اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

شب نشینی با حضور دو بانو به روی آنتن رفت

چرا قهرمان ووشوی بانوان ایران مربیگری را به ورزشکاری ترجیح داد؟/ نقش بانوان در پرورش کرامت بیشتر است

چرا قهرمان ووشوی بانوان ایران مربیگری را به ورزشکاری ترجیح داد؟

خدیجه آزادپور، ووشوکار ایران مهمان امشب شب‌نشینی بود؛ وی پس از حضور در این برنامه از تجربیات خود در رشته ورزشی ووشو سخن گفت. و در ادامه از سبک‌های مختلف این رشته ورزشی و همچنین آسیب‌های ناشی از آن صحبت کرد.

 این بانوی ووشوکار ایرانی گفت:  زمانی که من ورزش ووشو را آغاز کردم بسیاری از افراد با این ورزش آشنا نبودند. از ۸ سالگی در رشته ووشو ورزش کردم و تقریبا تمامی رشته‌های ورزشی را امتحان کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ووشو از آنجایی که تلفیق چند رشته است بسیار برای من جذابیت دارد. خوشبختانه توانستم در مقطع ابتدایی مدال استانی در اصفهان دریافت کنم. همچنین اولین زنی بودم که مدال طلای آسیا را دریافت کنم و جاده این مسیر را برای دیگر بانوان هموارتر کنم.

در ووشو مدال‌های طلای بسیاری در آسیا و جهان دارم به همین دلیل فعالیت بیشتر به عنوان یک ورزشکار تنها باعث گرفتن مدال‌های بیشتر بود به همین دلیل تصمیم گرفتم به سمت مربیگری بروم.

وی افزود: مردم معمولا به دلیل وجود حجاب اسلامی ما در مسابقات تعجب می‌کنند. اعتماد به نفس بانوان ایرانی باعث می‌شد تا با شرایط‌ مختلف تلاش کنیم تا پرچم ایران را به بالای سر خود ببریم و همواره بتوانیم موفق عمل کنیم. با این وجود این مسئله برای کشورهای دیگر نیز بسیار تعجب برانگیز بود.

آزادپور در پایان گفت:  طی بازی‌های حرفه‌ای، دست و پای من آسیب دید و بیش از پنج بار عمل جراحی پشت سر گذاشتم. به دلیل همین آسیب‌ها تصمیم گرفتم به عنوان مربی افرادی را تعلیم بدهم تا در این راستا موفق باشند. من همچنین سعی دارم با حمایت از کمپ اعتیادی که داریم به صورت رایگان زندگی بانوان و آقایان معتاد کشور را بهتر کنم تا زندگی جدیدی داشته باشند

علت نام‌گذاری دهه کرامت چیست؟

افسانه پایمرد، استاد دانشگاه مهمان امشب برنامه شب‌نشینی بود؛ وی در این برنامه درباره دهه کرامت و علت نام‌گذاری آن پرداخت. او همچنین اهمیت کرامت و آشنایی با ویژگی‌های اخلاقی ائمه را برای مخاطبان برنامه توضیح داد.

این کارشناس مذهبی و استاد دانشگاه گفت: دهه کرامت از شب میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) آغاز می‌شود و تا میلاد با سعادت امام رضا (ع) ادامه دارد. علت نامگذاری این دوره زمانی،‌ آشنا شدن با رفتارها و ویژگی‌های این بزرگواران است تا افراد بتوانند شخصیت الهی حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) را بشناسند. خداوند در قرآن آورده که انسان را با کرامت آفریده در نتیجه ما متوجه می‌شویم منشا کرامت الهی است. زمانی که خداوند از روح خود در انسان دمید، ما به کرامت دسترسی پیدا کردیم. هدف بعثت انبیا نیز احیا کردن این کرامت انسانی در بین تمامی انسان‌ها بوده است.

وی ادامه داد: من به تدریس درس فلسفه اسلامی و اخلاق در دوره کارشناسی مشغول هستم. به دلیل نقش مادری و رسالت فرزندپروری، نقش دختران در پرورش کرامت بیشتر می‌شود و آن‌ها باید با این امر آشناتر باشند. یکی از فضایل اخلاقی مهربانی و نرم خویی است؛ خداوند در قرآن خطاب به پیامبر می‌فرمایند که او به واسطه رحمت الهی نرم خو و مهربان شده و اگر  سخت‌گیر بود مردم از اطراف او پراکنده می‌شدند. این نشان می‌دهد لازمه موفقیت در حوزه آموزش انسان و فرزند پروری مهربانی است که می‌توان در تمامی ائمه آن را مشاهده کرد.

ملایمت و مهربان بودن در قلب‌ها نفوذ می‌کند و ما شاهد آن هستیم که پیامبر اکرم (ص) نیز با استفاده از این ویژگی اخلاقی دیگران را به خود جذب می‌کردند. ویژگی دیگری که برای بانوان بسیار اهمیت دارد عفاف و پاکدامنی است که به موضوع در رفتار حضرت معصومه (س) نیز دیده می‌شده است. دختران جامعه ما باید بدانند آموزه‌های دینی ما بسیار عمیق و تاثیرگذار هستند که باید به آن‌ها توجه کنند. ما شاهد آن هستیم که در تمامی ادیان توجه بسیاری به رفتار و کردار پاک صورت گرفته است. در کنار مسائل دینی ما شاهد وجود اصول اخلاقی در فلسفه نیز هستیم. در فلسفه سقراط ما شاهد آن هستیم که عفاف را با تکیه به مسائل عقلی یکی از لازمه‌های جامعه سالم معرفی می‌کند.

او اظهار داشت: آموزه‌های دینی ما علاوه بر آنکه توصیه برای سلامت جامعه به حساب می‌آید یک راهکار بسیار تاثیرگذار در زندگی نیز به حساب می ‌آیند. یکی از جلو‌های دیگر کرامت، گذشت است که متاسفانه کمتر از دیگر رفتارها دیده می‌شود. گذشت و بخشش باید برای استمرار و استحکام مهربانی مورد استفاده قرار گیرند تا خانواده و جامعه مستحکم‌تری داشته باشیم.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

چطور کیک مخملی بپزیم همراه با کارشناسان ژرفا شهادت امام باقر (ع) را تسليت می گوییم «صبح پارسی» فردا میزبان یک کارشناس ورزشی است نگاهی بر زندگی شهید غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان علی ولیانی: «علاقه من به طنز با چارلی چاپلین آغاز شد» در خانه مهر خواهید دید تورقی دیگر از زندگی ائمه در رواق دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» فردا میزبان خانواده شهید رکن آبادی، (سفیر سابق ایران در لبنان) است نعمت سریال بوم و بانو میهمان شب نشینی سه شنبه شب ژن درمانی به کمک بیماری های ژنتیک می آید ریشه‌های اصلی طرحواره محرومیت هیجانی-عاطفی احساسی چیست؟ حضور نویسنده و کاندید برترین نویسنده جشنواره قلم در صبح پارسی هشدار مصرف فست فودها در برنامه خانه مهر شناگر ناشنوای قهرمان میهمان شب نشینی آمریکا کدام قوانین حقوق بشر را قبول ندارد؟ خیرین چراغ راههای تاریکند در مشاور مطرح شد: ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ با موضوع جهانی شدن و هویت وچالش های صبح پارسی با محوریت هفته حقوق بشر شب نشینی بوی نیکوکاری می گیرد کسب ۲ جایزه طرح ملی سیمرغ توسط عظیم صیدی آشنایی با خدمات کنسولی در برنامه مشاور کنکاش با محوردستاوردهای اجلاس رژیم حقوقی دریای خزر درترکمنستان برنامه معرفتی شناختی در شبکه جهانی جام جم انالله و انا اليه راجعون زوج خلبان موفق ایرانی کرمی: «اهمیت نگه‌داشتن زندگی مشترک از عمل ازدواج مهم‌تر است» حضور سر مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در شبکه جام جم «صبح پارسی» فردا به مبحث رفتارهای انسانی از دیدگاه امام جواد (ع) می‌پردازد بانوی قمی که در جنگ با سرطان به کارآفرینی رسید سطح علمی ایران در حوزه دندانپزشکی جهان «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر سریال پادری است «صبح پارسی» فردا به مبحث مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد اوتیسم را بیشتر بشناسیم تعامل و هم افزایی مرکز اسلامی لندن با شبکه جهانی جام جم در مسیر برنامه سازی با محوریت ایرانیان و فارسی زبانان خارج کشور توجه به مشکلات قضایی و گسترش خدمت رسانی به هم میهنان خارج کشور حضور معاون حقوق عامه‌ اندیشکده حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق (ع) در صبح پارسی نشانه ها و راههای درمان واریس اهمیت تغذیه در تولد فرزندان سالم نگاهی بر مفهوم هنرهای نمایشی از دیدگاه امیر دژاکام «آینه جام» آینه تمام‌ نمای شبکه جام جم سبک زندگی و مولفه های آن در صبح پارسی «شب نشینی» امشب پنجم تیر میزبان پزشک ورزشکار است حضور یکی از اولین نت‌نویسان ایران در شب‌نشینی برگزاری جلسه هم اندیشی مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه رصد حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور در برنامه مشاور شب نشینی شنبه شب با حضور یک جامعه شناس برنامه کنکاش در هفته قوه قضاییه

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها