اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

زیتون و طرح تازه های پزشکی

دکتر فرزانه از تازه هاى دارو درمانى در دوران كرونا گفت.

خانم دكتر فرزانه داستان (متخصص داروسازی بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو کمیته علمی ستاد کرونا) در برنامه زیتون حضور یافت و پیرامون دوران کرونا چنین گفت:

دارو هاى ضد ويروس جديد معرفى شده
دو داروی "منوپيراوير" و "پلكسيويد" دارو هاى جديدى هستن كه اخيراً از سازمان غذا و دارو براى درمان كرونا تاييديه گرفته اند .
مصرف اين دو دارو در ٥ روز اوليه در بيماران با پيشينه بيمارى ها ى زمينه ايى و پر ريسك مى تواند مفيد باشد و از بسترى شدن و بدخيم شدن  بيماران جلو گيرى كند .
اما نگرانى ها از عوارض دارويى اين دو دارو در اطفال وجود دارد كه نياز به بررسى بيشتر دارد .

تاثير مكمل ها در پيشگيرى و درمان كرونا
مصرف مداوم مكمل ها و تاثير آن در پيشگيرى و درمان كرونا در هيچ يك از مراجع علمى تاييد نشده است ! اما همانطور كه مى دانيم در افرادى كه دچار كمبود ويتامين ها و مواد مغذى هستند مصرف اين مكمل ها مى تواند از بدخيمى بيمارى بكاهد .

نقش واكسن در پيشگيرى از ابتلا به جهش اوميكرون
با توجه با اينكه جهش اوميكرون در قسمت ژن اسپايك اين ويروس بوده است در ابتدا نگرانى ها در مورد عدم تاثير واكسن مطرح بود كه مطالعات نشان داده است كه واكسن ها در گونه ى جديد هم موثر بودند و سازمان جهانى بهداشت توصيه اكيد به ترزيق واكسن در كسانى كه هنوز واكسن را دريافت نكردند و تزريق دوز بوستر در كسانى كه دو دوز واكسن را دريافت كردند مى باشد .
مصرف دوز بوستر به علت كاهش سطح آنتى بادى ها يك تا سه ماه بعد از واكسناسيون اوليه بسيار موثر و ضرورى است .

آخرین اخبار

حضور رکورددار دارنده مدارک تحصیلی در شب نشینی تفاوت مخاطبان داخل و خارج از کشور از نگاه وحید رونقی بررسی آخرین تحولات غزه در کنکاش ژرفا و سبک زندگی شب نشینی با یک میهمان خوش صدا تئاتر؛ بازیگر را نمک گیر می کند سوگواره ای از کرمانشاه قطعه ای دیگر از روایت غمبار نینوا ژرفای 22مرداد با محوریت تاریخ و تمدن بازیگر ترورشده سریال بچه مهندس به استودیوی شب نشینی می آید نگاهی به نقش عاشورا در هویت‌یابی دینی نوجوانان «صبح پارسی» فردا میزبان کارشناس گل و گیاه است نگاهی بر نقش صنعت گردشگری در دنیا ژرفا و مبانی اندیشه دینی و اعتقادی قطعه ای عاشورایی از شمال کشور در باب روایت کربلا مسافری از ژاپن در شب نشینی امشب با مقوله گردشگر مذهبی بیشتر آشنا می شویم. اهمیت هویت دینی در خانواده با الگوبرداری از مکتب حسینی نقش اهمیت علوم پایه در پیشرفت جوامع پخت فطیر حلوا در بخش آشپزی خانه مهر چرا حضرت زینب (س) از جهاد امام حسین (ع) حمایت کرد؟ ژرفا و حکومت دینی شب سیزدهم محرم منتسب به بانوی آب و آیینه آیین بیل زنی قطعه ای دیگر از روایت کربلا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی «شب نشینی» امشب میزبان استاد خوشنویسی و نقاشی حماسی می‌شود نگاهی به آیین‌های عزاداری استان خوزستان صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است ژرفا با محوریت اندیشه ورزی روایت قطعه ای از کربلا با تعزیه شب دوازدهم محرم منتسب به مرد محراب و سجاده ؛سیدالساجدین (ع) آداب مداحی در خوزستان شب نشینی امشب میزبان یک همکار مطبوعاتی است یکی از اهداف قیام عاشورا حفظ حقانیت اسلام بود ژرفا با محوریت شعر و ادبیات غروب کربلای خونین، قطعه ای جانگداز از یک روایت شب یازدهم و غربت شام غریبان سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن امشب استودیوی شب نشینی حال و هوای عاشورا دارد ماجرای ۱۰ سال اسارت از زبان جانباز دوران دفاع مقدس شب دهم و روضه حرم ابا عبدالله علیه السلام ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ قطعه یک روایت از صفویه تا یزد لبیک یا حسین (ع) حسین گاردی که بود؟ نگاهی به روایت شهادت حضرت علی اکبر (ع) در ظهر عاشورا سوگواره ی حسین در مرکز اسلامی لندن ژرفا و سبک زندگی باید اتمسفر دنیای معاصر را به نقاشی قهوه خانه ای وارد کرد. شب نهم؛ منتسب به سقای آب و ادب

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها