اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نمایش «کوچه های بنی هاشم» نمایشی میدانی که در نوع خود بی نظیر است

"اجرای نمایش های میدانی مذهبی" و "راهکارهایی برای جلوگیری از ریزش مو و رفع آکنه های پوستی" موضوعات اصلی مطرح شده در برنامه صبح پارسی بود.

برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع انگیزه برای زندگی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت،محمد امین نبی اللهی و شمیم علیزاده با حسین بزرا کارگردان نمایش های میدانی و مذهبی علیرضا ابوالفضلی کارشناس طب سنتی برنامه صبح پارسی به گفت و گو نشستند.

در بخش اول گفت و گو بزرا گفت: نمایش کوچه های بنی هاشم امسال دوازدهمین دوره است که سال های گذشته نیز در مناطق مختلف تهران اجرا شده و امسال با بخش های نمایشی متفاوت تر در مکانی به وسعت 3 هزار متر مربع که شش لوکیشن در آن تعبیه شده، به روی صحنه رفته است. این نمایش سه گروه بازیگر دارد که هر کدام یک نمایشنامه واحد را تمرین کرده اند و سبک و سیاق برنامه به این صورت است که تماشاچیان را گروه گروه وارد می کنیم و هر گروه با یک تیم از بازیگران در کوچه های بنی هاشم چرخانده می شوند و به هر لوکیشن که می رسند یک واقعه نشان داده می شود تا لوکیشن ها به خانه حضرت زهرا (س) و شهادت ایشان برسد.

وی تصریح کرد: بازخوردها در این روزها بسیار خوب بوده و بسیار از این سبک جدید نمایش استقبال شده است. هر روز نمایش را از 5 و نیم شروع می کنیم و تا 10 و نیم شب ادامه می دهیم و حداقل 18 یا 20 اجرا در هر شب کار می شود. از واقعه ای در سوریه شروع می شود و فلاش بک به تاریخ می خورد و طراحی ویژه ای برای مخاطب دیده شده است. اجرای این نمایش تا شهادت حضرت زهرا (س) ادامه دارد.

کارگردان نمایش های مذهبی میدانی بیان کرد: نمایش های مذهبی سالیان درازی است در ایران کار می شود اما نمایش های میدانی از زمان «شب آفتابی» بهزاد بهزادپور آغاز می شود که شیوه و سبک و سیاق خاص نمایش است. سوله ای ایجاد می شود که سه سمت مخاطب اتفاقاتی می افتد و تلفیقی از تئاتر، سینما و تلویزیون است که بیش از 800 نفر عوامل دارد. آرام آرام به «ستاره صبح» و «فصل شیدایی» رسید و قبل از کرونا که «تنها تر از مسیح» را در بوستان ولایت روی صحنه بردیم. بعد از کرونا «سرزمین خورشید» را در سوریه به همت سازمان اوج و موسسه ققنوس اجرا کردیم که استقبال عجیبی را به همراه داشت.

بزرا ادامه داد: چون متولی این رویدادها سازمان اوج بود بلیط رایگان است اما تماشاگران با کدملی وارد می شدند و سیستم نظم دهی خوبی وجود داشت تا همه بتوانند از این نمایش استفاده کنند. پیش از این در عراق و سوریه هم اجرا داشته ایم و پیشنهادات دیگری هم وجود دارد که فکر می کنم هنر تئاتر سالنی پیش از این نیز به کشورهای دیگر راه یافته بود اما این مدل تئاتر میدانی تا کنون در خارج از کشور توسط هنرمندان ایرانی اجرا نشده بود.

وی در پایان گفت: این امکان وجود دارد که این نوع نمایش میدانی - که در نوع خود در دنیا بی نظیر است - به کشورهای دیگر راه یافته و در آن جا اجرا شود. آخوندی و هاتفی کیا طراح صحنه کار اخیر ما بودند. کوچه های بنی هاشم در هیئت ریحانه النبی آموزش دیده اند و بیشتر عوامل بچه های هیئتی هستند که این سبک آموزششان برای ما مهم است و دوست داریم ریشه بدواند و از این دست کارها زیاد شود.

در بخش دوم گفت و گو ابوالفضلی گفت: اولین مشکلی که در بحث پوست بسیاری درگیر آن هستند چروک، آکنه، کک و مک، لک و جوش است. سیاهی زیر چشم یا افتادگی عضلات صورت هم از دغدغه های افراد است. توصیه می شود قبل از هر اقدامی آزمایش کبد بدهید چون اختلال آنزیمی، کبد چرب و کبد بیش از حد گرم روی پوست و مو تاثیر بسیار داشته و باعث شل شدن عضلات صورت می شود و پوست صورت چروک می شود. ریزش موی شدید و لک های قهوه ای و سیاه و یا کک و مک می تواند متاثر از کبد باشد.

وی تصریح کرد: به علاوه کبد بحث اعصاب و روان نیز در مشکلات پوست و مو تاثیر دارد. اعصاب نا آرام ریزش مو را زیاد کرده، صورت را چروک و کک و مک را زیاد می کند.

این کارشناس طب سنتی با اشاره به بحث سلامت اعصاب و روان افزود: یک بحث مقوله استرس یا اضطراب هایی است که تبدیل به استرس می شود و ناشی از دغدغه مندی های زیاد در طول روز است و بحث دیگر این است که در طول روز به چه چیزی فکر می کنیم و آیا این مسائل مثبت هستند یا منفی. بحث پوست و مو به شدت از اعصاب و روان و افکار منفی تاثیر می گیرند.

ابوالفضلی ادامه داد: اگر بعد از آزمایش متوجه شدیم مشکل جسمی نداریم برای داشتن پوستی شاداب توصیه می شود روزی 4 بار با گلاب صورت مان را بشوییم که در بازه زمانی یک ماه تا چهل روز منافذ پوست را باز کرده و رطوبت را به پوست می رساند که از چروک جلوگیری می کند. ماسک شوید و بابونه به ویژه برای خانم ها توصیه می شود به صورت خمیر در آورده و آن را به مدت ده شب استفاده کنیم. آرد گندم و سرکه انگبین به صورت ماسک نیز می تواند ضد چروک باشد.

وی بیان کرد: خوردن سبزی ها به ویژه سبزی خرفه نیز توصیه می شود. سبزی خرفه موسوم به سبزی حضرت زهرا (س) است و بسیار باعث شادابی پوست می شود و سبزی قابل دسترسی است. حذف شیرینی‌جات مصنوعی از ملزومات جدی برای شادابی پوست است. یکی از بزرگترین سموم برای پوست شیرینی‌جات مصنوعی است.

کارشناس طب سنتی صبح پارسی اظهار داشت: کسانی که ریزش مو دارند از شامپوهای تبلیغاتی که برای ریزش مو است استفاده نکنند چون تاثیر چندانی ندارد و گاهی درباره گیاهی بودن آن ها حقیقت بیان نمی شود. از شامپو و صابون گیاهی استفاده شود؛ همچنین فرد می تواند عسل و روغن زیتون یا عسل و روغن بادام تلخ را به مو زده و به مدت نیم ساعت صبر کرده و به حمام برود، در حمام به صورت نشسته دوش بگیرد چون سرپا دوش گرفتن باعث ریزش موی بیشتر می شود. همچنین سدر، ختمی، حنا و مورد ترکیبی است که اگر ده دقیقه روی سر فرد بماند و در این فرایند پنج الی شش هفته تکرار شود می تواند از ریزش مو جلوگیری شود.

ابوالفضلی افزود: در گذشته در حمام ها خیلی کارها انجام می شد از جمله کیسه کشیدن، مشت و مال که باعث باز شدن منافذ پوست می شود. کیسه کشی هفته ای یک نوبت به همراه روشور باعث باز شدن منافذ پوستی و از بین رفتن چربی مازاد بدن می شود.

وی در پایان گفت: کک و مک های وراثتی و جای جوش و آکنه با مخلوط سرکه سیب و پودر سیاهدانه و یا پوست خیار و سرکه سیب خیلی سریع از بین می رود که باید در بازه زمانی یک ماه تا چهل روز در آن مداومت صورت گیرد.

آخرین اخبار

اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود پخش بازی های لیگ برتر از جام جم برای تقویت پوست و مو چه دمنوشی مناسب است؟ امیدوار باشید دارنده رکورد روپایی ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود اولین مرد ایرانی که توانست به مجلس سوئد راه پیدا کند/ حاکم زاده: کار پرستاری من روی خوانندگی ام تاثیر می‌گذارد سلامت پوست و مو از موضوعات پربیننده برنامه رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد مهمان «شب نشینی» می‌شود زیتون و طرح تازه های پزشکی وقاری: ایفای نقش در تلویزیون، بازیگر را به مردم نزدیک‌تر می‌کند / نگاه متفاوت مرد حلقه‌ای جهان به نام هولاهوپ بازی های مناسب برای کودکان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مهدی اخوان: برای نو شدن از اهداف کوچک شروع کنیم ارباب حلقه‌های ایران مهمان «شب نشینی» می‌شود تلفیق فرهنگ و هنر با محیط زیست در جام جم امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بعد از ۱۴ سال با ریاست شخص رئیس جمهور برگزارشد مستند " روز نوزدهم" از آنتن جام جم مشاور را از جام جم ببینید برنامه تلویزیونی کنکاش با حضور وزیر امور خارجه کشورمان ایثار و انفاق از برجسته ترین ویژگی های رفتاری و اخلاقی حضرت فاطمه (س) سفر به سرزمین کاج ها سیاهپوشی «شب نشینی» همزمان با شهادت حضرت زهرا (س) تربیت فرزند موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا زنان امروز چطور می توانند حضرت زهرا (س) را اسوه خود قرار دهند؟ اسکی باز صحرانوردی استقامت به جام جم می آید کوتاهی عمر ام ابیها(س) یکی از علل شناخت محدود بشر از فضائل ایشان نمایش «کوچه های بنی هاشم» نمایشی میدانی که در نوع خود بی نظیر است چاپ چند کتاب به زبان انگلیسی توسط مترجمی که دچار فلج اطفال بود/ حسن اسدی: از تاثیر نقش تئاتر جدیدم پرخاشگر شده ام!؛ در جوانی مانیتورهای اتاق فرمان برایم شبیه سفینه ها بود سوگواره یاس کبود در شب نشینی جام جم راه هایی برای شناخت بهتر نیما یوشیج و خدمات او به شعر و ادب فارسی بررسی تاثیر نمایش های مذهبی در جامعه در برنامه «صبح پارسی» فردا

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها