اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کسب ۱۵ مدال قهرمانی آسیا و نایب قهرمانی جهان توسط ووشو کار ایرانی

ماجرای زندگی شخصی و حرفه‌ای قهرمان ووشو بانوان آسیا

هانیه رجبی، قهرمان ووشو آسیا مهمان شب گذشته برنامه شب‌نشینی بود؛ وی با حضور در این برنامه از فعالیت‌های حرفه‌ای خود در رشته ووشو صحبت کرد. و در ادامه از کسب مقام‌های مختلف طی سال‌های گذشته سخن گفت و نحوه اجرای مسابقات ووشو را برای مخاطبان توضیح داد.

قهرمان ووشوی آسیا گفت: ووشو دو بخش دارد که من در بخش تالو فعالیت دارم که مخصوص حرکات نمایشی است؛ من با ۱۵ مدال قهرمانی آسیا، نایب قهرمان جهان نیز هستم. ووشو در بخش نمایشی قسمت‌های مختلفی دارد که من نوع انفرادی آن را انجام می‌دهم. آخرین مدالی که دریافت کردم در سال ۲۰۱۹ بود که مدال نقره جهان را گرفتم. ورزش را از ۵ سالگی آغاز کردم و تا سال ۸۷ ژیمناستیک کار می‌کردم و پس از آن به ووشو پرداختم.

رجبی ادامه داد: ما در طبقه‌بندی جهانی، مقام قهرمانی نیز داشتیم؛ به طور کلی ووشو در ایران بسیار پیشرفت کرده و در بخش‌های مختلف موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده‌ایم. طی دو سال کرونا متاسفانه بسیاری از مسابقات لغو شدند و آسیب بسیاری به ورزشکاران وارد شد. خوشبختانه توانستیم طی این مدت با مربی تیم ملی در ارتباط باشیم و آمادگی جسمانی خود را حفظ کنیم.

وی افزود: نقش هواداران به دلیل روحیه‌ و انگیزه‌ای که به ما می‌دهند بسیار اهمیت دارد؛ واکنش این افراد همچنین می‌تواند در تصمیم‌گیری داور برای نمره دادن به ورزشکار تاثیرگذار باشد.

آخرین کشوری که در مسابقات آن حضور داشتم چین بود اما متاسفانه تماشاگران ایرانی در آنجا حضور نداشتند. هواداران ایرانی در بازی‌های آسیایی بیشتر حضور دارند و برای مثال در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ هواداران ایرانی نقش بسیار پررنگی داشتند. به طور کلی تماشاگران از هر کشوری که باشند ورزشکاران را تشویق می‌کنند.

او گفت: ورزش ووشو انتها ندارد و فرد می‌تواند در این حوزه همواره فعالیت خود را ادامه دهد. من در حال حاضر بازیکن هستم و مربیگری نیز انجام می‌دهم. افراد می‌توانند بر اساس اهداف خود در قسمت‌های مختلف این ورزش فعالیت کنند. هدف من آن بود که در بازی‌های آسیایی امسال قهرمان شوم و سپس از این ورزش خداحافظی کنم اما متاسفانه باری دیگر مسابقات لغو شدند.

قهرمان ووشو آسیا اظهار کرد: از بین تمامی مدال‌هایی که گرفتم مدال نقره جهانی که در روز تولد خود به دست آوردم برایم بسیار با ارزش‌تر است. لوح تقدیر مورد علاقه من نیز نمونه‌ای است که پس از گذراندن دوره‌هایی در چین به دست آوردم.

رجبی گفت: ما رقبای خود را می‌شناسیم و در جریان فعالیت‌های آن‌ها هستیم؛ همان‌طور که ما فعالیت‌های آن‌ها را در فضا‌های مجازی دنبال می‌کنیم آن‌ها نیز ما را تحت نظر دارند. نمایش‌های ووشو طبق قوانین خاص دارای فرم‌های متفاوتی است که توسط ورزشکار اجرا می‌شوند. در نمایش بزرگسالان افراد می‌توانند فرم‌های خود را با ترتیب متفاوتی به اجرا در آورند اما اگر یک نفر در اجرای فرم‌ها موفق نباشد نمی‌تواند نمره مورد نظر را کسب کند و امتیاز لازم را نمی‌گیرد. برای مثال من در سال ۲۰۱۸ به دلیل عدم تعادل از مقام دوم به مقام ششم رفتم و این بسیار برای من سخت و ناراحت کننده بود.                                                                                                                       

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

دیدار استانداران ایلام و آذربایجان غربی با مدیر شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» فردا میزبان خانواده شهید رکن آبادی، (سفیر سابق ایران در لبنان) است نعمت سریال بوم و بانو میهمان شب نشینی سه شنبه شب ژن درمانی به کمک بیماری های ژنتیک می آید ریشه‌های اصلی طرحواره محرومیت هیجانی-عاطفی احساسی چیست؟ حضور نویسنده و کاندید برترین نویسنده جشنواره قلم در صبح پارسی هشدار مصرف فست فودها در برنامه خانه مهر شناگر ناشنوای قهرمان میهمان شب نشینی آمریکا کدام قوانین حقوق بشر را قبول ندارد؟ خیرین چراغ راههای تاریکند در مشاور مطرح شد: ژرفا با محوریت هویت و فرهنگ با موضوع جهانی شدن و هویت وچالش های صبح پارسی با محوریت هفته حقوق بشر شب نشینی بوی نیکوکاری می گیرد کسب ۲ جایزه طرح ملی سیمرغ توسط عظیم صیدی آشنایی با خدمات کنسولی در برنامه مشاور کنکاش با محوردستاوردهای اجلاس رژیم حقوقی دریای خزر درترکمنستان برنامه معرفتی شناختی در شبکه جهانی جام جم انالله و انا اليه راجعون زوج خلبان موفق ایرانی کرمی: «اهمیت نگه‌داشتن زندگی مشترک از عمل ازدواج مهم‌تر است» حضور سر مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در شبکه جام جم «صبح پارسی» فردا به مبحث رفتارهای انسانی از دیدگاه امام جواد (ع) می‌پردازد بانوی قمی که در جنگ با سرطان به کارآفرینی رسید سطح علمی ایران در حوزه دندانپزشکی جهان «شب نشینی» امشب میزبان بازیگر سریال پادری است «صبح پارسی» فردا به مبحث مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد اوتیسم را بیشتر بشناسیم تعامل و هم افزایی مرکز اسلامی لندن با شبکه جهانی جام جم در مسیر برنامه سازی با محوریت ایرانیان و فارسی زبانان خارج کشور توجه به مشکلات قضایی و گسترش خدمت رسانی به هم میهنان خارج کشور حضور معاون حقوق عامه‌ اندیشکده حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق (ع) در صبح پارسی نشانه ها و راههای درمان واریس اهمیت تغذیه در تولد فرزندان سالم نگاهی بر مفهوم هنرهای نمایشی از دیدگاه امیر دژاکام «آینه جام» آینه تمام‌ نمای شبکه جام جم سبک زندگی و مولفه های آن در صبح پارسی «شب نشینی» امشب پنجم تیر میزبان پزشک ورزشکار است حضور یکی از اولین نت‌نویسان ایران در شب‌نشینی برگزاری جلسه هم اندیشی مجریان شبکه جهانی جام جم با مدیر شبکه رصد حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور در برنامه مشاور شب نشینی شنبه شب با حضور یک جامعه شناس برنامه کنکاش در هفته قوه قضاییه در شب نشینی جمعه شب پای صحبت استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می نشینیم. تربیت اشتباه، ریشه برخی از مخرب‌ترین تله‌های رفتاری نگاهی بر فعالیت ۵۰ پارک علم و فناوری ایران خانه مهر 3 تیر ادامه سلسله مباحث طرحواره در «شب نشینی» امشب میزبان معاون فناوری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی هستیم. گفتگوی ورزش ایران با نایب رئیس فدراسیون قایقرانی بانوان نگاهی دقیق به زندگی ناشنوایان در فیلم «بی‌صدا حلزون»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها