اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

برنامه نویس تک انگشتی که به عنوان کارآفرین برتر شناخته شد/ دروازه بان فوتبالی که از کم بودن دستمزد بانوان در این ورزش گلایه کرد

سهیلا رودسری ، فائزه کمالی و یاسمن پاکجو بانوان فوتسالیست ایرانی و محمد حسین کربلایی نخبه معلول و کارآفرین و علیرضا معدن کنی خواننده مهمانان برنامه شب نشینی امشب هستند.

در بخش اول گفتگو محمد حسین کربلایی گفت: من معروف به برنامه نویس یک انگشتی هستم، چون همیشه با یک انگشت کار انجام دادم. از سال ۱۳۹۰ کار خود را شروع کردم و سال ۱۳۹۶ به عنوان کارآفرین شناخته شدم.

او ادامه داد: من یک کتاب نوشتم و یک کتاب هم از انگلیسی به فارسی ترجمه کردم.

کربلایی درباره مشکل کارآفرینان در داخل ایران گفت: یکی از این مشکل‌ها این است که وقتی کارآفرینی به مشکل می‌خورد، سیستم‌های قضایی به جای حل کردن این موضوع در یک ساعت، حداقل ۵ ساعت آن را طول می‌دهند.

وی اظهار کرد: من کار‌های که به آن‌ها علاقه داشتم را در دبیرستان روی یک برگه نوشتم، اما به دلیل مشکل جسمی نمی‌توانستم آن را انجام دهم، حتی برنامه نویسی هم، چون نیاز به ۱۰ انگشت داشت، کار را برای من سخت می‌کرد.

کربلایی توضیح داد: دکترای مدیریت استراتژیک دارم، اما دوست ندارم کسی من را دکتر صدا کند، زیرا در فضای مجازی دکتر زیاد است و دیدگاه مردم نسبت به این افراد بد است به همین دلیل تصمیم گرفتم یک آدم معمولی باشم.

او ادامه داد: من در فضای مجازی از قلب سیاه استفاده میکنم به این دلیل که فکر میکنم این قلب خودم بعد از گذشتن این همه مشکل است.

کربلایی بیان کرد: در حال حاضر وقتی پروژه بزرگی داشته باشم تا ۲۰۰ نفر به طور غیر مستقیم در کنار من کار می‌کنند، اما هدف من این است که بتوانم برای ۲ هزار نفر ایجاد شغل کنم.

او گفت: من بیشتر کتاب‌های کسب و کار و فلسفی می‌خوانم، ولی سعی میکنم کتاب‌هایی که افراد مختلف به من معرفی می‌کنند را هم مطالعه کنم، مثلا کتاب‌های جامعه شناسی برای جذب مخاطب بهتر از کتاب‌های مدیریت عمل می‌کند.

در بخش دوم گفتگو سهیلا رودسری گفت: من گیلانی ومتولد ۱۳۷۱ هستم . کارشناسی تربیت بدنی دارم. من خانواده ورزشی نداشتم، ولی از ۹ سالگی خودم به دلیل علاقه زیادم، شروع به ورزش کردم.

او ادامه داد: مادرم به دلیل آسیب‌های جسمی که ورزش فوتبال داشت، با ورزش کردن من مخالفت می‌کرد، اما پدرم، چون فوتبال را دوست داشت همیشه مرا در این زمینه تشویق می‌کرد.

رودسری توضیح داد: من، چون عاشق دویدن هستم و در فوتسال دویدن یکی از رکن‌های اصلی است، باعث شد علاقه من به این ورزش چند برابر شود.

او اظهار کرد: در گذشته اصلا با بازیکنان فوتسال در ایران قرارداد نمی‌بستند، اما حالا چند سال است که قرارداد مرسوم شده و این خیلی خوب است.

رودسری گفت: هدف من رفتن به تیم ملی است، اما در حال حاضر به دلیل جوانگرایی ممکن است انتخاب نشوم.

یاسمن پاکجو بیان کرد: من اسفند ۱۳۷۵ هستم و در تهران متولد شدم. من و برادرم یک سال تفاوت سنی داریم و به دلیل اینکه هم بازی من برادرم بود و او فوتبال بازی میکرد، باعث شد من هم به این ورزش علاقه‌مند شوم.

او گفت: من از وقتی وارد دبستان شدم، فوتبال را به صورت حرفه‌ای در کلاس‌های ورزشی دنبال کردم. مادر من با اینکه کارمند بود از کارش مرخصی می‌گرفت تا من را به کلاسم برساند و پدرم هم من را بسیار در این زمینه تشویق کردند.

پاکجو ادامه داد: فوتسال به دلیل اینکه سرعت و هیجان بیشتری نسبت به فوتبال دارد خیلی جذاب است.

وی بیان کرد: من از بچگی ۳ رویا داشتم که یکی از آن‌ها رفتن به تیم ملی بود که در سن پایین به آن رسیدم و بعد از آن دیدن رونالدو بود که هنوز ندیدمش وآرزوی جدید من لژیونر شدن است.

فائزه کمالی اظهار کرد: من متولد ۱۳۷۵ و اصالتا شیرازی هستم، اما در کرج زندگی میکنم. در حال حاضر هم ترم آخر رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی هستم و پست دروازه بانی را در فوتسال دارم.

او ادامه داد: خانواده من ورزشی بودند و مادر من کوه نورد و خواهر دوقلوی من هندبالیست است. من در پنجم دبستان از طریق یکی از دوستان مادرم وارد فوتسال استان شدم. اول به صورت دانش آموزی و حالا چند سال است به صورت حرفه بازی می‌کنم.

کمالی توضیح داد: در حوزه دروازه بانی، به دلیل اینکه توپ زیادی سمت دروازه پرتاب می‌شود هیجان زیادی در طول بازی برای من وجود دارد و به نظر من به همین دلیل جذابیت فوتسال بیشتر از فوتبال است.

وی اظهار کرد: هدف من رفتن به تیم ملی است و اینکه می‌خواهم جزء ۱۰ گلر برتر جهان شوم و همچنین می‌خواهم لژیونر شوم. یکی از مشکلات زنان فوتبالیست دستمزدهای کم و قرارداد های پایین در ایران است برای همین من میخواهم در کشور های عربی لژیونر شوم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini.irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

صبح پارسی 4 خرداد با موضوع کتاب جنگ 33 روزه به روی آنتن می رود قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به برنامه «شب نشینی» امشب می‌آید امروز درباره سرطانهای شایع زنان صحبت می کنیم خواندن نماز شکر به هنگام بازگشت به خرمشهر خرمشهر نماد صلابت و مقاومت چرا افراد باید به فرهنگ و مراسم خانوادگی یکدیگر در زندگی مشترک احترام بگذارند با خانه مهر اولین روز هفته میهمان مخاطبان هستیم اهمیت علاقه و اعتقاد بازیگر به نقش از نگاه آتش‌تقی‌پور سوم خرداد، روز مقاومت، ایثار و پیروزی معیارهای درست ازدواج چیست؟ رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران به شب نشینی دعوت شد مهمانی شب نشینی بازیگری از خطه سرسبز شمال بررسی صلاحیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایات ایرانیان مقیم خارج واکنش های غرب به اتفاقات اخیر خاورمیانه میلاد کاکاوند مهمان امشب برنامه «شب نشینی» اهدای عضو اهدای زندگی با خانواده تا بهشت خانواده تلویزیونی میهمان شب نشینی پنجشنبه اهمیت دانش کارشناسی برای ورود به بازارهای سرمایه‌گذاری  / گفت‌وگو با علیرضا محمودی، نویسنده کتاب‌های دانشگاهی درباره روز ملی جمعیت بیشتر بدانیم در شب نشینی امشب با فعالیت " باغ موزه نفت کرمان" بیشتر آشنا خواهیم شد. گفتگو درباره تالیف ۳۴ عنوان کتاب در برنامه «صبح پارسی» فردا چرا نمی توانیم خوب بخوابیم؟ نقش ایرانیان خارج از کشور در ترویج آثار ادبیات فارسی اهمیت ارتباطات سالم با ایرانیان خارج از کشور فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، میراث معنوی ایرانیان سوزن دوزی ، هنر فاخر دست زنان بلوچ سخنگوی پیشین وزارت خارجه مهمان اصلی برنامه «شب نشینی» امشب چگونه دکور خانه را با هویت خود ترکیب کنیم؟ تاثیر «درک متقابل» در تعارف کردن در برنامه مشاور مطرح شد: کیک اقتصادی کشور با سرمایه گذار خارجی بزرگ می شود 27 اردیبهشت روز جهانی روابط عمومی ها شب نشینی یک شب بهاری در کنار قهرمان دره نورد تاثیر جامعیت شاهنامه فردوسی در ماندگاری آن برای رفع خستگی چه کارهایی انجام دهیم مسابقه فرهنگی، هنری «آفتاب هشتم» میثاق فجر: کودکان برای نقالی، اول باید داستان شاهنامه را بدانند در شب نشینی یکشنبه درباره پیشینه نقالی گفتگو می کنیم چرا برخی جوانان از زندگی مشترک هراس دارند؟ میترا نوری: هندبال ایران در وضعیت خوبی قرار دارد راههای جذب سرمایه گذاری (موانع و فرصتها) تجربه اندوزی از کت جادویی تا معمای شاه تقویت مناسبات منطقه ای پخش مستیم فوتبال حضور پر افتخار‌ترین بانوی ورزشی رشته وشو در برنامه «شب‌نشینی» یانوان طلایی در ورزش ایران بررسی اهمیت آزمایشهای ژنتیک از چه دوره ای در شاهنامه دوره قانون‌گذاری یاد می‌شود؟ جوانی که با وجود محدودیت توانست مدال طلای پاراکانو را کسب کند معلم خوشنویسی که بازیگر شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها