اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چگونه دکور خانه را با هویت خود ترکیب کنیم؟

طراحی تلفیقی دکوراسیون داخلی از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

در بخش اول برنامه کارشناس معماری و طراحی داخلی گفت: برای داشتن یک دکوراسیون مناسب باید سبک‌های مختلف را شناخت تا تنها سلیقه‌ای پیش نرویم. بهتر است افراد برای دکوراسیون خود از تلفیق سبک‌های مدرن و مینیمال استفاده کنند. شعاری که سبک مدرن دارد پرهیز از تجمل‌گرایی با رویکرد راحتی و سادگی است.

برای طراحی دکور مناسب باید متراژ خانه را در نظر گرفت؛ از آنجایی که امروزه متراژ خانه‌ها نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده بهتر است از عناصر ساده استفاده کرد تا راحتی بیشتری شکل بگیرد. از طرف دیگر تمایل به استفاده از معماری سنتی ایران وجود دارد اما اگر از آن به صورت افراطی استفاده شود دکوراسیون به شکل نامناسبی در می‌آید. برای طراحی دکوراسیون مناسب باید تلفیق درست بین سبک‌ها صورت بگیرد.

وی افزود: بحث طراحی دکور صحنه با دکوراسیون خانه بسیار تفاوت دارد و افراد برای طراحی آن باید به ساعت، موضوع و شرایط برنامه توجه داشته باشد. برای مثال اگر گفت و گویی وجود داشته باشد می‌توان فرش و مبل خاصی در نظر گرفت اما در غیر این صورت می‌توان محیط را به شکل دیگر طراحی کرد و تمرکز را روی رنگ‌ها گذاشت.

او اظهار کرد: ما برای تلفیق دکوراسیون می‌توانیم، مانند هر سازمانی که پوشش خاصی دارد، به خانه خود هویت خاصی بدهیم که اهمیت بسیار بالایی دارد. برای مثال المان‌های مختلفی وجود دارند که برای اشخاص معنای ویژه‌ای دارند و این افراد می‌خواهند از آن‌ها در خانه خود استفاده کنند. در دوران کرونا این امر مورد توجه بیشتری قرار گرفت و مردم تلاش کردند با استفاده از المان‌های خاطره‌انگیز فاصله شکل گرفته خود با محیط‌های مورد علاقه‌شان را کم کنند.

این کارشناس معماری و طراحی داخلی گفت: بهتر است افراد برای فراهم کردن دکوراسیون مناسب به حریم‌بندی خانه خود توجه داشته باشند. بهتر است تقسیم‌بندی را به صورت درست انجام دهند و وسیله مورد علاقه خود مانند فرش یا سرویس مبلمان را به عنوان المان شاخص استفاده کنند. این المان باید وسیله‌ای باشد که برای فرد ارزش بالایی دارد. این المان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و فرد باید مابقی وسایل خانه خود را به صورت درست با آن هماهنگ کند و تلفیق درستی شکل دهد.

توفیقی ادامه داد: معمولا تمامی افراد ایرانی خارج از کشور از فرش ایرانی به عنوان المان اصلی و در غیر این صورت از هنرهای شهر خود به عنوان المان اصلی استفاده می‌کنند که از آن‌ها می‌توان به خاتم‌کاری و سوزن دوزی اشاره کرد.

او اظهار داشت: سفید رنگ خنثی است؛ در واقع تمامی رنگ‌هایی که در طیف رنگی سفید تا مشکی وجود دارند به عنوان رنگ‌های خنثی حساب می‌شوند و از مشخصه‌های اصلی سبک مدرن هستند که باید به عنوان پایه اولیه در طراحی‌ها وجود داشته باشند. این رنگ‌ها سادگی و خنثی بودن را می‌رسانند و وجود آن‌ها در طراحی به سبک مدرن الزامی است. در سبک تلفیقی می‌توان با استفاده از رنگ‌های مختلف به صورت محدود و اجزای دیگر مانند فرش و مبلمان به هدف نهایی ترکیب سبک مدرن و ایرانی رسید. رنگ‌های کرم و قهوه‌ای در کنار رنگ سفید می‌تواند ترکیب مناسبی ایجاد کند و احساس مثبتی را انتقال دهد.

وی گفت: زمانی که دو فضا از هم جدا هستند و ماهیت متفاوتی دارند افراد می‌توانند فرش‌ها را با طرح‌های مختلف انتخاب کنند اما رنگ‌بندی آن‌ها با یکدیگر در تناسب باشند. تابلو‌های نقاشی خط نیز می‌توانند به عنوان المان شاخص خانه استفاده شوند. این تابلو‌ها از ترکیب رنگی درستی برخوردارند و می‌توان باقی اجزای خانه را با آن هماهنگ کرد. ماهیت صندلی، میز و مبلمان از چوب شکل می‌گیرد و به همین دلیل وسایل چوبی همواره زیبایی خود را دارند و می‌توان به ثبات آن‌ها اعتماد داشت.

تلفیق سبک مدرن و سنتی می‌تواند میزی را به وجود بیاورد که پایه‌های فلزی دارد اما صفحه اصلی میز به صورت کاشی‌کاری طراحی شده باشند. چنین اجزایی تلفیق بسیار مناسب و هنرمندانه‌ای دارد که حتی مورد توجه شرکت‌های خارجی قرار می‌گیرد. شرکت‌های غیر ایرانی بسیاری از اوقات از المان‌هایی مانند فرش دست‌باف استفاده می‌کنند. فرش‌های دست‌باف ایرانی در جهان ارزش بسیار بالایی دارند و افراد خارجی با افتخار آن‌ها را در خانه‌های خود قرار می‌دهند.

توفیقی اظهار کرد: اکنون مدتی است که سبک وینتیج یا کهنه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته که در آن فرش‌های قدیمی را باری دیگر ترمیم می‌کنند و به قیمت‌های بیشتر آن را می‌فروشند. سبک دیگری به نام بوهو در دکوراسیون وجود دارد که در آن صنایع دستی از مناطق مختلف دنیا جمع‌آوری می‌شوند و هر کدام باید داستان‌های خود را داشته باشند. در این سبک نظم و قاعده خاصی وجود ندارد و فضای شلوغی را شکل می‌دهد. اجرای خفیف این طرح می‌تواند فضای جالبی را در خانه شکل دهد.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی"که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارتاز شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع طراحی دکوراسیون داخلی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها، نماهنگ وخواندن خبر صبح پارسی؛ آلاء خامه‌یار و میلاد شیران با افق توفیقی، کارشناس معماری و طراحی داخلی به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

چطور کیک مخملی بپزیم همراه با کارشناسان ژرفا شهادت امام باقر (ع) را تسليت می گوییم «صبح پارسی» فردا میزبان یک کارشناس ورزشی است نگاهی بر زندگی شهید غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان علی ولیانی: «علاقه من به طنز با چارلی چاپلین آغاز شد» در خانه مهر خواهید دید تورقی دیگر از زندگی ائمه در رواق دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» فردا میزبان خانواده شهید رکن آبادی، (سفیر سابق ایران در لبنان) است نعمت سریال بوم و بانو میهمان شب نشینی سه شنبه شب ژن درمانی به کمک بیماری های ژنتیک می آید ریشه‌های اصلی طرحواره محرومیت هیجانی-عاطفی احساسی چیست؟ حضور نویسنده و کاندید برترین نویسنده جشنواره قلم در صبح پارسی هشدار مصرف فست فودها در برنامه خانه مهر شناگر ناشنوای قهرمان میهمان شب نشینی آمریکا کدام قوانین حقوق بشر را قبول ندارد؟ خیرین چراغ راههای تاریکند در مشاور مطرح شد: ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ با موضوع جهانی شدن و هویت وچالش های صبح پارسی با محوریت هفته حقوق بشر شب نشینی بوی نیکوکاری می گیرد کسب ۲ جایزه طرح ملی سیمرغ توسط عظیم صیدی آشنایی با خدمات کنسولی در برنامه مشاور کنکاش با محوردستاوردهای اجلاس رژیم حقوقی دریای خزر درترکمنستان برنامه معرفتی شناختی در شبکه جهانی جام جم انالله و انا اليه راجعون زوج خلبان موفق ایرانی کرمی: «اهمیت نگه‌داشتن زندگی مشترک از عمل ازدواج مهم‌تر است» حضور سر مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در شبکه جام جم «صبح پارسی» فردا به مبحث رفتارهای انسانی از دیدگاه امام جواد (ع) می‌پردازد بانوی قمی که در جنگ با سرطان به کارآفرینی رسید سطح علمی ایران در حوزه دندانپزشکی جهان «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر سریال پادری است «صبح پارسی» فردا به مبحث مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد اوتیسم را بیشتر بشناسیم تعامل و هم افزایی مرکز اسلامی لندن با شبکه جهانی جام جم در مسیر برنامه سازی با محوریت ایرانیان و فارسی زبانان خارج کشور توجه به مشکلات قضایی و گسترش خدمت رسانی به هم میهنان خارج کشور حضور معاون حقوق عامه‌ اندیشکده حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق (ع) در صبح پارسی نشانه ها و راههای درمان واریس اهمیت تغذیه در تولد فرزندان سالم نگاهی بر مفهوم هنرهای نمایشی از دیدگاه امیر دژاکام «آینه جام» آینه تمام‌ نمای شبکه جام جم سبک زندگی و مولفه های آن در صبح پارسی «شب نشینی» امشب پنجم تیر میزبان پزشک ورزشکار است حضور یکی از اولین نت‌نویسان ایران در شب‌نشینی برگزاری جلسه هم اندیشی مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه رصد حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور در برنامه مشاور شب نشینی شنبه شب با حضور یک جامعه شناس برنامه کنکاش در هفته قوه قضاییه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها