اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گمرک فرودگاه امام خمینی مجری قوانین است

مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی با حضور در برنامه مشاور، به تشریح خدمات گمرکی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره ) پرداخت.

 «علیرضا اکبر پور»، مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)،  یکشنبه 15 خردادماه، با حضور در برنامه مشاور، ضمن اشاره به خدمات گمرگی در خصوص شرایط ورود و خروج کالا، گوشی تلفن همراه و ریجستر، داروهای مجاز، میزان ارز ورودی و خروجی به ایرانیان خارج از کشور توصیه­های لازم را ارائه داد.

اکبرپور در ابتدا با اشاره به اینکه یکی از مهمترین گمرک­های کشور، فرودگاه امام خمینی است، گفت: میزان ورود و خروج کالا و مسافر در این فرودگاه بسیار بالا بوده و بر همین اساس جهت نظارت و ارائه خدمات بهتر، ناگزیر از اجرای قوانین قانونگذار هستیم. وی در ادامه با تاکید بر اینکه در فرودگاه، تمامی کالاهای تجاری از غیر تجاری تفکیک می­شوند، افزود: تعرفه خدمات متفاوت بوده و توسط قانون­گذار از سوی وزارتخانه­ها تعیین و جهت اجرا به فرودگاه ارسال می­شود.

 وی ادامه داد: با توجه به فرهنگ هدیه و سوغات که در کشور ما مرسوم است، در پروازهای داخلی بابت این اقلام هزینه­ای دریافت نمی­شود؛ اما در خصوص مسافرت­های خارج از کشور، طبق ماده 138 قانون آیین نامه اجرایی امور گمرکی، کالاهای مسافرتی تا ارزش 80 دلار از پرداخت حقوق کمرگی، معاف هستند؛ اما مازاد از این مقدار اگر کالا جنبه تجاری نداشته باشد با محاسبه حقوق کمرگی به اضافه دو برابر، سود دریافت می­شود.

 مدیر کل گمرک فرودگاه امام (ره) در ادامه در مورد رجیستری تلفن همراه گفت: تمامی مسافران جهت ثبت IMEI گوشی همراه خود می بایست به محض ورود به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و قبل از خروج از سالن مسافری، گوشی خود را ثبت کنند؛ همچنین لازم است مسافران به مدت 30 روز پس از ورود به ایران و دریافت پیامک تأیید و ثبت اطلاعات، جهت تکمیل رجیستری تلفن همراه اقدام نمایند.

اکبرپور در ادامه با اشاره به ماده 136 قانون آیین نامه اجرایی امور گمرکی  گفت: از آنجایی که مسئولیت قانونی هرگونه کالایی بر عهده خود مسافر بوده و در صورت هر گونه تخلف گمرکی باید پاسخگو باشد، پس ضروریست مسافران از لیست کامل کالا و اشیا ممنوعه که در سایت فرودگاه منتشر شده است؛ مطلع باشند.

او همچنین در خصوص میزان ورود و خروج ارز اذعان داشت: برای جلوگیری از متلاطم شدن بازار ارز، برای ورود تا 10 هزار یورو خروج  ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام برای هر مسافر مجموعا تا سقف 5 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز بوده و مازاد بر آن باید ضمن اظهار به گمرک و رعایت تشریفات مربوطه نیاز به مجوز بانک دارد.

اکبرپور در پایان اظهاراتش درخصوص خروج ظروف و لوازم خانه گفت: مشروط بر آنکه ظروف در زمره آثار تاریخی و فرهنگی محسوب نشود، مسافر حداکثر تا 3 کیلوگرم، مجاز به خروج است؛ همچنین در مورد لوازم خانه و اشیای شخصی مستعمل ایرانیان که مدت اقامت آنان در خارج از کشور، یک سال بیشتر بوده، لازم است اشیای مزبور از کشور و محل اقامت مسافر حمل و از یک‌ماه قبل تا نه ماه بعد از ورود مسافر به گمرک اعلام شود. البته این لوازم نیز می­بایست با وضع و شئون اجتماعی آنان مناسب بوده و جنبه تجاری نداشته و همچنین ظرف مدت پنج سال قبل از آن از معافیت استفاده نکرده باشد.

آخرین اخبار

دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» فردا میزبان خانواده شهید رکن آبادی، (سفیر سابق ایران در لبنان) است نعمت سریال بوم و بانو میهمان شب نشینی سه شنبه شب ژن درمانی به کمک بیماری های ژنتیک می آید ریشه‌های اصلی طرحواره محرومیت هیجانی-عاطفی احساسی چیست؟ حضور نویسنده و کاندید برترین نویسنده جشنواره قلم در صبح پارسی هشدار مصرف فست فودها در برنامه خانه مهر شناگر ناشنوای قهرمان میهمان شب نشینی آمریکا کدام قوانین حقوق بشر را قبول ندارد؟ خیرین چراغ راههای تاریکند در مشاور مطرح شد: ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ با موضوع جهانی شدن و هویت وچالش های صبح پارسی با محوریت هفته حقوق بشر شب نشینی بوی نیکوکاری می گیرد کسب ۲ جایزه طرح ملی سیمرغ توسط عظیم صیدی آشنایی با خدمات کنسولی در برنامه مشاور کنکاش با محوردستاوردهای اجلاس رژیم حقوقی دریای خزر درترکمنستان برنامه معرفتی شناختی در شبکه جهانی جام جم انالله و انا اليه راجعون زوج خلبان موفق ایرانی کرمی: «اهمیت نگه‌داشتن زندگی مشترک از عمل ازدواج مهم‌تر است» حضور سر مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در شبکه جام جم «صبح پارسی» فردا به مبحث رفتارهای انسانی از دیدگاه امام جواد (ع) می‌پردازد بانوی قمی که در جنگ با سرطان به کارآفرینی رسید سطح علمی ایران در حوزه دندانپزشکی جهان «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر سریال پادری است «صبح پارسی» فردا به مبحث مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد اوتیسم را بیشتر بشناسیم تعامل و هم افزایی مرکز اسلامی لندن با شبکه جهانی جام جم در مسیر برنامه سازی با محوریت ایرانیان و فارسی زبانان خارج کشور توجه به مشکلات قضایی و گسترش خدمت رسانی به هم میهنان خارج کشور حضور معاون حقوق عامه‌ اندیشکده حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق (ع) در صبح پارسی نشانه ها و راههای درمان واریس اهمیت تغذیه در تولد فرزندان سالم نگاهی بر مفهوم هنرهای نمایشی از دیدگاه امیر دژاکام «آینه جام» آینه تمام‌ نمای شبکه جام جم سبک زندگی و مولفه های آن در صبح پارسی «شب نشینی» امشب پنجم تیر میزبان پزشک ورزشکار است حضور یکی از اولین نت‌نویسان ایران در شب‌نشینی برگزاری جلسه هم اندیشی مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه رصد حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور در برنامه مشاور شب نشینی شنبه شب با حضور یک جامعه شناس برنامه کنکاش در هفته قوه قضاییه در شب نشینی جمعه شب پای صحبت استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می نشینیم. تربیت اشتباه، ریشه برخی از مخرب‌ترین تله‌های رفتاری نگاهی بر فعالیت ۵۰ پارک علم و فناوری ایران خانه مهر 3 تیر ادامه سلسله مباحث طرحواره در «شب نشینی» امشب میزبان معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی هستیم. گفتگوی ورزش ایران با نایب رئیس فدراسیون قایقرانی بانوان نگاهی دقیق به زندگی ناشنوایان در فیلم «بی‌صدا حلزون»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها