اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

درباره عملکرد نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

محمدحسین بهشتی، سرپرست معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری: سیاست معاونت علمی و فناوری، توسعه بازار شرکت ها در حوزه خارج از کشور است.

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، در برنامه «کنکاش» 27 آذر ماه درباره موضوع عملکرد نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت گفتگو کرد.وی درباره عملکرد نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ، گفت: اولین دوره این نمایشگاه سال ۱۳۹۲ برپا شد و امسال شاهد برگزاری نهمین دوره این نمایشگاه بودیم.

وی ادامه داد: در نمایشگاه فعلی ۳۷۰ شرکت حضور داشتند. امسال با توجه به برگزاری حضوری نمایشگاه، مورد استقبال بیشتر و گسترده تری قرار گرفت. این ۳۷۰ شرکت در نمایشگاه ایران ساخت بوده و چون  بصورت همزمان با نمایشگاه بیست و دومین دستاوردهای پژوهشی و فن بازار وزارت علوم برگزار شد، تمامی دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته به وزارت علوم و پارک های علمی و فناوری، دستاوردهای خود را ارائه کردند.

بهشتی همچنین گفت: وبسایت نمایشگاه iranlabexpo.ir ،بصورت دائم فعال است و شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور داشتند، در ابتدا در سایت ثبت نام کرده و محصولات آن ها مورد ارزیابی قرار گرفت. عملا خرید های اصلی از طریق سایت صورت می گیرد و این سایت تا آذر ۱۴۰۱، فعال است.

وی درباره بهبود کیفیت محصولات گفت:امروز در نمایشگاه، پیچیده ترین دستگاه های نمونه در سطح جهانی ارائه می شود. طبیعتا برای رشد هرچیز و به بلوغ رسیدن، زمان لازم است.  چاپ مقالات علمی پژوهشگران ما در مجلات و نشریات معتبر بین المللی ، نشان از تبحر پژوهشگران ما دارد. همچنین تبحر در حوزه ثبت اختراعات نیز در سطح بین الملل، قابل ذکر است.

بهشتی درباره ظرفیت پارک های علم و فناوری و توسعه آن ها گفت: توسعه علم و فناوری نیاز به زیست بوم دارد. خوشبختانه الان زیست بوم خوبی در این زمینه شکل گرفته است که یکی از این زیست بوم ها، درون دانشگاه ها است. در عمده دانشگاه ها، مراکز نو آوری وجود دارد تا ایده های دانشجویان مورد بررسی و ارزیابی واقع شود. همچنین مراکز کارآفرینی، برای ایده های جدید برای تولید وجود دارد. همچنین  چیزی تحت عنوان شتاب دهنده ها در دانشگاه ها داریم. شرکت های بخش خصوصی که تجربه و توانمندی خوبی داشته اند، تحت عنوان شتاب دهنده، تجربیات خود را در اختیار گروهایی در دانشگاه  شکل می گیرد(استارتاپ ها)، می گذارند. همچنین شرکت های رشد نیز وجود دارد که شرکت های استارتاپی می توانند تا سه سال در این مراکز رشد باشند و مشاوره های مختلف در بحث های حقوقی و بازار داشته باشد.

وی بیان کرد: یکی از سیاست هایی که معاونت علمی و فناوری دنبال می کند، بحث توسعه بازار شرکت ها در حوزه خارج از کشور است. قطعا این موضوع در اقتصاد کشور تاثیر دارد.

بهشتی درباره حمایت های صورت گرفته از پارک های علمی و فناوری گفت: پارک های علم و فناوری زیر نظر وزارت علوم هستند و معاونت علمی و فناوری از آنان حمایت می کند. البته پروسه مجوز گرفتن روندی طولانی دارد. اما اگر شرکت ها آشنایی لازم با فرآیند را داشته باشد، خیلی این فرآیند روانتر انجام خواهد شد. البته در این زمینه مشاوره هایی در پارک های علم و فناوری به شرکت ها عرضه می شود.

برنامه تلویزیونی «کنکاش» با اجرای امیر علی‌عسگری شنبه‌ها ساعت 21:45 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

 

آخرین اخبار

کارگردان خنده بازار در شب نشینی ورزشهای جداب "قایقرانی" و "هندبال" محور گفتگوی ورزش ایران طب ایرانی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بیش از ۵۰٪ ژن ما متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است / مزایا و معایب فضای مجازی چیست؟ بازیگر معروف شب‌های برره از سوسک می‌ترسد/ مژگان شکوری: می‌توانم حدود ۱۵۰ ثانیه نفسم را زیر آب حبس کنم/ شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها