اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اولین بانوی موسس مدرسه هوانوردی در ایران/ سردردهای میگرنی را با یک خودکار درمان کنید!

پرورش خلبان در صنعت هوانوردی و درمان سردردهای مختلف موضوعات اصلی برنامه صبح پارسی امروز بودند.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی بر روی آنتن شبکه جام جم می رود، در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت.

محمدامین نبی اللهی و شمیم علیزاده با فاطمه نیک آذر معلم خلبان و علیرضا ابوالفضلی کارشناس طب سنتی برنامه به گفت و گو نشستند.

در بخش اول گفت و گو نیک آذر گفت: صنعت هوانوردی ما صنعتی گران و مردانه است و ورود به آن سخت می باشد، خانم ها به دلیل اینکه همواره چند نقش را باهم پذیرفته اند در صنعت هوانوردی هم خوب درخشیده اند. اولین زنی هستم که به مجوز مدرسه هوانوردی دست پیدا کرده ام. خلاقیتی را آوردم که این مرکز را با دیگر مراکز متفاوت می کرد و همین امر باعث شد که بتوانم این مجوز را کسب کنم. از ابتدا به خلبان ها زبان انگلیسی درس می دادم وبه مرور زمان متوجه شدم کمبودهایی در این صنعت وجود دارد که باید آن ها را رفع کرد و از سال 96 وارد این حوزه شدم تا این کمبودها را رفع کنم.

وی تصریح کرد: صنعت هوانوردی مثل صنعت گاز، نفت و پتروشیمی خشن است و کار کردن در آن سخت است چون باید موانع مختلف را از سر بگذرانیم. خانم ها به دلیل اینکه باید نقش مادرانه هم داشته باشند و در روحیه خودشان اینطور است که اگر کسی بگوید نمی توانی کاری را انجام دهی همه تلاششان را می کنند که ثابت کنند می توانند و من هم با وجود سختی های فراوان این مسیر را پیمودم تا کاری جدید را در حوزه علم هوانوردی آغاز کرده باشم.

اولین موسس بانوی مدرسه هوانوردی افزود: آموزش از راه دور تا سال 98 در صنعت هوانوردی ایران وجود نداشت و این موضوع برای اولین بار در مرکز ما راه اندازی شد. در حال حاضر 60 نفر در این مرکز کار می کنیم که 28 نفرمان معلم حق التدریس پرواز هستیم و خلبان تربیت می کنیم.

نیک آذر بیان کرد: متاسفانه به علت اینکه نوجوانان فقط به فکر کنکور هستند رشته هایی که در صنعت هوانوردی هست را کمتر می بینند در حالی که تعداد سال های تحصیلشان بسیار کوتاه تر بوده و به سرعت می توانند وارد بازار کار شوند. درست است که در حال حاضر هواپیما در کشور کم داریم اما شرایط به این حالت باقی نمانده و بعد از اینکه هواپیماهای مورد نیاز به ایران وارد شوند، با کمبود خلبان و مهماندار مواجه می شویم.

وی ادامه داد: افراد 18 سال به بالا با مدرک دیپلم می توانند تحصیل در این رشته را آغاز کنند و کاری را آغاز کنند که بین المللی است زیرا در ایران هرکاری را در حوزه هوانوردی آغاز کنیم همان چیزی است که در اروپا تدریس می شود و می تواند بستری باشد برای اینکه دانشجویان از کشورهای اطراف آموزش خلبانی را از مراکز ایران دریافت کنند و این استعداد را داریم که در این حوزه ارز آوری داشته باشیم.

این بانوی معلم خلبان اظهار داشت: در ایران با هواپیمای تک موتوره پرواز را یاد می گیریم، 150 ساعت پرواز می کنیم و بعد باید در ایرلاینی که هر شرکت هواپیمایی دارد دوره آن را بگذرانیم و بعد می توانیم پروازهای خودمان را شروع کنیم. در خارج از کشور بعد از یادگیری هواپیمای تک موتوره باید کار با تاکسی های هوایی آمبولانس، نظامی و.. آموخته شود اما چون این موضوع هنوز در ایران وجود ندارد فعلا اجباری برای یادگیری این مهارت ها نیست.

نیک آذر عنوان کرد: سازمان هواپیمایی کشور هر روز در حال پیشرفت و بروزرسانی است و در سال های آینده فناوری های جدیدی به این سازمان اضافه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ابتدا وقتی روی پل هوایی می رفتم از ارتفاع می ترسیدم و با خودم می گفتم وقتی از چیزی می ترسم باید با آن روبرو شوم و به همین دلیل سراغ پرواز رفتم. وقتی پرواز می کردم درخواست یک حرکتی را کردم که در یک حرکت ناگهانی ارتفاعم را کم کردم و دوباره بالا رفتم و در آن لحظه چشمانم سیاهی رفت اما از آن به بعد دیگر ترسی از ارتفاع نداشتم.

بانوی معلم خلبان بیان کرد: اعتقادم به پشتکار این است که با ترس ها روبرو شویم و با موانع بجنگیم. کارآفرینی در کشور سخت است و اینکه مجموعه ای را دور هم جمع کرده ام و حالا مسئولشان هستم برایم کار را سخت می کند اما وقتی می بینم تا اینجای مسیر را پیش آمده ام بیشتر ترغیب می شوم که به این کار ادامه دهم.

در بخش دوم گفت و گو ابوالفضلی گفت: نوعی از سردرد سینوزیتی است که ناشی از عفونت سینوس ها است و ناشی از بادخوردن زیاد سینوس ها و سردی هوا می شود. افرادی که رطوبت بدنشان زیاد است با این سردرد ها بیشتر مواجه هستند. برای درمان چنین سردردهایی باید قبل از خواب سر را گرم کنیم و نمک دریا به اضافه آب جوشیده ولرم را قرقره کنیم و دو بار هم استنشاق در بینی شود. ممکن است این آب نمک حالت تهوع ایجاد کند که می تواند به جای آن از سرکه سیب استفاده کند و در صورت مداومت تا 40 روز، تا 6 سال از این درد مصون باشد.

وی تصریح کرد :نوعی دیگر از سردرد عصبی است که پس از بهم ریختن معده، فرد شقیقه هایش درد می گیرد و سردرد از پشت سرش آغاز می شود و به سمت پیشانی پیش می آید و نزدیک به سه ساعت فرد را درگیر می کند.

کارشناس طب سنتی صبح پارسی افزود: سردرد ناشی از ناراحتی معده نیز وجود دارد که گاهی شخص نمی داند و در اثر مشکل معده اش این اتفاق افتاده و چون نمی داند فکر می کند تومور دارد یا ناشی از اتفاقات دیگری است.قورت دادن یک حبه سیر هر شب به مدت یک سال تا دو سال بسیاری از مشکلات روده و معده را از بین می برد. سیر پخته یا ترشی شده تاثیر خود را بر روی سلامتی ندارد.

ابوالفضلی ادامه داد: برخی سردردها بر اثر رطوبت زیاد بدن ایجاد می شود که در افراد بلغم بیشتر رایج بوده و از پشت گردن آغاز می شود و تا ملاج فرد را درگیر می کند و حواس فرد را پرت می کند، فرد نمی تواند صدای بلندتر از معمول را بشنود و شرایط سختی را دارد. در این شرایط توصیه می شود فرد شب ها دمنوش گرم مثل بابونه، نعنا، گل گاوزبان و سنبل الطیب و آویشن را بخورند. اگر سابقه غلظت یا فشار خون ندارد می تواند از دمنوش زنجفیل و دارچین استفاده کند که در مدت 40 روز مشکل رطوبت بدنش حل شود.

وی بیان کرد: سردرد دیگری هم وجود دارد که درپی کم خونی و فقر آهن رخ می دهد و با یک آزمایش نشان داده می شود.

کارشناس طب سنتی اظهار داشت: برای سردردهای میگرنی که علت آن را نمی دانید خودکاری را برداشته و نوک آن را سر انگشت خود قرار داده و با فشاری اندک آن را به طرفین بچرخانید. این کار باعث می شود عروق عصبی که در نوک انگشتان شما وجود دارد اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک را تحت تاثیر قرار داده و آرامش را برای فرد حاصل کند.

ابوالفضلی گفت: برای درمان همه بیماری هایی که مربوط به سر است درمان وجود دارد. درصورت شناسایی صحیح سردردها درمان آن ها بسیار راحت است. ابتلا به سردرد میگرنی 20 الی 30 درصد وراثتی است اما بیشتر در افرادی رخ می دهد که خود خوری دارند و بر اثر مسئولیت پذیری و متعهد بودن به امورشان این خودخوری برایشان حاصل می شود.

وی تصریح کرد: در گذشته خانم ها و آقایان همواره سر خود را می پوشانده اند. شب قبل از خواب حتما باید سر پوشیده باشد و با روغن بنفشه یا روغن زیتون پشت گوش ها،پیشانی و شقیقه به مدت یک دقیقه ماساژ داده شود. بسیاری از مشکلات کمبود خواب، دیرخوابی، بی تمرکزی، بی حواسی، صرع، ام اس و اینکه نمی توانیم به لحظه تصمیم بگیریم بر اثر سرد شدن مغز است که با استفاده از این روغن ها در شب و گرم نگه داشتن سر بهترین روش درمان است. پرهیز از خوردن خوراکی های سرد در شب به ویژه در فصل زمستان نیز می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

آخرین اخبار

کارگردان خنده بازار در شب نشینی ورزشهای جداب "قایقرانی" و "هندبال" محور گفتگوی ورزش ایران طب ایرانی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بیش از ۵۰٪ ژن ما متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است / مزایا و معایب فضای مجازی چیست؟ بازیگر معروف شب‌های برره از سوسک می‌ترسد/ مژگان شکوری: می‌توانم حدود ۱۵۰ ثانیه نفسم را زیر آب حبس کنم/ شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها