اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کیانوش گرامی: من با دلم بازی می کنم/ پتینه کاری که با انجام یک اثر هنری از کویت اقامت رفت

کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون و قدرت الله فرجی مدرس دانشگاه مهمانان برنامه شب نشینی امشب هستند.

در بخش اول گفتگو کیانوش گرامی درباره شروع کارش در سینما و تلویزیون گفت: حسن سلطانی که در حال حاضر تصویر بردار است، قبلا در بخش فنی کار می‌کرد و بچه محل من بود. در تابستان سال ۱۳۵۴ از من خواست برای یک فیلمبرداری به شمال بروم و من هم به عشق سفر شمال، قبول کردم و اینگونه کار من در پشت صحنه شروع شد.

او ادامه داد: من بیش ۴۰۰ تا فیلم سینمایی بازی کردم، حتی بعضی وقت‌ها در یک سال در ۴۰ فیلم کار می‌کردم، البته در این چند سال اخیر بیشتر کار بازیگری انجام دادم و کار پشت صحنه نکردم.

گرامی درباره همکاری‌های خود با مسعود کیمیایی، گفت: از اول با کار تدارکات شروع کردم و تا مدیر تولیدی و بازیگری را با مسعود کیمیایی ادامه دادم. من در فیلم‌های زیادی از جمله خط قرمز، اعتراض، ضیافت، سلطان و… به کارگردانی کیمیایی بازی کردم.

مسعود کیمیایی بیش از ۴۰۰ جلد کتاب برای من خریده است، یکی از قشنگ‌ترین جمله‌هایی هم که در کتاب برای من نوشته این است که «از اتوبوس رفاقت خوشگل پیاده شو»، این جمله به این دلیل است که کیمیایی به شدت رفیق باز است و وقتی کسی او را تنها می‌گذارند، ناراحت می‌شود.

گرامی توضیح داد: من افتخار داشتم بیش از ۴۰ سال، شاگرد مسعود کیمیایی باشم و هنوز هم گاهی نقش‌هایی را برای بازیگری به من پیشنهاد می‌دهد.

وی اظهار کرد: شخصیت من به نقش‌هایی که بازی می‌کنم خیلی نزدیک است. درست است قاتل یا قاچاقچی نیستم، اما فرم صحبت کردن و رفتار من همان است که در فیلم بازی می‌کنم.

گرامی گفت: بعد از مسعود کیمیایی، حسن فتحی که با او هم بچه محل من هستیم، با دعوت من به بازیگری در سریال میوه ممنوعه و کیفر، باعث پیشرفت من در عرصه بازیگری شد.

او ادامه داد: دوستان زیادی دارم که درس‌های زیادی از آن‌ها یاد گرفتم. می‌توانم بگویم دستیاری بهتر از سامان مقدم و حمید نعمت الله ندیدم . اما مشکل این است وقتی با اکیپی دوست باشی با تو کار نمی‌کنند.

گرامی گفت: من گاهی بدون سناریو بازیگری می‌کنم، چون با دلم آن کار را انجام می‌دهم.

وی اظهار کرد: من در خانه ام بیش از ۱۰۰۰ پرنده دارم و همسرم گاهی با وجود ۴ تا بچه، به پرنده‌های من رسیدگی می‌کند، خداروشکر که همسر خیلی خوبی دارم.

در بخش دوم گفتگو قدرت الله فرجی گفت: من در آستانه اراک به دنیا آمدم، اما بعد از کلاس ششم، به تهران آمدم واین جا مستقر شدم. شبانه درس می‌خواندم و صبح‌ها نجاری می‌کردم.

او ادامه داد: من حدود یک سال شاگرد نجار بودم و بعد از آن رنگ کار چوب شدم و کار رنگ کاری را ادامه دادم و همینطور کار نقاشی را شروع کردم.

فرجی اظهار کرد: من در یک زمانی برای تفریح به کویت رفتم، اما نتوانستم در آن جا بیکار بمانم برای همین تصمیم گرفتم کار کنم. وقتی به دوستم این موضوع را گفتم او مرا به یک کارخانه نجاری برد و گفت میتوانی اینجا کار کنی.

آنجا قرار شد من یک سرویس خواب را رنگ کنم، این در شرایطی بود که من حتی نمی‌دانستم اسم رنگ‌ها چیست، من آن سرویس خواب را ۳ روزه طراحی کردم و تحویل دادم. ۴۰ عدد از این سرویس خواب در هفته اول فروش رفت، این موضوع باعث شد برای من در کویت اقامت بگیرند، چون می‌ترسیدند اگر من بروم کارخانه آن‌ها ورشکست شود.

من حدود ۴۰۰ عدد از آن سرویس خواب را رنگ کردم و از همان جا بود که کار نقاشی را شروع کردم و پتینه کاری را ادامه دادم.

او بیان کرد: وقتی در کویت بودم، من را به قوه قضائیه در ایران دعوت کردند و از من خواستند یک سالن را پتینه کاری کنم، این باعث شد کار پتینه کاری روی دیوار را شروع کنم.

فرجی گفت: من هم از کار کردن و هم از آموزش دادن لذت می‌برم، اما آموزش دادن حس آرامش بخشی دارد، مخصوصا وقتی شاگردانت عکس کار‌های خود را ارسال می‌کنند و می‌گویند توانستند از این راه کسب درآمد کنند.

او اظهار کرد: این کار از آن دسته از کار‌هایی است که جوانان می‌توانند با ۱۰۰ هزار تومان کسب و کار خودشان را بعد از تمام شدن درسشان، شروع کنند. در حال حاضر پتینه کاری با پخش آموزش‌ها از طریق صدا و سیما به یک شغل تبدیل شده است.

فرجی ادامه داد: من پولدار نیستم، اما ثروتمند هستم، ثروت من خانواده و کسانی که دوستم دارند، هستند. ثروت یعنی شاگردانت زنگ بزنند و بگویند با کسب درآمد از حرفه‌ای که شما به ما آموزش دادی توانستیم خونه یا ماشین بخریم.

او گفت: آرزوی من این است که افراد بیشتری را در این زمینه آموزش دهم، لذت این کار برای من زیاد است و هیچ چیز جز این کار من را نمی‌تواند راضی نگه دارد.

استاد پتینه کاری در آخر گفت: از جوانان می‌خواهم تا می‌توانند کار و تمرین کنند و خسته نشوند و مطمئن باشند برای هر چیزی تلاش کنند به آن خواهند رسید.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini.irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

صبح پارسی 4 خرداد با موضوع کتاب جنگ 33 روزه به روی آنتن می رود قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به برنامه «شب نشینی» امشب می‌آید امروز درباره سرطانهای شایع زنان صحبت می کنیم خواندن نماز شکر به هنگام بازگشت به خرمشهر خرمشهر نماد صلابت و مقاومت چرا افراد باید به فرهنگ و مراسم خانوادگی یکدیگر در زندگی مشترک احترام بگذارند با خانه مهر اولین روز هفته میهمان مخاطبان هستیم اهمیت علاقه و اعتقاد بازیگر به نقش از نگاه آتش‌تقی‌پور سوم خرداد، روز مقاومت، ایثار و پیروزی معیارهای درست ازدواج چیست؟ رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران به شب نشینی دعوت شد مهمانی شب نشینی بازیگری از خطه سرسبز شمال بررسی صلاحیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایات ایرانیان مقیم خارج واکنش های غرب به اتفاقات اخیر خاورمیانه میلاد کاکاوند مهمان امشب برنامه «شب نشینی» اهدای عضو اهدای زندگی با خانواده تا بهشت خانواده تلویزیونی میهمان شب نشینی پنجشنبه اهمیت دانش کارشناسی برای ورود به بازارهای سرمایه‌گذاری  / گفت‌وگو با علیرضا محمودی، نویسنده کتاب‌های دانشگاهی درباره روز ملی جمعیت بیشتر بدانیم در شب نشینی امشب با فعالیت " باغ موزه نفت کرمان" بیشتر آشنا خواهیم شد. گفتگو درباره تالیف ۳۴ عنوان کتاب در برنامه «صبح پارسی» فردا چرا نمی توانیم خوب بخوابیم؟ نقش ایرانیان خارج از کشور در ترویج آثار ادبیات فارسی اهمیت ارتباطات سالم با ایرانیان خارج از کشور فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، میراث معنوی ایرانیان سوزن دوزی ، هنر فاخر دست زنان بلوچ سخنگوی پیشین وزارت خارجه مهمان اصلی برنامه «شب نشینی» امشب چگونه دکور خانه را با هویت خود ترکیب کنیم؟ تاثیر «درک متقابل» در تعارف کردن در برنامه مشاور مطرح شد: کیک اقتصادی کشور با سرمایه گذار خارجی بزرگ می شود 27 اردیبهشت روز جهانی روابط عمومی ها شب نشینی یک شب بهاری در کنار قهرمان دره نورد تاثیر جامعیت شاهنامه فردوسی در ماندگاری آن برای رفع خستگی چه کارهایی انجام دهیم مسابقه فرهنگی، هنری «آفتاب هشتم» میثاق فجر: کودکان برای نقالی، اول باید داستان شاهنامه را بدانند در شب نشینی یکشنبه درباره پیشینه نقالی گفتگو می کنیم چرا برخی جوانان از زندگی مشترک هراس دارند؟ میترا نوری: هندبال ایران در وضعیت خوبی قرار دارد راههای جذب سرمایه گذاری (موانع و فرصتها) تجربه اندوزی از کت جادویی تا معمای شاه تقویت مناسبات منطقه ای پخش مستیم فوتبال حضور پر افتخار‌ترین بانوی ورزشی رشته وشو در برنامه «شب‌نشینی» یانوان طلایی در ورزش ایران بررسی اهمیت آزمایشهای ژنتیک از چه دوره ای در شاهنامه دوره قانون‌گذاری یاد می‌شود؟ جوانی که با وجود محدودیت توانست مدال طلای پاراکانو را کسب کند معلم خوشنویسی که بازیگر شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها