اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

وقاری: ایفای نقش در تلویزیون، بازیگر را به مردم نزدیک‌تر می‌کند / نگاه متفاوت مرد حلقه‌ای جهان به نام هولاهوپ

میلاد رضایی، قهرمان هولاهوپ و مهوش وقاری، بازیگر سینما و تلویزیون مهمان های شب نشینی شبکه جام جم بودند.

در بخش اول گفت و گو رضایی درباره ورزش هولاهوپ گفت: برای ورزش هولاهوپ قوانین خاصی در نظر گرفته شده است که اگر این ورزش درست انجام شود، به شدت برای بدن مفید است. من تنها فرد ایرانی هستم که با این ورزش نامم در کتاب گینس به ثبت رسیده و همچنین نام مشهد نیز با این رکورد در کتاب گینس برای اولین بار نوشته شد.

او ادامه داد: رکورد من برای بالا رفتن از پله با استفاده از هولاهوپ بود که از ۷۷۵ پله در ۳۴ دقیقه در یکی از برج مشهد، بالا رفتم. آخرین رکورد این ورزش در اختیار فردی آمریکایی بود که ۷۷۴ پله را در ۹۰ دقیقه بالا رفته بود.

رضایی اظهار کرد: هرکس نامش در گینس ثبت شود به او نام شگفت انگیزان جهان می‌دهند. پس قطعا کاری که در این کتاب ثبت شود شگفت انگیز است. من برای این رکورد خیلی تلاش کردم، اما چون قانون‌های گینس را نمیدانستم، وقتی گینس قانون‌ها را دو روز قبل اعلام کرد خیلی کار برای من سخت شد.اگر میخواستم طبق قانون‌های خودم پیش بروم، در ۱۵ دقیقه رکورد را ثبت می‌کردم.

رضایی گفت: ما در مهر ماه سال ۱۳۹۹ طرحی را در قالب یک طرح توجیهی به وزارت ورزش تحویل دادیم که در ۱۱ صفحه ثابت کردیم هولاهوپ یک ورزش است. وزارت ورزش نیز این طرح را به فدراسیون ورزش‌های همگانی تحویل داد و ما در آبان ماه همان سال از این ورزش دفاع کردیم. فدراسیون ورزش همگانی نیز این ورزش را ثبت رساند.

قهرمان هولاهوپ گفت: خانم بلوریان، همسر بنده تنها کسی است که در خاورمیانه، پایان نامه ورزشی درباره هولاهوپ نوشت. در واقع درباره هولاهوپ در دنیا ۵ مقاله نوشته شده که ۴ مقاله آن برای آمریکا و یکی از آن‌ها مربوط به دانشگاه دولتی بجنورد است که توسط همسر من نوشته شده است.

خانم بلوریان درباره این مقاله گفت: من از وقتی که با میلاد ازدواج کردم سعی کردم مکمل او باشم یعنی او در زمینه هولاهوپ فعالیت انجام دهد و من در این زمینه مقاله بنویسم. این مقاله درباره تاثیرات هولاهوپ بر شاخص توده بدن و درصد چربی بدن است.

او ادامه داد: در مقالات امریکایی بیشتر درباره تاثیر این ورزش روی حالت روحی افراد نوشته بود، این ورزش به دلیل ریتمیک بودن باعث شادی نشاط در افراد می‌شود. ورزش هولاهوپ حتی روی گفتار درمانی تاثیر ویژه‌ای دارد البته به غیر از گفتار درمانی ورزش هولاهوپ روی سکته مغزی نیز تاثیر می‌گذارد به طوری که حتی از فیزیوتراپی اثر آن بیشتر است. افرادی که سکته کرده بودند و نمی‌توانند درست راه بروند وقتی به هولاهوپ روی آورده بودند در مقایسه با افرادی که فیزیوتراپی کرده بودند تاثیر بیشتری در اندام های حرکتی خود داشتند.

میلاد رضایی در رابطه با سختی‌های کودکی خود گفت: من تلاش زیادی کردم به افراد مختلف ثابت کنم که میتوان از صفر یا حتی زیر صفر شروع کرد و به نقاط بالایی دست پیدا کرد. من در کودکی در فقر به سر می‌بردم و در حال حاضر به ثروت رسیدم. حتی به یاد دارم در کودکی تغذیه خود را از زباله‌های جلو در خانه پیدا می‌کردم، اما حالا خوشحالم که توانستم با تلاش و امید به خدا جایگاه خود را عوض کنم.

او ادامه داد: من در بهزیستی بزرگ شدم، اما فقر و تلاش نکردن را دلیل نداشتن مادر و پدر نمیدانم. گاهی از من به عنوان الگوی جامعه نیز یاد می‌کنند.

رضایی گفت: من در تمام دوران کودکی و نوجوانی با حسرت بزرگ شدم. زمانی که طرح توجیهی هولاهوپ را نوشتیم، دغدغه من گذاشتن نامی ایرانی برای این ورزش بود. این ورزش نه نیاز به لباس و نه کفش خاصی دارد و میتوان در کوچک‌ترین خانه‌ها آن را انجام داد، به همین دلیل من اسم این ورزش را ورزش ارزان گذاشتم و تصمیم گرفتم آن را به بچه‌هایی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند آموزش دهم.

خانم بلوریان اینطور ادامه داد: هر هولاهوپ برای بدن خاص خود ساخته شده است، اما هولاهوپ‌های سوپر به دلیل مگنت‌های موجود در آن چربی سوزی بیشتری دارد.

در بخش دوم گفت و گو مهوش وقاری درباره کار خود قبل از بازیگری بیان کرد: اداره کل تربیت معلم یکی از ادارات کل آموزش پرورش است که من کارشناس ارزشیابی این قسمت بودم. من کار حرفه‌ای بازیگری را از سال ۱۳۶۱ با یک برنامه تلویزیونی به نام " پرنده‌ای که رها شد"، شروع کردم.

او بیان کرد: من بازیگری را از سن کودکی شروع کردم و در آن زمان دوره‌ای ندیدم. قبل از پیروزی انقلاب یک سازمان جوانان بود که من از سن ۱۱ سالگی عضو آن شدم و در گروه ورزش و هنری این سازمان فعالیت خود را شروع کردم. در زمان دانشجویی نیز به کاخ جوانان رفتم و فعالیت خود را ادامه دادم.

او درباره همسر خود، مرحوم قاضی مرادی نیز گفت: آشنایی ما از اداره کل تربیت معلم شکل گرفت در واقع ما از سال ۱۳۵۶ در این سازمان همکار بودیم و در سال ۱۳۵۹ ازدواج کردیم و سپس هر دو کار حرفه‌ای خود را در زمینه بازیگری آغاز کردیم. در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ به علت بیماری همسرم کم کار‌تر شدم و من ترجیح دادم در زمان اوج بیماری همسرم در کنارش باشم و به او کمک کنم.

بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون درباره سریال "رسم عاشقی" گفت: این کار، ویژه ی ماه رمضان ساخته شد . این برنامه روز‌ها ضبط میشد تا شب روی آنتن برود. خداروشکر به قدری آقای سلطانی، کارگردان این برنامه تبحر داشت که مشکلی با وجود ضبط فوری این سریال پیش نیامد.

او در ادامه درباره تجربیات خوب خود در حوزه بازیگری گفت: تنوع داشتن در کار بازیگری یکی از جذابیت‌های این حرفه است، این تنوع گاهی از این نقش‌ها یاد میگیری و تجربه کسب میکنی.

وقاری گفت: اینکه من و همسرم هر دو بازیگر بودیم هم سختی داشت و هم خوب بود. یکی از خوبی‌های این موضوع این بود که درک متقابل از کار هم داشتیم و میدانستیم فیلم و سریال چقدر سختی دارد و همدیگر را در این زمینه همراهی می‌کردیم. اما بدی‌های ازدواج دو بازیگر باهم این بود که گاهی ما با هم در یک زمان و ساعت برای دو فیلم مجزا آفیش می‌شدیم و این باعث می‌شد ما همدیگر را نبینیم.

او گفت: من کار معلمی و بازیگری را باهم انجام دادم. موضوع این است که سعی میکردم تاریخ را به دانش آموزانم با بازیگری یاد بدهم یعنی از آن‌ها میخواستم بعضی از قسمت‌ها را اجرا کنند.

وقاری درباره بازخورد مردم بیان کرد: بازخورد مردم در چندسال اخیر برای من خیلی خاص بود، هرکس به من می‌رسید از من تشکر می‌کرد که این موضوع برای من جذاب بود.

او ادامه داد: فرق کار تلویزیونی با کار سینمایی این است که کسی که در تلویزیون کار می‌کند به مردم نزدیک‌تر است تا کسی که کار سینما انجام می‌دهد.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران و 21 به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود و تهیه کننده این برنامه نیز عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini.irani بارگذاری می شود.

آخرین اخبار

کارگردان خنده بازار در شب نشینی ورزشهای جداب "قایقرانی" و "هندبال" محور گفتگوی ورزش ایران طب ایرانی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بیش از ۵۰٪ ژن ما متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است / مزایا و معایب فضای مجازی چیست؟ بازیگر معروف شب‌های برره از سوسک می‌ترسد/ مژگان شکوری: می‌توانم حدود ۱۵۰ ثانیه نفسم را زیر آب حبس کنم/ شاعران ایرانی چه تاثیری بر ادبیات غرب داشتند؟ کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت بگوری برره امشب به «شب نشینی» می آید "فرزانه " خروس جنگی میهمان شب نشینی می شود چگونه انواع بیش‌فعالی را بشناسیم و آن را درمان کنیم؟ بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون زنی که با وجود‌ام اس قله دماوند را فتح کرد/ زهره حمیدی: فرزندانم دوست داشتند بازیگری کنم ارتباط صحیح و موثر فرزندان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مفهوم اصلی واژه فرهنگ چیست/ فرهنگ‌نامه دهخدا بزرگ‌ترین کتاب فرهنگی تاریخ زبان فارسی دستاوردهای سفر رییس جمهور به روسیه "تولدی دیگر" در شب نشینی حمایت‌های سازمان توسعه تجارت ایران از تجّار ایرانی خارج از کشور با پرورش گل و گیاه حس خوب را تجربه کنیم بانویی که کمر همت به بازتولید عروسک های بومی فرهنگی ایران بست در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه چه گذشت؟ دانشجوی نخبه‌ای که توانست دو اختراع خود را ثبت کند مسافر چین میهمان ورزش ایران وجود رقابت ناسالم در محیط پیرامون ما برای کشف توانایی ها لازم است/ بازی استاندارد برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟ خوزستان از کارون تا هورالعظیم «شب نشینی» با نخبگان گفتگو می کند روز فردوسی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد شب نشینی با بانوان فوتسالیست کشور چه بازی هایی برای کودکان مناسب است اکبرزاده: فعالان میراث فرهنگی باید بیشتر از جراحان مغز درس بخوانند/ بازیگر معروفی که در ۴ سالگی باقالی میفروخت همزمان با روز غزه؛ پژوهشگر حوزه فلسطین به برنامه «صبح پارسی» دعوت شد شب نشینی میزبان بازیگر سریال "متهم گریخت" می شود. پیشینه دانشنامه در ایران به چه زمانی باز می گردد؟/ برای انتقال بهتر احساسات نوازش های کلامیمان را شخصی سازی کنیم زیتون با موضوع علل و راه های درمان بیماری های پروستات به روی آنتن رفت کریم قربانی: به عشق همسرم ۱۴ سال مجرد زندگی کردم/ ماجرای شنیدنی اولین دختری که توانست در تبریز کارت بازرگانی دریافت کرد اخوان: انتخاب صحیح باید بر اساس مراحل و اصول منطقی صورت گیرد روز دایره المعارف، موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا بازیگر شمالی تلویزیون به «شب نشینی» می آید فراخوان برگزاری مسابقه "انقلاب از دریچه هنر" در شبکه جهانی جام جم پخش بازی های لیگ برتر از جام جم انتخاب های زندگی موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ، به شبکه جهانی جام‌جم می‌آید کنکاش بررسی می کند اهمیت ضرب المثل ها در زبان و ادبیات فارسی با میهمانان ورزش ایران همراه باشید بازیگر سریال نیسان آبی: من در سینما ادب شدم / بازیگر معروفی که در اولین اجرای خود نقش الاغ را ایفا کرد تاب آوری، مهم ترین مولفه برای امیدوارانه زندگی کردن است شهرام عبدلی مهمان «شب نشینی» می‌شود اشتغال بانوان موضوع اصلی برنامه «صبح پارسی» فردا شب نشینی کنار زاینده رود

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها