اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

9 دی نماد بصیرت

علیرضا افشار، کارشناس مسائل بین الملل:تشکل های مردمی دینی و مذهبی ایران، حرکت فتنه گران را خنثی کرد.

علیرضا افشار، کارشناس مسائل بین الملل ‌و  رئیس دانشکده جنگ نرم دانشگاه دفاع ملی اظهار کرد: در جریان فتنه ۸۸، فضای سنگین تبلیغاتی، و ارتباطات با قشر نخبه جامعه در غرب، منجر به اقداماتی در جهت قیام علیه کشور گردید. غرب هم در بحث نظری افکار را تحت تاثیر قرار داده و هم در بحث عملی، با انتخاب رنگ سبز و سوء استفاده از فضای انتخابات ، این اقدامات را انجام داده بود.

حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۹ دی 

وی درباره شکل گیری روز ۹ دی ماه بیان کرد: من در آن زمان عضو شورای سیاست گذاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بودم که مسئول برگزاری راهپیمایی در کشور است. این شورا در تمام کشور شعبه دارد و نقش بسیار مهمی در شرکت مردم در این حماسه دارد. پس از اهانت به اعتقادات ما در جریان فتنه، مردم دچار تردید شده بودند. لذا برنامه ریزی برای راهپیمایی مردم برای تاریخ ۹ دی صورت گرفت.در این راهپیمایی حجم عظیمی از مردم حضور داشتند به گونه ای که جمعیت از میدان آزادی تا میدان امام حسین را در بر گرفته بود.

وی درباره اهمیت انتخابات مردمی بیان کرد: در راس بروز جمهوریت، انتخابات قرار دارد که مردم از سطوح پایین تا خبرگان رهبری را انتخاب می کنند. لذا مردم در راس انتخابات قرار دارند. دشمن فهمیده است که در ایران، انتخابات واقعی است. این باعث می شود که مراکز مطالعاتی و تصمیم ساز ، بر انتخابات تمرکز و سرمایه گذاری کنند.
افشار درباره نقش نهادها و ان جی او های غربی بیان کرد: این نهادها پل های ارتباطی با مردم هستند که می تواند با پمپاژ پول و ارائه دیدگاه های فریبکارانه، سعی کنند مردم را به سمت و سوی مورد نظر خود سوق دهند. در انقلاب های رنگین آسیای میانه، این روند جواب داده است.  اما دشمن از تشکل های مردمی دینی و مذهبی ایران مانند بسیج ، هیئات و ... غافل شده بود. این تشکل های مردمی، حرکت فتنه گران را خنثی کرد.

وی درباره نقش رسانه های بیگانه در جریان فتنه ۸۸ بیان کرد: طراحی برنامه ها از چند سال قبل صورت گرفته بود و رسانه ای مانند بی بی سی فارسی، در روزهای آغازین انتخابات شکل گرفت.

دوقطبی کردن انتخابات، شگرد فتنه انگیز دشمن

وی گفت: دشمنان همواره با دوقطبی کردن انتخابات، سعی در منحرف کردن اذهان مردم در انتخاب فرد اصلح دارند. این مورد معمولا به درگیری های خیابانی منجر می شود.

فریب مردم و تردید خواص

افشار درباره نقش خواص در آن دوره اظهار کرد: بخش عمده از خواصی که متوجه ماجرا بودند، سکوت کردند‌. به نظر من سکوت این خواص از اقدامات فتنه گران کمتر نبود. روز قبل از این راهپیمایی هرچه تلاش کردیم تا یکی از شخصیت های کشوری در این روز سخنرانی کند، کسی قبول نکرد. لذا شورا به سراغ شخصیت های استانی رفت. این فضا به گونه ای سنگین بود که مردم را دچار فریب و خواص را دچار تردید کرده بود.

وی درباره تحریم آمریکا علیه ایران بیان کرد: در اصل تحریم بعد از انقلاب اسلامی با بلوکه کردن دارایی های ایران در آمریکا و محدود کردن مراودات صورت گرفت. امریکا به موازات تحریم، نهضت داعش را ایجاد کرد. از اینها مهمتر، سرمایه گذاری روی شیعات لندنی بود. این کارها برای متزلزل کردن باور مردم صورت میگیرد.
 برنامه زنده و تلویزیونی «کنکاش»  شب گذشته ۴ دی ماه درباره موضوع جریان فتنه ۸۸ و راهپیمایی ۹ دی، روی آنتن شبکه جام جم رفت.
برنامه تلویزیونی «کنکاش» با اجرای امیر علی‌عسگری شنبه‌ها ساعت 21:45 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.

آخرین اخبار

کارگردان خنده بازار در شب نشینی ورزشهای جداب "قایقرانی" و "هندبال" محور گفتگوی ورزش ایران طب ایرانی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بیش از ۵۰٪ ژن ما متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است / مزایا و معایب فضای مجازی چیست؟ بازیگر معروف شب‌های برره از سوسک می‌ترسد/ مژگان شکوری: می‌توانم حدود ۱۵۰ ثانیه نفسم را زیر آب حبس کنم/ شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها