را کم کنیم.

پزشک صبح پارسی افزود: خیلی دوست دارم که این جمله همیشه در ذهن مردم بماند؛ مصرف لبنیات در بیمارانی که سنگ کلیه دارند به هیچ عنوان محدودیت ندارد به شرطی که لبنیاتی استفاده کنیم که کم چرب باشند و ترجیحا نمک کمتری داشته باشند، در واقع نقش نمک بسیار پر اهمیت تر از خود کلسیم است .مصرف گوشت قرمز و پروتئین های حیوانی باید محدود باشند و از همه چیز مهم تر اینکه مصرف مایعات باید به حدی باشد که شخص بتواند روزی دو الی سه لیتر ادرار داشته باشد. حال اگر بپرسند ما روزی چقدر مایعات بخوریم تا این مقدار ادرار را داشته باشیم باید به رنگ ادراری که دفع میشودتوجه کنیم؛ اگر اکثر اوقات رنگ ادرار روشن باشد یعنی مصرف مایعات کافی است.

وی ادامه داد: ما باید بالانس بین فعالیت و مایعات را حفظ کنیم مثلا ممکن است فردی روزی ۱۰ لیوان آب بخورد ولی فعالیت روزانه اش خیلی سنگین باشد یا میزان تعریق او زیاد باشد پس در این صورت حجم ادرار کمتر می‌شود. فعالیت ورزشی خوب است به شرط اینکه همزمان با مصرف مایعات کافی باشد.

پزشک صبح پارسی تصریح کرد: زمانی که سنگ تشکیل می‌شود معمولا 6 الی ۷ ساعتی که شخص میخوابد بیشترین زمانی است که رسوبات و کریستال ها می‌توانند هسته اولیه سنگ را تشکیل دهند به همین دلیل حتما فرد باید نصف شب بیدار شود و یک لیوان آب استفاده کند.

صمدی گفت: در مورد مصرف کلسیم که بسیار مسئله رایجی هست ،ممکن است شخصی به دلیل پوکی استخوان و یا به دلایل دیگر پزشکی مجبور باشد کلسیم استفاده کند.اگر مکمل کلسیمی استفاده می‌شود حتما باید با پزشک اورولوژیست مشورت کند چون ممکن است که نیاز به مصرف داروهای تکمیلی باشد که این جذب کلسیم داخل بدن را کمتر کند و توصیه می‌شود اگر کلسیم به هر دلیلی تجویز شد زمانی استفاده شود که بعد از وعده اصلی غذایی شما باشد؛ یعنی اگر وعده  غذایی اصلی شما ناهار است این مکمل کلسیمی را بعد از ناهار استفاده کنید.و اگر شما جزء کسانی هستید که به صورت رایج و مکرر دچار سنگ کلیه میشوید توصیه می‌شود بررسی های تکمیلی را انجام دهید چون ممکن است کسانی باشند که درمان های مراقبتی دارویی در در این نوع افراد پررنگ تر باشد.

این پزشک متخصص در ادامه بیان کرد: خوشبختانه اکثر سنگ ها سایز کوچکی دارند و زیر ۶،۷ میلی متر هستند که در این صورت توصیه به هیچ درمانی به جز درمان های مراقبتی نمی‌کنیم.شکل ،سایز ،تعداد و محل سنگ مهم است .معمولا بزرگترین سایز سنگ مثلا ۲ سانت را به سنگ شکنی ارجاع می‌دهیم که استانداردش هم همین است.ولی اگر به هر دلیلی بیمار سنگ شکنی کرد و سنگش نشکست اقدام بعدی این است که جراحی انجام شود.ولی خوشبختانه با توجه به پیشرفت های بسیار خوبی که در دهه اخیر در کشور،در رشته اورولوژی بوده است ، جراحی بسته که الان رایج ترین نوع جراحی است انجام میشود و فقط یک در صد از افراد جراحی باز می‌شوند.

وی در پایان اظهار داشت: مهم ترین چیزی که الان بیماران ما درگیرآن هستند سنگ های حالب هست نه سنگ کلیه؛یعنی به هر دلیلی سنگ آمده و داخل حالب گیر کرده و پس از گذشت دو هفته هنوز دفع نشده که در این صورت اقدام به روش TUL به صورت بسته شده و از طریق لیزر سنگ شکسته و خارج می‌شود.

در بخش سوم گفت و گو علی آبادی کارشناس امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: اگر واقعیت ها را ببینیم کشورعزیزمان ایران به عنوان یکی از اهداف واقعی حملات سایبری در دنیا شناخته شده و بزرگترین قربانی حملات سایبری است. این موارد را که کنار یکدیگر بگذاریم نتایجی به دست می آوریم؛ در چهار سال اخیر در بعضی از حوزه ها مثلا در حوزه امنیت گوشی موبایل یا آلودگی گوشی موبایل،۴ سال است که ایران رتبه اول را دارد که از نظر امنیتی موضوع بسیار وحشتناکی است.

وی درباره نقش حاکمیت و مردم و علل این حملات سایبری ادامه داد: موضوع اول اینکه ما در حوزه اطلاع رسانی های عمومی امنیت و آگاهی بخشی به مردم بسیار ضعیف عمل کرده ایم. اگر به حجم پرونده های ورودی به قوه قضائیه و دادگستری بابت fishing و farming و جعل سند و نشت اطلاعات و... نگاه کنیم شروعش از همین آلودگی هاست که معمولا مردم آموزش نمی‌بینند.

این کارشناس امنیت سایبری گفت: آموزش این مسئله یک تقسیم وظیفه است. یعنی حاکمیت و بخش خصوصی و حتی رسانه در این اطلاع رسانی نقش و وظیفه مهمی دارند؛ مثلا اینکه به کاربرها بگوییم به هرجایی اعتماد نکنند و اپلیکیشن نصب نکنند و هرکسی برایشان فایلی فرستاد و یا مثلا یک ایمیل ناشناس بود آن را باز نکنند ؛ این همان اطلاع رسانی عمومی است.

علی آبادی بیان کرد: در چند سال اخیر ما شاهد یک سری از نشت های اطلاعات و نقض حریم خصوصی بودیم که خیلی نگران کننده است. ما متاسفانه در حوزه حاکمیت داده ها هم خلاء قانونی داریم و هم خلاء اجرایی. بخش خصوصی و بخش دولتی ما در قبال دریافت اطلاعات از کاربرها ،تولید اطلاعات و پردازش آنها هیچ مسئولیتی ندارند و نمی‌توانند هم پاسخگو باشند .پلتفرم هایی که اطلاعات از کاربران جمع آوری می‌کنند و حفاظتی از آن ندارند باعث میشود این اطلاعات بعد از یک حمله سایبری نشت پیدا کند. ما منافع مشترکی داریم، با پاسخگو کردن بخش خصوصی نسبت به این موضوع مطالبه گری عموم مردم و خلاء های نظارتی و پایش مستمر می توانیم به این منافع دست یابیم.

این کارشناس امنیت سایبری تصریح کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های امنیت در هر سازمان موضوع نیروی انسانیاست یعنی در کنار نرم افزار ها و سخت افزار نیاز به مغز افزار هم داریم. متاسفانه این موضوعی است که اخیرا به آن پرداخته نشده است.تربیت نیروی انسانی متخصص در این زمینه و بعد هم نگه داشتن و جذب آن موضوعی دیگر است. همچنان که در فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با نخبگان نیز موضوعی که مطرح شد بحث نگه داشتن نیروهای متخصص در کشور بود .این نیروی انسانی و مغز متفکر است که باید پویایی و خلاقیت داشته باشد.

وی عنوان کرد: حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هایی در حوزه امنیت و همچنین حمایت از ایده های آنان باعث می‌شود انگیزه و امید داشته باشند و بمانند. خیلی از افراد هستند که مایل به کارند اما به دلایلی مهاجرت می‌کنند و نتوانستیم در کشور برایشان انگیزه سیاسی و چه اقتصادی ایجاد کنیم.

اگر دانشگاه نسل ۴ باشد، با موضوعات مسئله محور برخورد کند، به دنبال حل کردن چالش های این حوزه باشد و ارتباط دانشگاه با صنعت برقرار شود این مشکلات خود به خود حل می‌شود.

متاسفانه این هم حلقه مفقودی است که دوستان و فارق التحصیل ها و اساتید و دانشجویانی که پرورش می‌دهند و صورت مسئله ای که در حوزه دکترا و کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام میشود هیچ کدام منطبق بر صورت مسئله های واقعی کشور نیستند یا حد اقل از آنها دور هستند.

آخرین اخبار

کارگردان خنده بازار در شب نشینی ورزشهای جداب "قایقرانی" و "هندبال" محور گفتگوی ورزش ایران طب ایرانی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بیش از ۵۰٪ ژن ما متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است / مزایا و معایب فضای مجازی چیست؟ بازیگر معروف شب‌های برره از سوسک می‌ترسد/ مژگان شکوری: می‌توانم حدود ۱۵۰ ثانیه نفسم را زیر آب حبس کنم/ شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها