اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

بررسی بیماری های دهان و دندان در زیتون

دکتر هوشمند متخصص وجراح بیماریهای لثه وایمپلنت به استودیو جام جم آمد

دکتر بهزاد هوشمند ، متخصص وجراح بیماریهای لثه وایمپلنت؛ مدیر گروه واستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رییس انجمن علمی تخصصی پریودونتولوژی کشور میهمان برنامه زیتون بود. وی درباره بیماری های دهان و دندان اینطور گفت:

دهان عضوی از بدن است که معبر سیستم گوارشی هست وهم سلامت اصلی بدن به دهان بر می گردد و نقش بزرگی در تغذیه و تکلم دارد .
دو بیماری عمده در دهان داریم ، یکی بیماری های پوسیدگی دندان و دیگری بیماری های نسوج نگهدارنده دندان ، که بخشی از آن لثه است .
هنگام شب میزان بزاق کاهش پیدا می کند.
پوسیدگی دندان چهار عامل دارد
۱_ دندان
۲_میکرو ارگانیزم
۳_میزبان مستعد
۴_ وجود قند

مواد قندی ظرف ۳ تا ۵ دقیقه ، در دهان  اسید  تولید می کند می کند و تا ۶ ساعت روی دندان باقی می ماند ، در نتیجه بلافاصله بعد از استفاده از این مواد ( در کودکان بعد از استفاده از شیر مادر ) بلافاصله باید جرعه ای آب نوشید تا دهان تمیز شود و در کودکان با یه گاز استریل دهان تمیز شود و بزرگسالان نیز حتما مسواک استفاده کنند .
جرم دندان  در حقیقت پروتئین بزاقیست که کلسیفیه می شود و روی دندان رسوب می کند و با پلاک های میکروبی دندان متفاوت است ،
آنچه باعث بیماری پوسیدگی دندان و بیماری نسوج نگهدارنده دندان یا عفونت لثه سطحی و عمقی می شود ، پلاک های میکروبی است.
بعضی از بزاق ها جرم ساز هستند ، وقتی کلسیم و فسفر بزاق بیش از عدد ۷۰ باشد ، بزاق جرم ساز می شود ، جرم سطح خشنی را در دندان ایجاد می کند که پلاک های میکروبی راحت روی آن می چسبد و به این دلیل است که جرم در ایجاد بیماری های نسوج نگهدارنده دندان بسیار مهم است

آخرین اخبار

صبح پارسی 4 خرداد با موضوع کتاب جنگ 33 روزه به روی آنتن می رود قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به برنامه «شب نشینی» امشب می‌آید امروز درباره سرطانهای شایع زنان صحبت می کنیم خواندن نماز شکر به هنگام بازگشت به خرمشهر خرمشهر نماد صلابت و مقاومت چرا افراد باید به فرهنگ و مراسم خانوادگی یکدیگر در زندگی مشترک احترام بگذارند با خانه مهر اولین روز هفته میهمان مخاطبان هستیم اهمیت علاقه و اعتقاد بازیگر به نقش از نگاه آتش‌تقی‌پور سوم خرداد، روز مقاومت، ایثار و پیروزی معیارهای درست ازدواج چیست؟ رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران به شب نشینی دعوت شد مهمانی شب نشینی بازیگری از خطه سرسبز شمال بررسی صلاحیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایات ایرانیان مقیم خارج واکنش های غرب به اتفاقات اخیر خاورمیانه میلاد کاکاوند مهمان امشب برنامه «شب نشینی» اهدای عضو اهدای زندگی با خانواده تا بهشت خانواده تلویزیونی میهمان شب نشینی پنجشنبه اهمیت دانش کارشناسی برای ورود به بازارهای سرمایه‌گذاری  / گفت‌وگو با علیرضا محمودی، نویسنده کتاب‌های دانشگاهی درباره روز ملی جمعیت بیشتر بدانیم در شب نشینی امشب با فعالیت " باغ موزه نفت کرمان" بیشتر آشنا خواهیم شد. گفتگو درباره تالیف ۳۴ عنوان کتاب در برنامه «صبح پارسی» فردا چرا نمی توانیم خوب بخوابیم؟ نقش ایرانیان خارج از کشور در ترویج آثار ادبیات فارسی اهمیت ارتباطات سالم با ایرانیان خارج از کشور فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، میراث معنوی ایرانیان سوزن دوزی ، هنر فاخر دست زنان بلوچ سخنگوی پیشین وزارت خارجه مهمان اصلی برنامه «شب نشینی» امشب چگونه دکور خانه را با هویت خود ترکیب کنیم؟ تاثیر «درک متقابل» در تعارف کردن در برنامه مشاور مطرح شد: کیک اقتصادی کشور با سرمایه گذار خارجی بزرگ می شود 27 اردیبهشت روز جهانی روابط عمومی ها شب نشینی یک شب بهاری در کنار قهرمان دره نورد تاثیر جامعیت شاهنامه فردوسی در ماندگاری آن برای رفع خستگی چه کارهایی انجام دهیم مسابقه فرهنگی، هنری «آفتاب هشتم» میثاق فجر: کودکان برای نقالی، اول باید داستان شاهنامه را بدانند در شب نشینی یکشنبه درباره پیشینه نقالی گفتگو می کنیم چرا برخی جوانان از زندگی مشترک هراس دارند؟ میترا نوری: هندبال ایران در وضعیت خوبی قرار دارد راههای جذب سرمایه گذاری (موانع و فرصتها) تجربه اندوزی از کت جادویی تا معمای شاه تقویت مناسبات منطقه ای پخش مستیم فوتبال حضور پر افتخار‌ترین بانوی ورزشی رشته وشو در برنامه «شب‌نشینی» یانوان طلایی در ورزش ایران بررسی اهمیت آزمایشهای ژنتیک از چه دوره ای در شاهنامه دوره قانون‌گذاری یاد می‌شود؟ جوانی که با وجود محدودیت توانست مدال طلای پاراکانو را کسب کند معلم خوشنویسی که بازیگر شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها